Skocz do zawartości

Drukarka zamknięta powyżej 300mm wysokości druku.


Glider

Pomocna odpowiedź

Witam.
Mam na oku te dwie drukarki i nie wiem na jaką się zdecydować, a opinii nie znalazłem żadnych, szczególnie o CreatBot. Może się tu ktoś zna i podpowie, lub ma inne propozycje. Potrzebne do drukowania (na własny użytek) elementów środka kabiny szybowca, wilgletów lub elementów jak korki do zaworów. 

https://sklep.cadevent.pl/pl/p/CreatBot-DE-Plus-1.75mm/5747

https://sklep.cadevent.pl/pl/p/Drukarka-3D-CR-3040-Pro/6942

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze? Poczekałbym na recenzje i dostępność K1 Max...

https://botland.com.pl/drukarki-3d-creality-seria-k1/23141-drukarka-3d-creality-k1-max.html Tylko ma aby 300mm 😞 Więc nie wiem czy to jest >= czy > niż 300 mm 😄 

Chociaż w Twojej cenie to prędzej bym pomyślał nad RatRig'iem 😉

https://ratrig.com/3d-printers/rat-rig-kits/v-core3configurable.html + obudowa od nich. Wychodzi podobnie co w/w drukarki, a jednak jak samemu złożysz to wiesz jak to jest złożone (chyba, że masz dwie lewe ręce).

Osobiście mam X1 Carbon i do tej pory to chyba największy obiekt miał 100-150mm wysokości, ale nie wiem co Ty będziesz tam drukować więc... przydałoby się trochę więcej informacji: budżet i przykładowe wymiary drukowanego obiektu (i ew. typ - statuetka, część do maszyny etc.).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wilglety do szybowca (max 40cm) wysokości i to jest jedna z większych rzeczy i musi być w całości. Reszta to elementy które są małe, jak korki czy osłonki. Patrzyłem na K1, ale jednak ma to 300mm a po co mniejsza, jak można większą 😄 Budżet maks 20tyś. i nie składana ręcznie, bo jednak zawsze można coś spieprzyć. 

image_6487327.JPG

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Glider napisał:

nie składana ręcznie, bo jednak zawsze można coś spieprzyć. 

Szczerze? Prędzej Ci chińczyk spieprzy niż Ty 😄 Ale rozumiem, że można mieć "dwie lewe ręce" (aka. pecha) i coś uwalić... 

W 20k raczej ciężko coś sensownego w 40cm znaleźć... Chyba, że FLSUN V400 i ją obudować... Raczej bym nie liczył na jakiegoś gotowca, ale może o którejś marce zapomniałem...

IMHO możesz spytać na forach typowo dotyczących drukarek 3D (np. reprapach), może ktoś nawet się zaoferuje zbudować sprzęt za kasę... Tylko polecam zrobić dobry rekonesans. (Ale i tak twierdzę, że samemu wszystko się robi najdokładniej).

24 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

(i ew. typ - statuetka, część do maszyny etc.).

Chyba trzeba iść do lekarza, bo moja pamięć już zawodzi... przeczytałem o tych wilgletach i zapomniałem podczas pisania wiadomości... Skleroza w takim wieku to zły znak...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

@matsobdev Nie ma czegoś takiego jak Wilglety 😄 a korki już miałem robione z drukarki ale żywicznej, co nie zdało testów przy wysokich temperaturach i się skruszył przy wkręcaniu i wykręcaniu. 

image_6487327 (1).JPG

Edytowano przez Glider
Link do komentarza
Share on other sites

A co do drukarki pomijając inne kwestie (czy nie lepiej wykonać go inną metodą). Czy potrzebujesz wymiaru wysokości o który pytasz? Miałby on być drukowany pionowo? Wtedy poziome warstwy między sobą muszą dobrze się trzymać. Drukowanie w poziomie, na leżąco byłoby, tak mi się wydaje (wzdłużna orientacja cząsteczek polimeru) byłoby chyba lepsze.

Link do komentarza
Share on other sites

@Glider rozważ bardzo mocno, aby jednak nie drukować tych elementów w całości. Często w druku 3D dzieli się elementy na kilka części i później łączy. To zupełnie normalne. Można stworzyć model z odpowiednim zatrzaskami, skręcić go, wstawić do środka jakieś wzmocnienia lub skleić. Druk 3D to świetna technologia, ale ma trochę ograniczeń - jednym z nich jest właśnie pole robocze drukarek.

Możesz jeszcze iść w Prusę XL, tylko to nowy produkt i jeszcze nie ma dobrej dostępności: https://www.prusa3d.com/pl/produkt/original-prusa-xl-drukarka-3d-3/

W każdym razie ja na Twoim miejscu na 100% wybrałbym zwykłą, dobrą drukarkę i podzieliłbym ten wydruk na pół 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.