Skocz do zawartości

Poszukiwany pasjonat z doświadczeniem do stworzenia prototypu bezprzewodowego kontrolera do modułu eurorack.


Pomocna odpowiedź

Wszystko ma jakieś opóźnienia. Jak nie ma jeszcze, to będzie. Jak filmy kręcą to też bezprzewodowy kontroler ma operator od ostrości. Taka Arri Alexa, większość tego co w kinach. No i problemów z ostrością jak w "Chłopach" nie ma 😄

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Tyle że o ile dopuścić można stałe opóźnienie, o tyle BLE ma chyba największy rozrzut. Jeśli na czymś grasz to nie muszę tłumaczyć dlaczego to takie ważne; jeśli nie to po prostu przyjmij do wiadomości.

I weź pod uwagę to, że ja jakąś połowę dorosłego życia spędziłem na scenie i coś tam na ten temat wiem...

A i jeszcze jedno: nie traktujcie tego jako osobiste wycieczki. Każdy pomysł może się okazać strzałem w dziesiątkę - ja tu raczej gram role advocatus diaboli (przynajmniej w tym wątku).

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, ethanak napisał:

Tyle że o ile dopuścić można stałe opóźnienie, o tyle BLE ma chyba największy rozrzut

AFAIK moduły radiowe (433MHz) powinny mieć stałe opóźnienia, ale w praktyce różnie z tym może być. LoRa jest chyba najstabilniejsza ale nie najszybsza. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Słuchajcie, jeszcze raz dziękuję za wypowiedzi. Żeby nie tracić Waszego i swojego czasu - chętnego do działania zapraszam na priv.

Ustalimy szczegóły. Co, za ile itd.

To może być dla Was ciekawy, teoretyczny wątek, ale z mojego punktu widzenia to trzeba działać ;).

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Lukasze napisał:

To może być dla Was ciekawy, teoretyczny wątek, ale z mojego punktu widzenia to trzeba działać ;).

Moduły 433 mam gdzieś w szufladzie, jutro mogę spróbować przetestować opóźnienia, ale mają tylko 9.6kbps więc na niskie wartości bym nie liczył… Zwłaszcza jeżeli wliczamy użycie bibliotek radiowych… Są tez chyba wersje 115200 i one maja większy sens.

Link do komentarza
Share on other sites

Biorąc po uwagę to że potrzebny jest jeden bit to nie jest tak tragicznie 🙂

Spróbuj, jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie.

A poza tym tu jest potzebne CW, a nie jakieś bity 🙂

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, ethanak napisał:

Wiesz... zanim się zacznie działać to zrozumienie teorii się czasami przydaje 😉

 

Szanuję Wasze kompetencje, dlatego zajrzałem na to forum. "Działać" - miałem na myśli osobiste zaangażowanie w problem, zamiast luźnej dyskusji o problemie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ty chcesz mieć działajace ustrojstwo? To poczekaj aż tu uzgodnimy jak to ma działać. Zauważ: teraz my gadamy o tym jak to zrobić, a jak już dojdziemy do tego że wiemy jak to któryś tam się pewnie weźmie za robotę.

Chyba, że chcesz płacić za pięć nieudanych konstrukcji przy czym szóstej nie dostaniesz 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, ethanak napisał:

Biorąc po uwagę to że potrzebny jest jeden bit to nie jest tak tragicznie 🙂

Tylko te moduły nie lubią pojedynczych bitów…  Poza tym dwie stopy to min. dwa bity 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie nada się wszystko co będzie mogło non stop nadawać falę nośną, po to żeby nie trzeba było czekać na synchronizację pll i innych radiowych wynalazków. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.