Skocz do zawartości

Błędy przy kompilowaniu pustego projektu


erysv

Pomocna odpowiedź

@Treker dziękuję za odpowiedź.

Ścieżka do zainstalowanego katalogu ze środowiskiem C:\ST\STM32CubeIDE_1.13.1\STM32CubeIDE.

Workspace znajduje się w katalogu C:\Users\erysl\STM32CubeIDE\workspace_1.13.1

Wersja 1.13.1

Cały czas próbuje znaleźć przyczynę jednak nie potrafię jej znaleźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@erysv przesłany przez Ciebie projekt skompilował się u mnie bez żadnych błędów:

Cytat

11:59:14 Build Finished. 0 errors, 0 warnings. (took 1s.469ms)

Zanim pójdziemy dalej to proponuję "standardową" metodę - spróbuj zainstalować IDE od nowa. Upewnij się też, że masz uprawnienia administratora. Sprawdź też czy program antywirusowy nie blokuje kompilacji.

Link do komentarza
Share on other sites

obraz.thumb.png.cadc44d7c111077f3d48d0d97f77395f.pngPrzesyłam jeszcze dokładnie to co w konsoli się wyświetla.
Znalałem podobny post na forum.

 

Zainstalowałem GNU Arm Embedded Toolchain, ale to samo. Zainstalowałem na nowo też środowisko i wyłączyłem wszystkie zapory. Nadal bez zmian...
Poszukiwałem w internecie rozwiązania, ale nic nie mogę znaleźć. Zainstalowałem nawet środowisko na laptopie i tam to samo występuje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze współczuję 😞 Z doświadczenia wiem, że można nad takim problemem spędzić kilka dni.

Windows -> Preferences -> Build -> Build Variables ("Show system variables")

Może gdyby porównać w/w ustawienia z jakimś "referencyjnym" setupem, to udało by się namierzyć przyczynę? Zainteresowałbym się np. zmienną gnu_tools_for_stm32_compiler_path

Pytanie brzmi, czy na komputerach, na których próbujesz to zainstalować, masz/miałeś wcześniej zainstalowane jakieś inne środowiska programistyczne (w szczególności oparte na GNU toolchain i/lub Eclipse?)...
 

Edytowano przez ReniferRudolf
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie zmiennych środowiska to Ciebie interesuje przede wszystkim, jakie wartości zmiennych widzi STMCubeIDE - czyli trzeba zajrzeć do Windows -> Preferences -> Build -> Build Variables ("Show system variables") w STMCubeIDE.

Zacząłbym od usunięcia wszystkiego i ponownej instalacji tylko STMCubeIDE (najlepiej na nowym obrazie systemu...).

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

 

22 godziny temu, ReniferRudolf napisał:

 

Windows -> Preferences -> Build -> Build Variables ("Show system variables")

Może gdyby porównać w/w ustawienia z jakimś "referencyjnym" setupem, to udało by się namierzyć przyczynę? Zainteresowałbym się np. zmienną gnu_tools_for_stm32_compiler_path

 

obraz.thumb.png.893c7c0279a8fee0a8aa5e9e29e5a104.pngTak to wygląda w STMCubeIDE

Edytowano przez erysv
Link do komentarza
Share on other sites

1. To kliknij Edit na zmiennej gnu_tools... (<ECLIPSE_DYNAMIC_VARIABLE>) i podejrzyj jej wartość sobie i zobacz, czy prowadzi do ścieżki, którą masz na dysku.
2. GCC_EXEX_PREFIX to prawdopodobnie jakieś zło. Ja w ogóle w tym zestawieniu zmiennych takiej zmiennej nie mam. Pewnie związana z tą niezależną intalacją GNU Arm toolchain, którą zrobiłeś - pozbyłbym się tego w pierwszej kolejności.
 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, ReniferRudolf napisał:

1. To kliknij Edit na zmiennej gnu_tools... (<ECLIPSE_DYNAMIC_VARIABLE>) i podejrzyj jej wartość sobie i zobacz, czy prowadzi do ścieżki, którą masz na dysku.
2. GCC_EXEX_PREFIX to prawdopodobnie jakieś zło. Ja w ogóle w tym zestawieniu zmiennych takiej zmiennej nie mam. Pewnie związana z tą niezależną intalacją GNU Arm toolchain, którą zrobiłeś - pozbyłbym się tego w pierwszej kolejności.
 

obraz.thumb.png.99f8d80440f0adcc4819683a6464762e.png Tak wygląda ścieżka.

Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, kostuch napisał:

Zrób sobie prezent i zainstaluj VSCode plus platformio. Skończy się walka ze środowiskiem programistycznym...

 

ps.

Jak kiedyś dałem taką radę na innym forum firmy na literę 'A', to mnie zbanowali 😄

No jest to jakieś rozwiązanie, ale chce koniecznie w STM32CubeIDE, bo kupiłem do tego kurs plus na tym chce oprzeć swoją pracę inżynierską.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.