Skocz do zawartości

Nowe silniki do Maora12t


pawcio0928

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam mały problem. Zepsuł mi się sinik w maor12t. Posiadam dwa takie same roboty (jeden kupiłem, a drugi wygrałem na Sumo challenge) W starszy robocie w wszystkich robotach podczepiały się przekładnie od silników. Na szczęście reklamacja została uznana. Dość niedawno, podczas testowania nowego programu nowszy robot coraz wolniej się poruszał, aż jeden z silników przestał pracować. Przekładnia nie była otwierana, ani zniszczona z mojej winy. Silnik wysłałem w ramach reklamacji do gwarancji. Dzisiaj po południu otrzymałem mail o następującym tekście:

16.3.2011 INFORMACJA SERWISU:

Uszkodzenie mechaniczne przekładni z winy użytkownika.

Usterka nie podlega gwarancji.

Na dodatek dodam, że parę dni temu dzwoniłem do wobitu z pytaniem jak z reklamacją i powiedziano mi że silnik najprawdopodobniej będzie wymieniony. Już mam dość walczenia i chciałbym zastosować innego producenta silnik w podwoziu maora 12t. Chciałbym żeby Nowe silnik miały takie same parametry lub lepsze. Oczywiście nie muszą pasować idealnie. Mogę wywiercić nowe dziurki na mocowanie itd. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam szeroką ofertę silników z Pololu. Nie znam dokładnych parametrów silników maor, ale jak dobrze kojarzę są one raczej dosyć słabe. Prawdopodobnie coś w stylu silników pololu 50:1 byłoby dobrym odpowiednikiem. Mam też silniki w wersji HP, ale one są tak mocne, że elektronika maora tego nie wytrzyma jak dobrze pamiętam ich schemat.

Pełen spis silników możesz przejrzeć na www.pololu.com . Mam z 10 różnych rodzajów, inne mogę sprowadzić w terminie ok. miesiąca.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No cóż tak przeważnie kończy się żywot zwykłych silniczków, używanych wyczynowo. Szczególnie jak są przeciążane. Ale niestety tanich (<45zł/szt) dobrych silników nie ma.

Niby można przerabiać serwa, ale te to raczej nadają się pod względem szybkości do zawodów RoboSlimaków. 🙂

Ale sądząc po instrukcji tego robota z Wobitu, a konkretnie po mostkach BA6418 to tam są słabiutkie silniki, bo te mostki do 700mA mogą dostarczać. Nie wiem jaki konkretnie model bo na razie tego nie wywnioskowałem.

Ale na pewno musisz szukać czegoś co nie weźmie więcej niż 600mA w stresie, bo inaczej popalisz mostki, albo zadziała ci zabezpieczenie termiczne w mostku H.

Link do komentarza
Share on other sites

Te mostki wytrzymują 0,70A czyli spokojnie te silniczki uciągną, dodatkowo maja wbudowane zabezpieczenie termiczne, wiec tak łatwo ich nie upalisz.

(14) Thermal shutdown circuit

When the thermal shutdown circuit is activated at the IC

junction temperature of about 175C (typical), all driver

outputs are turned OFF. There is a temperature difference of about 15C (typical) between the temperatures

at which the circuit is activated and deactivated.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.