Skocz do zawartości

Propozycja nowego działu - mini DIY


ethanak

Pomocna odpowiedź

Również jestem za. Na pewno dałoby się to jakoś zdziałać bez nowego działu za pomocą tagowania, ale jeśli nowy dział ma tutaj coś pomóc to można go zrobić. Pytanie tylko co dokładnie tam ma trafić? Małe, szybkie, czy proste DIY? Jakieś wymagania?

Chętnie zapoznam się z opinią innych osób 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Treker ot choćby taki prosty projekt który ja niedawno przedstawiłem nic skomplikowanego. Tak samo projekty które z jakichś względów nie są dokończone i/lub mające wady - znów patrz: przejściówka do programowania esp ale brak w niej stabilizatora 3.3V. Coś pomiędzy diy początkujących a pełnoprawnymi "wielkimi" projektami "migającymi diodami każda w różnym tempie" 🙂

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nowy dział m.in. dlatego, że czasem są piękne promocje w wiadomym sklepie, a projekty z tego działu powinny byc inaczej liczone (np. 30% upustu albo wcale).

Podałem dwa przykłady, pewnie znalazłoby się więcej. A jakoś tak niespecjalnie mi sie podoba zrównanie autonomicznego robota z płytką na dwóch tranzystorach (chociaż nie przeczę, że wiecej osób na podstawie publikacji zrobiłoby taką płytkę niż robota) 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szczerze bardzo często zamiast coś budować od zera, po prostu adaptuje inne urządzenia pod swoje potrzeby. Oczywiście najczęściej są to jakieś makijażowe sprawy, typu podmianka złącz, dolutowanie tego co producentowi było za ciężko, ewentualnie pogrzebanie w konfiguracji. Czasami z kilku, mniejszych modułów, składa się jeden pod swoją modłę, bo gotowca na rynku nie ma.

Moim zdaniem pomysł dobry.

 

Edytowano przez BlackJack
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 31.03.2023 o 12:27, ethanak napisał:

@Treker I co, namyśliłeś się? Bo na razie masz 3:0 na tak... 

To brzmi jakbym był przeciwny, a od samego początku byłem "za". Czekałem tylko na więcej pomysłów co do samego "kształt" tego działu. Dział utworzony, przeniosłem tam kilka projektów, aby nie było pusto: https://forbot.pl/forum/kategoria/58-projekty-diy-mini/

Będę wdzięczny za informacje, o projektach, które warto tam przenieść z działów DIY lub DIY początkujący. Najlepiej wklejać tutaj linki lub raportować dane tematy - będę przenosił hurtowo 🙂 Oczywiście zachęcam również do opisywania nowych mini DIY.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Myślę że moja płytka z modułem WiFi też tam powinna wylądować, bo nie godna jest zajmowania tej samej pozycji co krabogłów czy inne zaawansowane projekty 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.