Skocz do zawartości

jakie koła będa optymalne do lf'a


mateuszrjzr

Pomocna odpowiedź

witam

Na wstępie prośba do moderatorów, aby nie kasowali tego tematu- miejcie serce 😅 .

Więc chciałem zapytać jakie koła wybralibyście do linefollowera. Chodzi głównie o przyczepność, i czy dociążenie pomoże na zakrętach, czy może będzie gorsze ze względu na dużą wagę. koło 1 koło 2 . Używam takich silników

Link do komentarza
Share on other sites

Koła jak koła... Za to w innym temacie widziałem, że Twój lf będzie miał 3 czujniki... Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale z takim projektem PCB będziesz w stanie wykorzystać może ze 20% możliwości tych silniczków, które chcesz zastosować.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

witam

wiem, ale ja chcę robić tak, że wszystko co kupiłem (bo jest drogie jak na 12- latka) będę przekładał do innych moich konstrukcji.

Tak z pokolenia na pokolenie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

kurczaczek, to jakie silniki sa gorsze, ale wytszymalsze?

Silniki z pololu ale nie w wersji HP. Pobierają mniej prądu więc szczotki i komutator dłużej wytrzymają, tylko pamiętaj, że te silniki mają mniejszy moment. Z drugiej strony w tych silnikach psuje się nie tylko komutator ale także przekładnia.

"koła 2" nie nadają się do LF, przetestowałem je.

"koła 1" będę dla ciebie najlepsze, łatwy montaż i dosyć dobra przyczepność.

czy dociążenie pomoże na zakrętach, czy może będzie gorsze ze względu na dużą wagę

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od wagi robota i rozmieszczenia tego ciężaru (środek ciężkości musi być jak najniżej i blisko osi napędowej), materiału z jakiego wykonane są opony i powierzchni styku opony z podłożem (szerokość opony i bieżnik) i od momentu silników (jeśli silniki będą za słabe do wagi robota to będziesz miał problem na zakrętach).

Podsumowując, jeżeli wykorzystasz silniki pololu HP 30:1 i koła z pololu (koło 1) to waga robota powinna być w granicach 100g-200g (przy odpowiednio rozłożonej masie). Jeżeli zastosujesz silniki nie w wersji HP to robot powinien być lżejszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w swoim robocie mam takie koła. Niestety, podczas testowania na płycie paździerzowej dość mocno się ślizgają... Czy są jakieś sposoby na zwiększenie przyczepności (poza kupieniem nowych kół)?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.