Skocz do zawartości

Zaprogramowanie mikrokontrolera


grzybek555

Pomocna odpowiedź

Witam,

Zakupiłem niedawno programator stk500 oraz mikrokontroler attiny2313. Podłączyłem wszystko zgodnie z manualem (chyba), podłączyłem mikrokontroler z programatorem, zainstalowałem AVR Studio i BASCOM-AVR, skonfigurowałem je. Wpisałem, a właściwie wkleiłem program do bascoma, skompilowałem, ale gdy wciskam, aby wgrać tylko "mrygnie" jakieś czarne okienko i tyle.

Próbowałem tak jak jest napisane w kursie bascoma napisanego przez Ikara, wtedy nie wykrywa mi mikrokontrolera.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Wrzucam zdjęcia jak podłączyłem i screena z bascoma jeśli ktoś mógłby to sprawdzić czy dobrze podłączyłem to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Ze względu na czasowe ograniczenia zewnętrznych serwerów, obrazki na forum należy załączać w ten sposób:

https://www.forbot.pl/forum/topics1/wysylanie-zdjec-na-serwer-vt802.htm.

Popraw to, proszę.

Edit: Zrobione 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W 90% problemem jest połączenie - sprawdź miernikiem (ustaw na test ciągłości obwodu) czy aby na pewno wszystko jest zgodnie ze schematem w instrukcji (podłączenie uC do programatora).

Polecam też zgrywać wsad przy pomocy SinaProg - tutorial znajdziesz w dziale "Artykuły" (albo szukaj po moich tematach z profilu).

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się że masz źle pdłączony szary przewód do złącza programatora - powinien być podpięty do 7 (SCK) a Ty masz podpięty pod 3 (LED) więc dlatego programator Ci nie wykrywa uP.

Na ostatnim zdjęciu widać że masa uP jest wpięta w inną linię niż masa programatora - na innch zdjęciach jest ok.

Zmień ustwienia programatora i przepnij szary przewód a powinno ruszyć o ile programator ma własne zasialnie - jeżeli nie to musisz jeszcze podać zasilanie na procesor.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja zauważyłem coś takiego na swojej płytce że po włożeniu goldpinów lub np stabilizatora (elementy z grubymi nóżkami) w płytkę styki się rozginają i nie trzymają już tak mocno jak wcześniej - z tego powodu unikam wkładania w płytkę takich elementów a jak już muszę to zazwyczaj wkładam je w to samo miejsce.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.