Skocz do zawartości

Android i mapowanie klawiatury


ethanak

Pomocna odpowiedź

Hej.

Kupiłem sobie takie coś: https://botland.com.pl/klawiatury-bezprzewodowe/13217-klawiatura-bezprzewodowa-bluetooth-30-czarna-7-cali-5904422350208.html

Przeznaczenie do RPi i tam jest spoko. Klawiatura nie ma AltGr ale w malince zmapowałem sobie Command na AltGr.

Tyle że postanowiłem sprawdzić, jak to będzie latać z telefonem i tu problem, bo ani żółć mnie nie zaleje, ani łaski nikomu nie zrobię... ktoś ma jakiś sposób?

BTW klawiaturka mechanicznie jest bardzo fajna i mieści się w kieszeni kurtki...

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry,

Z maliną łączy się przez bluetooth? Bo po opisie w Botlandzie trudno stwierdzić, czy przewód służy tylko do ładowania, czy można się nim łączyć z komputerem. Wtedy można spróbować przez przejściówkę z USB-A na, jak się domyślam USB-C, bo większość telefonów już takie ma. Jeśli jednak zależy Ci na łączności bezprzewodowej, to możesz spróbować otworzyć w telefonie menu bluetooth i włączyć wyszukiwanie, a na klawiaturce przytrzymać przycisk CONNECT na górze.

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej.

Nie zrozumiałeś pytania. Po pierwsze - z opisu w Botlandzie dokładnie wynika, że kabelek jest wyłącznie do ładowania. Po drugie - nawet takie stare dziadki jak ja potrafią połączyć jakieś ustrojstwo po BT z telefonem (przy czym tu akurat nie jet to tak jak opisałeś, CONNECT zmienia adres MAC klawiatury na losowy i jeśli urządzenie jest sparowane to lepiej go nie wciskać bo robi się odparowanie).

Pic polega na braku klawisza AltGr i związanej z tym niemożliwości uzyskania diakrytyków na Androidzie. A do załadowania keymapy (tak jak to robię w RPi) musiałbym mieć zrootowany telefon. Stąd pytanie - czy jest jakaś inna sensowna możliwość napisania w sms-ie zdania "łaski nie robisz" 🙂 Nie jest to jakiś straszny problem, mam inną kieszonkową klawiaturkę ze wszystkimi klawiszami, ta botlandowa przeznaczona jest do malinki... tyle że fajnie by było użyć jej również do telefonu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.