Skocz do zawartości

FiuBot II


S-View

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Jestem pod wrażeniem. Na ostatnim filmiku widać że radzi sobie już bardzo dobrze. FiuBot zaszkoczył wszystkich w Rybniku świetnymi wynikami, życzę ci żeby z FiuBotem II było tak samo a nawet lepiej 😃

To jest już jego maksymalna prędkość?

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety przy tym napędzie to jego maks...

Ale Ciągle myśle nad czymś lepszym ( szybszym ) zawsze w PWM można obnizyć prędkość...

Nie chce też wydawać duzo kasy na napęd bo nie o to w tym projekcie chodzi... szukam raczej tanich rozwiazań🙂

Ale moge już powiedzieć ze powoli tworzy sie FiuBot III ale jak narazie mam tylko serce... to już nie bedzie nisko budżetowy projekt a napęd jest w drodze;)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To nie ma wygladać i być na pokaz to ma JECHAĆ!!😃

Macie może jakieś pomysły co do napędu?;(

Musze go zmienić bo to jest kiepskie....

Może i FiuBot II jest duży i brzydki

za to w kolejnym projekcie jestem za jak najmniejszą wagą🙂 wszystko powoli juz do mnie dociera

Link do komentarza
Share on other sites

To nie ma wyglądać i być na pokaz to ma JECHAĆ!!😃

Ja wychodzę z nieco innego założenia, jak już się buduje to warto się trochę przyłożyć żeby to ładnie wyglądało, ja jestem uczulony na estetykę, może trochę za bardzo 😃

NATOMIAST nie uważam że robot jest mega brzydki, myślę że jest ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Na dzien dzisiejszy waży 700g bez tego aku 400g

Już zainwestowałem w lipolki;) czekam na przesyłke...

Pozatym jak testowałem go na zasilaniu z zewnątrz to gorzej sie zachowywał w zakrętach zamiast ramienia skrecał cały robot.....

A co do napędu to nie wiem coś trzeba zmienic;)

Link do komentarza
Share on other sites

Więc tak... Fiubot II został poprawiony:)

Tzn zmieniłem troche układ skręcający ponieważ w ostatnim przypadku nie było koło w osi skrętu tylko za osią skrętu. Dlatego rzucało całą konstrukcją🙂 teraz juz jest w osi i nie ma z tym problemu...

Ale powoli kompletuje tryba do zrobienia skrętu na przekładni slimakowej jak juz zczaiłem jest lepsza niż serwo:)

Dlatego jak by ktoś coś miał z przekładni slimakowych to moze sie zgłosić do mnie bo potrzebuje takich rzeczy:D

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.