Skocz do zawartości

Konieczko


sebekA4

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Świetna konstrukcja, mimo swojej prostoty jeden z najlepszych sumo w Polsce.

Na CyBAirbot gdyby nie awaria to pewnie ty byś wygrał w finale.

Pod względem mechanicznym robocik wykonany jest wręcz perfekcyjnie, świetny klin, rewelacyjna przyczepność i ogromna siła silników, tylko ta awaryjna elektronika...

Link do komentarza
Share on other sites

Ta awaria to tylko moja wina, bo wciął mi się palec między obudowę a koło i zatrzymałem silnik po czym spaliła się ścieżka 😋 teraz już się to nie powtórzy bo zrobiłem "rączkę" z paska materiałowego 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Konstrukcja prosta jak konstrukcja cepa - i dlatego taka dobra.

Nie widze tego u Ciebie, ale warto dać po mostku Graetza (ze zwrotem energii do zasilania) na każdy silnik - oszczędzi to nieco przekaźniki przy gwałtownym przełączaniu, szczotki w silniku chyba też. Dla takiej dobrej konstrukcji możesz się "machnąć" nawet na mostki z 20A diód schottkyego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Właśnie o tym mówię, ale w takim wypadku musisz dać również dodatkowe kondensatory na zasilaniu, aby napięcie nadmiernie nie wzrosło zanim akumulator zdąży odebrać dodatkowy ładunek. Lepiej żeby zwracana energia znalazła się w większości w kondensatorze niż żeby wypalała przekaźniki i szczotki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No to mnie zastrzeliłeś jaki tam uC siedzi. Ja byłem świecie przekonany, że tam co najmniej atmega8 siedzi. To tylko znaczy, że potrafisz dobrze soft zoptymalizować.

Tak z innej beczki, zapraszam do współpracy z kołem iDSP, o którym Ci kiedyś pisałem. Jeśli nawet sam nie jesteś zainteresowany, to mam prośbę, żebyś wśród kolegów w grupie rozgłosił, że jest coś takiego i jeśli ktoś ma ochotę nauczyć się czegoś ponad to, co na uczelni wykładają, to zebrania są w każdy piątek o 16.00 w Zakładzie Techniki Sterowania - "Akwarium" (budynek C3) 2 piętro.

Ewentualnie zainteresowani niech piszą do mnie: kamil.pawliczak@gmail.com

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem szczególnie, że soft jest napisany w Bascomie. Nie znasz innego języka programowania mikrokontrolerów? Czy tak jak ja uważasz, że skoro w Bascomie się da coś zrobić to po co uczyć się czegoś innego?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.