Skocz do zawartości

Częstotliwość PWM


SOYER

Pomocna odpowiedź

Transoptor wymaga prądu do zasilenia diody, więc zakłócenia będą miały niewielki (albo żaden) wpływ na stan na wyjściu. A co do dwóch rezystorów: jeden to normalnie w szereg z diodą transoptora, drugi mniejszy równolegle do tej konstrukcji. Coś w tym stylu:

soyer.thumb.png.e62788b3d1c58344e920ea8a1310d1c3.png

R1 jest do ustalenia prądu diody transoptora, R2 wymusza konieczność przepływu dość wysokiego (rzędu np. kilkudziesięciu mA) przez krańcówkę żeby układ zadziałał.

Ale ja bym najpierw podpiął jakiś kondensatorek do wejścia GPIO krańcówki - może pomoże?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
12 minut temu, ethanak napisał:

Ale ja bym najpierw podpiął jakiś kondensatorek do wejścia GPIO krańcówki - może pomoże?

Ok, idę.

Jaka wartość nF, uF czy pF?

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, ethanak napisał:

Zacząłbym od 100 nF, ew. zwiększał.

Dokładnie takie miałem, chyba jeszcze z kursu Forbota;)

Powiem tak.

DZIAŁA!!

@ethanak moja miłość do Ciebie znowu jest w szczytowej formie.

Dziękuję.

Będę testował, ale działa:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Faktycznie, jakoś o rezystorach pamiętałem, a o kondensatorach nie.

Dzięki @jand. Do mnie zawsze trzeba pisać jak do przedszkolaka, weź to, daj tam, za rączkę i do przodu.

Postaram się wieczorem nagrać krótki filmik z działania oświetlenia. Coś może doradzcie.

Dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Kondensatory na liniach wejściowych krańcówek działają super. Żadnych fałszywych wywołań od wczoraj. Pozostaje linia zasilania lub sygnałowa kamery. Co tutaj spróbować i jak? Kamera zasilana z 12V z osobnego zasilacza niż cały układ z esp i mosfetami. Linia sygnałowa obrazu to skrętka i transformatorki z BNC do skrętki(kamera AHD).

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, SOYER napisał:

Nikt nic nie doradzi?

A co można poradzić na błąd w ułożeniu kabli? Spróbuj zrobić coś żeby zasilanie LED nie siało radiem po całej okolicy... ale nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam wzajemnego położenia wszystkich elementów systemu, wzajemnych odległości, ilości dostępnych kabli itd., ale może udałoby się przearanżować instalację tak, by klucze Mosfet były tuż przy diodach LED.

Wtedy na większą odległość przesyłałbyś jedynie napięcie stałe, plus sygnały sterujące do kluczy (ew. wzmocnione). 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, jand napisał:

tak, by klucze Mosfet były tuż przy diodach LED.

I tak będzie siać po zasilaniu mosfetów (w końcu prąd będzie taki sam) - trzeba by było dać tam jeszcze jakieś filtry (prawdopodobnie jakiś dławik + kondensator/kondensatory), Ale sprawdzić nie zawadzi.

Link do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, ethanak napisał:

trzeba by było dać tam jeszcze jakieś filtry

Oczywiście.

Ale najpierw trzeba sprawdzić, czy przewodów wystarczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko, że kluczowym miejscem jest słupek z kamerą, videodomofonem, ściemnianą lampą, fotokomórką i puszką gdzie schodzą się wszystkie przewody od tego. Także jakbym tego nie wymyślił to ten słupek jest piętą. Wiecie kogo.

IMG_5362.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.