Skocz do zawartości

(Kolejna) stacja pogody


Leander

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@Leander miło słyszeć, że m.in. nasze kursy prowadzą do powstawania takich projektów. Taki był nasz cel, aby każdy mógł traktować elektronikę jako ciekawe hobby 🙂 Dzięki za podzielenie się swoim projektem!

Link do komentarza
Share on other sites

Wstaw jakich dokładnie elementów użyłeś do budowy gdzie nabyłeś.

Fajnie byłoby gdybyś udostępnił oprogramowanie aby osoby nie znające zupełnie się na pisaniu kodu też mogły zbudować sobie taką stacje.

Prezentacje tego typu powinny być moim zdaniem w formie instrukcji jak to zbudować, wtenczas bardziej zachęcają innych do podjęcia próby wbudowania dla siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Daro1003 napisał:

Prezentacje tego typu powinny być moim zdaniem w formie instrukcji jak to zbudować, wtenczas bardziej zachęcają innych do podjęcia próby wbudowania dla siebie.

Wydaje mi się, że zależy od projektu i opracowania. Ja chciałem się tu pochwalić (a jakże! 🙂 ), że mi się udało i dać innym sygnał, że wcale nie trzeba tego zrobić super i nie być profesjonalistą, aby osiągnąć efekt, z którego jest się zadowolonym. W związku z tym mój wpis nie jest instrukcją - to nie jest na tyle solidny projekt, żeby mówić "bierzcie i róbcie, jak ja". Raczej - inspirujcie się i róbcie po swojemu. Trochę jak to było w moim przypadku. Widziałem tu kilka takich i zrobiłem po swojemu od zera.

Z podobnego powodu nie wstawię kodu. To pierwszy w życiu program, który w całości napisałem samodzielnie w Pythonie. Publikowanie go tutaj miałoby sens jedynie przy jednoczesnej prośbie o uwagi i poprawki.

Elementy użyte w projekcie podałem, choć niedokładnie.

- Raspberry Pi Zero w wersji z wifi

- wyświetlacz e-papier czarno-biały Waveshare 13353 (dokładnie taki, kupiony - podobnie jak Raspberry - w podlinkowanym Botlandzie)

- elementy drewniane z Obi :), klej, bejca, plastykowe kołki mocujące RPi do sklejki (łatwiej się wtedy Malinę wyciąga z obudowy w razie potrzeby).

W projekcie wykorzystany jest też smogomierz (źródło bieżących danych meteo), zbudowany na podstawie otwartego projektu o tej właśnie nazwie (tu więcej). Gotowe elementy do budowy można kupić w zestawie w kilku miejscach, między innymi właśnie w Botlandzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wymóg zamieszczania pełnych instrukcji był na ś.p. Majsterkowie i cały czas jest na Instructables. Tu chodzi o zupełnie coś innego. Takie projekty powinny być raczej inspiracją do zrobienia czegoś własnego, a przynajmniej do pokazania "o, takie coś mi wyszło"

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, ethanak napisał:

akie projekty powinny być raczej inspiracją do zrobienia czegoś własnego, a przynajmniej do pokazania "o, takie coś mi wyszło"

O no właśnie, też mam takie podejście. Gdybym wstawił to w formie instrukcji, pachniałoby pychą :), bo wiem, że za słaby jestem w te klocki.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
38 minut temu, Santiago napisał:

Jaki następny projekt ?

Tu jest jeszcze trochę do poprawy i polepszenia, ale spokojnie. Na razie muszę przysiąść do Pythona w QGIS-ie i do innych programistyczno-sieciowych tematów w mojej branży. A potem się zobaczy.

Edytowano przez Leander
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.