Skocz do zawartości

[ESP8266] Brak wifi po flashu

michala

Pomocna odpowiedź

Cześć na esp8266 wrzuciłem ESP8266_Smogomierz_2.8.1_PMS_build_27.11.2021.bin, lecz po flashu płytka nie wstaje, brakuje wifi 😕 Niestety nie pojawia się oczekiwana sieć wifi ;/ Podpowie ktoś co może być nie tak?

Flashuję tak:

esptool.py -p /dev/ttyUSB0  --before default_reset --after hard_reset --chip esp8266  write_flash --flash_size=detect 0x1000  ESP8266_Smogomierz_2.8.1_PMS_build_27.11.2021.bin

esptool.py v4.5.1
Serial port /dev/ttyUSB0
Connecting....
Chip is ESP8266EX
Features: WiFi
Crystal is 26MHz
MAC: 30:83:98:85:a4:4e
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Configuring flash size...
Auto-detected Flash size: 4MB
Flash will be erased from 0x00001000 to 0x000aafff...
Compressed 695568 bytes to 461673...
Wrote 695568 bytes (461673 compressed) at 0x00001000 in 40.7 seconds (effective 136.7 kbit/s)...
Hash of data verified.

Leaving...
Hard resetting via RTS pin...
  • Lubię! 1

Dnia 10.04.2023 o 14:49, michala napisał:

Podpowie ktoś co może być nie tak?

Przy tak skąpych informacjach nikt raczej nie zgadnie. Kod programu, schemat, ewentualnie zdjęcie układu i można coś powiedzieć. 

Przedstawione komunikaty ładowania świadczą, ze program załadował się prawidłowo.

Jedyne co mnie zastanawia, to czemu ładowanie rozpoczyna się od lokalizacji 0x00001000 a nie od 0x00000000.

Ponieważ mamy do czynienia z gotowym zbiorem binarnym, bez źródeł, to na pytanie czemu to nie działa może odpowiedzieć jedynie jego twórca.

8 godzin temu, _LM_ napisał:

Przy tak skąpych informacjach nikt raczej nie zgadnie. Kod programu, schemat, ewentualnie zdjęcie układu i można coś powiedzieć. 

Ładuję: https://github.com/hackerspace-silesia/Smogomierz/blob/master/instrukcje/software-bin.md

Sam kod jest dostępny tutaj: https://github.com/hackerspace-silesia/Smogomierz/tree/master/src

Bez żadnych modyfikacji, nie kompilowałem, lecz użyłem gotowych binarek. W sumie może spróbóję jeszcze skompilować i wgrać tak przygotowane binarki 

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

21 godzin temu, jand napisał:

Przedstawione komunikaty ładowania świadczą, ze program załadował się prawidłowo.

Jedyne co mnie zastanawia, to czemu ładowanie rozpoczyna się od lokalizacji 0x00001000 a nie od 0x00000000.

Ponieważ mamy do czynienia z gotowym zbiorem binarnym, bez źródeł, to na pytanie czemu to nie działa może odpowiedzieć jedynie jego twórca.

Zadresowałem pamięć od 0x00000000 i zadziałało...

• Lubię! 1