Skocz do zawartości

Konieczko


sebekA4

Pomocna odpowiedź

- mostek-H -brak (zastępują go przekaźniki)

Hmm, te pk nie pracują w układzie mostka H? Tylko po prostu włącz/wyłącz? Jeśli tak to mogliście jednak dać tam po jednym mosie N za kilka złociszy, mniej miejsca by zajęło i możliwość wprowadzenia PWM się pojawia 🙂

A co do obudowy jeszcze - na jakimś filmiku ze starych zawodów (chyba RA09) widziałem, że obudowa z pełnej blachy na nim siedziała - to jak to było? 😋 Swoją drogą, jak ona jest mocowana do boczków? Bo żadnych śrub ani niczego nie widzę. A jeszcze jedna sprawa - nie myślałeś, żeby obniżyć troszkę obudowę? Myślę, że bez większych wygibasów spokojnie mógłbyś zejść z jej poziomem do wysokości kół, można by wtedy bardziej pochylić klin i obniżyłby się troszeczkę środek ciężkości też.

Jeśli to nie tajemnica - skąd pochodzi guma na koła? No i fajnie byłoby zobaczyć nieco więcej szczegółów np. mocowania silników, mocowanie kół też dość fikuśne - 4 śruby od przodu - jaką piastę ma przekładnia od wkrętarki?

Ogólnie - fajna konstrukcja, nie ma to jak prostota 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przekaźniki zmieniają polaryzację napięcia. Obudowa była początkowo z blachy ale musiałem dorobić "uszy" które widać na fotkach bo inne roboty prześlizgiwały się po nim i kilka razy tak przegrałem i brakło masy - dlatego siatka 😋 PWM tez mam zastąpione przekaźnikami 😃

obudowa nie jest mocowana żadnymi śrubami itp. Jest zrobiona tak żeby można było ją szybko zdjąć 😉 a koła są mocowane do piasty tak jak w samochodzie 🙂 piasty są dorabiane. Na pewno dało by radę go trochę obniżyć, ale nie mam zamiaru tego robić - robię nowego robota 😋😋

Co do gumy to nie mogę zdradzić skąd pochodzi bo to tajemnica 😃 Jak będe miał chwike to wrzuce fotki piasty 😉

Link do komentarza
Share on other sites

PWM tez mam zastąpione przekaźnikami

O__O

W sensie że jak? Na cewkę przekaźnika podajesz PWM o bardzo małej częstotliwosci, a ten sobie klika kilka razy na sekundę? Na pewno coś źle zrozumiałem, przecież taki przekaźnik to by chyba szybko padł. No chyba, że to jakiś przekaźnik półprzewodnikowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zastosowanie przekaźników zamiast mostków H, tranzystorów... Proste i genialne rozwiązanie, że wcześniej na to nie wpadłem, przecież dzięki temu nie mamy kompletnie żadnych dodatkowych strat energii - wykorzystujemy pełną moc jaką daje nam akumulator i silnik 🙂. Przekaźnik przecież można wymienić, nie jest drogi a na czas walki spokojnie wystarczy. Następnego robota robię na przekaźnikach 🙂 Stawiam PIWO.

Link do komentarza
Share on other sites

dodatkowy przekaźnik który zasila np tylko z połowy baterii, wtedy mamy jako takie "biegi" Wolny i szybki

Zgadza się, niestety ma to niekorzystny wpływ na baterie, gdyż rozładowanie jest niesymetryczne. O ile w akumulatorach ołowiowych głębokie rozładowanie nie jest aż takie straszne, to w ogniwach Li-Pol może doprowadzić do uszkodzenia pakietu, chyba że mierzysz napięcie na każdej celli osobno.

Link do komentarza
Share on other sites

Grabo zgadza się, tylko że jeśli startowałeś w jakichkolwiek zawodach to wiesz że zawodnikom którzy chcą wygrać, kompletnie nie szkoda silników, akumulatorów, opon - roboty są stworzone po to żeby wygrać każdym kosztem. No i li-pole do sumo to raczej nieoptymalne źródło zasilania, w miejscu gdzie potrzebny jest przede wszystkim duży prąd i waga całego zestawu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.