Skocz do zawartości

Problem z programatorem stk 200


Tolo

Pomocna odpowiedź

Witam !

Mam taki problem a więc jako posiadacz portu równoległego zdecydowałem się na zakup taniego programatora stk 200 a dokładnie takiego http://sklep.avt.pl/p/pl/482415/ulepszony+stk200+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html.

Mam jednak problem mianowicie po podłączeniu do komputera nie wyskakuje żaden dymek że nowe użądzenie sostało podłączone

Z drugiej strony nic nie wybuchło 🤣

I teraz powiem wam jak ja to podłączam tak więc podłączam zasilanie tylko do płytki robota łącze go kablem 10 żyłowym z programatorem a programator podłączam do komputera i tyle Komputer go nie wykrywa (przynajniej tak mi się wydaje chociaż w menadźeże urządzeń pisze że użądzenie podłączone do portu LPT działa poprawnie

A swoją drogą przyczyną może być to że nie zasilam programatora ale niestety instrukcja jest do d... nic tam nie jest napisane

A jeszcze takie pytanie noobka a mianowicie do czego służy te sześć goldpinów ?

(nie chodzi mi o Złącze LPH10S )

To chyba tyle z góry dziękuje za pomoc

(sorry za błędy ortograficzne jeśli takie wystąpiły ale chyba język edytora mi się zmienił i podkreśla wszytko ) 🙂

Jeszcze jedno AVR studio też go nie wykrywa 🙁

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Link nie działa.Tego programatora nie widać w menadżerze ani nic się nie wyświetla. AVR studio nie obsługuje tego programatora.Ściągnij Bascom i tym spróbuj coś zaprogramować lub np:odczytać fuse bity.

Link do komentarza
Share on other sites

Programator typu STK200 nie jest inteligentny więc system go nie wykrywa.

Więc ?

Chcesz przez to powiedzieć że jakiś sterownik ?

Wiecie przepraszam że te pytania są dla was takie głupie ale instrukcja nic otym nie mówi 👹

AVR studio nie obsługuje tego programatora.

To dziwne ale czytałem coś niecoś w EDW a mianowicie mam zebrane wszystkie części

"Robota dla każdego "

I tam jest napisane że Stk 200/300 może być ?

Dobra ale zaraz ściągne boscoma i spróbuje 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To nie jest programator na USB więc nie wyskoczy Ci dymek że zostało znalezione nowe urządzenie. Tak jak napisał ktoś wcześniej uruchom Bascoma i staw odpowiedni programator w ustawieniach.

Jeżeli chodzi i podłączenie to programator musi byc podłączony pod uP do VCC, GND, MISO, MOSCI, SCK, RESET. Jeżeli programator nie ma własnego zasilania to uP musi być zasilany (VCC, GND).

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze jedno w robocie siedzi Atmega 16

Nie wiem czy to pomocne bo to chyba taki sam AVR jak inne ale napisze

Zassij sobie lepiej ISPproga http://dybkowski.net/pages/pl/electronic-projects/software/2-isp . Kiedy miałem programator na LPT właśnie na tym programie śmigałem.

Takie pytanie bo zaczynam się gupić czemu ten programator z linku ma tylko złącze ISP

A mój ma i takie i takie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra czyli mam kolejny dylemat

No bo jeśli mam te dwa złącza na płytce to znaczy że musze oba podłączyć ?

Bo na przykład programatory na USB mają tylko złącza 10 pinowe ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo, przepraszam, że to napiszę, ale jesteś głupszy niż ustawa przewiduje! Rozumiem naprawdę wiele, ale czy z tym programatorem nie ma żadnej dokumentacji? Czy nie widać na płytce, że odpowiednie piny z obu złącz są połączone razem? Człowieku, rusz trochę szare komórki! Chcesz się brać za programowanie i roboty, a nie potrafisz sam rozgryźć najprostszych rzeczy!.

Link do komentarza
Share on other sites

No tak ee sorry ale mnie bardzie zastanawiało jak to się dzieje że jeden programator ma obaz złącza a drugi jedno i są tego samego rodzaju ?

Co do dokumentacji to faktczynie prawie nic tam nie ma jakieś pierdoły(z całym szacunkiem 🙂)

Jak ten koleś wpadł na to żeby zamiast zworek wstawić rezystory

A po za tym to nic

Co do mojej głupoty to napisze tak

Nasz kochany rząd mówi "Żeby mogło być taniej musi być drożej "

To ja napisze

"Żeby być mądrym trzeba najpierw być głupim " 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A gdzie masz rezystory bo link nie działa i nie wiadomo co tam jest a ze zdjęcia które wkleiłeś nie można tego wywniskować.

Można powiedzieć że ten co ma dwa złącza jest bardziej uniwersalny bo pasuje do obu standartów a jaki Ty sobie zastosujesz standart złącza zależy od Ciebie

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo, wiele osób na tym forum gdy zobaczy mrugające diody postanawia samemu zrobić to samo. Ale nikt nie rozumie, że bez elementarnej wiedzy i choć odrobiny smykałki się niestety nie da. Ileż razy można zadawać te same pytania dotyczące podstawowych rzeczy! Padło niestety na ciebie i w twoim temacie napisałem to. Żeby cokolwiek samemu zrobić trzeba choć trochę się do tego przyłożyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.