Skocz do zawartości

Ardu i SIM800l, ogólna dyskusja...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, farmaceuta napisał:

Tfu tfu...chodzi o funkcję nr() która mi przerabia numery (String) z dane1 na liczby...😉

Czyli tamtych linijek nie było, ok to pokaż mi teraz te linijki, bo też ich jakoś nie widzę gdzie one siedzą...

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SOYER napisał:

ok to pokaż mi teraz te linijki, bo też ich jakoś nie widzę gdzie one siedzą...

uint32_t nr(String str, int a, int b) {                //funkcja zwracajaca liczbe/nr
  indeks = dane1.indexOf(str);
  numerS = dane1.substring(indeks - a, indeks - b);
  return atol(numerS.c_str());
}

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

11 minut temu, ethanak napisał:

Z czystej ciekawości: co jest w argumencie str?

Słowo typu USUN/ZAPISZ, żebym sobie znalazł nr za pomocą indeksu,ALE jest to nie potrzebne bo zawartość SMS zawsze jest taka sama (tzn tylko słowa się zmieniają a nr tel są zawsze na tej samej pozycji) np "123456789 USUN" więc i indeksy są zawsze te same i mogę je wpisać jako stałe...kod się zmieniał trochę, a to mi zostało (umknęło)

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@ethanak  taka wersja juz bedzie? czy dalej bladze?

if (Serial.available() > 0) {
  while (Serial.available() > 0) {
    dane1 += Serial.read();
    //Serial.println(dane1);
  }
 } else {
  return;
 }

i pytanie przy okazji...czy nie potrzebuje jakiegos opozniacza na wszelki wypadek zeby  caly komunikat dotarl...w skrocie czy nie bedzie sytuacji ze bede szybciej odczytywal niz przychodza dane..(pamietam ze jak robilem cos na nrf24 to usialem dac delaja bo bez  niego za wczesnie wychodzilem z while i dane byly uciete)

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, ethanak napisał:

A dlaczego nie chcesz readStringUntil?

Bo testy robię sobie na SoftwareSerial...i gdzieś pasuje coś wyświetlić..męczyłem teraz ten kod z powyżej i za cholerę nie mogę dojść do ładu...🤔 Bez delayi to nic nie otrzymuje...w sensie nie odczytuje poprawnych danych...ale chyba użyje tego Until i z głowy będzie...

A i zapomniałem dodać...Uno znów się zamulilo...heh

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, SOYER napisał:

Taa, wzięło i się zamuliło, samo.

Piszesz jakbyś ekspertem był, poki co nie widzę z twojej strony konkretnych rozwiązań. Zamiast takich uwag poleć lepiej @farmaceuta porządnie napisaną bibliotekę do obsługi tych modemów a nie się szarogęsisz jakbyś owsa przedawkował. 

Link do komentarza
Share on other sites

27 minut temu, SOYER napisał:

Taa, wzięło i się zamuliło, samo.

@ethanak kiedyś już pisałeś o operowaniu na Stringach w tak wydajnych maszynach jak uno. 

@SOYER no tak akurat się porobiło...a teraz powiedz mi jak to rozwiązać bo już na dwa wątki jadę z tym tematem i nikt mi konkretnej odpowiedzi udzielić nie może...dodam że Uno było podłączone do kompa, komunikacja z SIM była na SoftwareSerial A0/A1 i nagle słyszę dźwięk odłączania USB...i już zdechło 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra zjem snickersa. 

Po prostu z mojego nikłego doświadczenia wiem tyle, że chińskie bo chińskie, ale to nikły promil kiedy coś mie działa z winy sprzętu. Raczej softu lub połączeń i zasilania.

Ciężko coś doradzić, kiedy kolega upiera się, że mu się wieszają moduły simi nic nie wysyłają, a po sprawdzeniu okazuje się, że z sim wszystko ok, tylko jego szkic był jakiś nie ten. Kolega tamtego szkicu oczywiście nie pokazał pomimo licznych próśb, ani nie napisał co było nie tak.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że kilka arduino "psuje" się w ten sam sposób i wina nie jest po stronie użytkownika?

 @_LM_ nasz kolega chcąc uzyskać pomoc tak doświadczonych kolegów jak Ty i @ethanak powinien chyba chociaż czytać o jakie informacje się go prosi.

Co do biblioteki, już pisałem, że nie używam. Komunikacja przez AT jest tak prosta, że nie widzę sensu, a po drugie nie znalazłem żadnej nie opartej o softwareSerial.

24 minuty temu, _LM_ napisał:

nie widzę z twojej strony konkretnych rozwiązań.

To może wróć do początku tematu i poczytaj jeszcze raz te kilkanaście stron przyjacielu.

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, ethanak napisał:

A dlaczego nie chcesz readStringUntil?

No właśnie się okazało że ten readStringUntil() jest niedostępny dla serial sprzętowego...😕 Wiesz może czemu??

Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, farmaceuta napisał:

tak akurat się porobiło...a teraz powiedz mi jak to rozwiązać bo już na dwa wątki jadę z tym tematem i nikt mi konkretnej odpowiedzi udzielić nie może...dodam że Uno było podłączone do kompa, komunikacja z SIM była na SoftwareSerial A0/A1 i nagle słyszę dźwięk odłączania USB...i już zdechło 😉 

Samo się porobiło na kilku egzemplarzach.

Sprawdzałeś na innych portach kompa, na innym kompie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.