Skocz do zawartości

Dreadnought- postępy przy budowie


Pomocna odpowiedź

Witam,
w tym temacie będę udostępniał postępy z budowy platformy 4x4 Dreadnought co po polsku oznacza pancernik 🙂

jego napędem będą 4 serwa Conrad es-030 top line standard

a rzeczy z jakich będzie się składać są przedstawione miej więcej na tym zdjęciu

będzie sterowany radiem 433 MHz. wykorzystam do tego schematy elebota [po drobnych poprawkach pod moją platformę]."pilot" do niego to przerobiony i wybebeszony z elektroniki pad do psone [nabyty na giełdzie za 5zł]

Teraz to on wygląda tak:

Tak się zachowują serwa w połączeniu z kołami 1:8. W takiej modyfikacji serwa osiągają około 50obr/min

[trochę nie scentrowane ale przy jego predkościach to git]

Jutro dostarczę kolejne zdjęcia, na których możecie się spodziewać:

- pomalowanej platformy

i prawdopodobnie filmiku na którym będzie jeździć, póki co na kablu, gdyż elektronika może być za tydzień może dwa

Link do komentarza
Share on other sites

Budujesz to jako platformę do jakieś kategorii typu sumo?

Czy robisz tak jak chcesz i nie trzymasz się żadnych parametrów?

Skoro będzie sterował padem, to co sprawia, że nazywasz to robotem? Będziesz miał jakieś systemy wspomagania lub kontroli?

BTW Twój podpis jest niezgodny z regulaminem, podpis może zawierać maksymalnie 4 linijki tekstu.

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro będzie sterował padem, to co sprawia, że nazywasz to robotem?

ja go tak nie nazwałem

Tak, robię go jak chce bez żadnych parametrów tylko wagi staram się nie przekroczyć 2kg

a podpis zaraz oprawie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

feriar, ja na twoim miejscu zrobiłbym 2 nowe płytki. Będziesz miał same problemy z uruchomieniem tego układu, przecież tam możesz mieć zwarcia albo przerwy, niestety tak tragicznie wyglądają te płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym również sugerował wykonanie tych pcb na nowo, zainwestuj te ~5zł w b327, traw w ciepłym i używaj wysokiego zaczernienia tonera. A, i jeszcze dobrze usuń resztki papieru kredowego (kreda może zostać, ale same włókna już nie, najprościej wrzucić płytkę z przyklejonym papierem do octu i poczekać, aż samo zejdzie - ocet rozpuszcza kredę, i baardzo ładnie odchodzi).

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki Bobby za podopowiedź 🙂

a co do płytek to wykonałem je z elebota, uważam że najlepiej na początku jest korzystać z gotowych wzorów i pewniaków, żeby potem się nie załamywać "czemu to nie działa"

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny upload z procesów budowy

Jak widać zmieniłem kolor na czarny i zamiast zaślepek są już analogi,
myślę, że za dwa tygodnie będę mógł pokazać 1. filmiki [chyba, że ktoś chce zobaczyć jak jeździ bez elektroniki tzn. 4serwa + baterie]

Link do komentarza
Share on other sites

jutro go wystawie jak chcesz ;D

tylko baterie do ładowanie wrzucę

🙂

jak się uda to pokaże go w terenie nawet

[ Dodano: 15 Wrz 10 04:57 ]

Na prośbę Maxo jest filmik

nagrywany l7

i serwa trzeba wyregulować pwm albo do serw wstawię potencjometry

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

już dobrze jest bo problem z zasilaniem był, bo połączyłem dwie baterie od 3310 i jakoś wolno jechał jak sprawdziłem to zasilanie było ok. 4V to przelutowałem to jest teraz jest ponad 7V i mknie jak strzała 😉 i problemu nie ma

POTWIERDZAM W 100% ŻE ZASILANIE Z BATERII NOKI 3310 TO PORAŻKA I NA DŁUŻSZĄ METĘ NIE WYPALI

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.