Skocz do zawartości

Poszukiwany pasjonat z doświadczeniem do stworzenia prototypu bezprzewodowego kontrolera do modułu eurorack.


Pomocna odpowiedź

6 minut temu, matsobdev napisał:

Zależy jakie są oczekiwania, założenia.

Oczekiwania i założenia miałeś podane wcześniej. Tak w ogóle byłeś kiedyś na scenie czy tylko teoretyzujesz? Od czego ma się ta podczerwień odbić na przykład?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
33 minuty temu, matsobdev napisał:

Pewnie konkrety by pomogły. Ile za ile.

Ja napisałem co potrzebuję - z elektroniką mam tyle wspólnego, co z baletem :). Jeśli ktoś jest zainteresowany, to poproszę o kwotę - zobaczę ile mam w 'skarbonce' i powiem, czy mnie stać - nie umiem się targować ;). Jeśli chodzi o deadline - to nie ma, na ale chciałbym dożyć testów... 🙂

Edytowano przez Lukasze
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Lukasze napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to poproszę o kwotę

Dość sporo...

  • Moduły do transmisji radiowej ok. 20 PLN/szt x3 = 60 PLN [mimo, że ethanak odradza to NRF24L01 z anteną raczej nie będą miały na tyle dużego latency, by sprawiać problemy przy tak prostej komunikacji]
  • Moduły z mikrokontrolerami ok. 27 PLN/szt x2 = 54 PLN
  • Akumulatory i oprzyrządowanie do nich ok. 20-30 PLN
  • Obudowa... Tutaj można coś wydrukować ok. 150g PETG/ASA to jakieś 13-15 PLN (87 PLN/kg)
  • Czujniki... Można użyć Piezo albo akcelerometrów z żyroskopami... Te drugie IMHO lepsza opcja - jakieś 12PLN/szt = 24 PLN
  • Kabelki... jakieś 5-10 PLN, zawyżone (liczone na oko)

W sumie... Jakieś 200-250 PLN w częściach. I to nie wiedząc czy NRF24L01+ nie będzie miał za dużych zakłóceń zwiększających latency.

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

Dość sporo...

Skarbonka mówi - bez problemu. 

Panowie/panie, zapraszam, to może być początek długiej, owocnej współpracy (mam torchę pomysłów do wdrożenia). Przypomnę, jak nic nie wyjdzie to i tak będzie frajda z eksperymentów. 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

@matsobdev to tyle co tanie słuchawki z drugiej ręki 🙂

A wszystkie rozwiązania oparte na wifi niestety odpadają. Albo masz loterię przy udp, albo zmienne opóźnienie przy tcp.

To samo dotyczy esp-now i (niestety) rf24.

Dlatego zaproponowałbym tor analogowy, mikrofon jako czujnik i jakiś detektor na wyjściu. Opóźnienie będzie stałe, a jeśli nawet będzie słyszalne to muzyk z poczuciem rytmu opanuje to po paru próbach (vide bezwładności i opóźnienia w pedałach zestawu perkusyjnego)

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.