Skocz do zawartości

[C] Programator Simple Lpt


miltien

Pomocna odpowiedź

Z tym oscyloskopem tylko uważaj bo to chyba spali się szybciej niż port lpt 😃

Słuszna uwaga i dlatego pod tym linkiem kryje się czerwone ostrzeżenie w tej sprawie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok znalazłem tego bascoma avr, zainstalowałem go, i znalazłem te testy pinów, i tu jest problem, widzę tam możliwość testu tylko niektórych pinów a mianowicie: 2,4,5,11 oraz reset 😕 ja wykorzystuje inne piny w moim, ale i tak sprawdziłem je czy działają, i efekt jest taki że cały czas bez zamian wyniki drgają ok -0,02 a 0,06 V, bez testu i z testem to samo 😋 spróbował bym jeszcze z tym głośniczkiem piezo, ale mam tylko głośniczek od komputera, w sensie ten systemowy, a on jest chyba troszkę za duży 😋, jest tez możliwość ze ten port, był już nie sprawny, bo to płyta główna z 98 roku, i troszkę w pudle siedziała, komp powrócił do życia tylko jako programator do uC 😅

Link do komentarza
Share on other sites

...komp powrócił do życia tylko jako programator do uC 😅

A ja twierdzę, że port jest sprawny.

I to była moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, bo moje podpowiedzi olewasz.

Życzę powodzenia (będzie Ci potrzebne).

Link do komentarza
Share on other sites

Ok znalazłem tego bascoma avr, zainstalowałem go, i znalazłem te testy pinów, i tu jest problem, widzę tam możliwość testu tylko niektórych pinów a mianowicie: 2,4,5,11 oraz reset 😕 ja wykorzystuje inne piny w moim, ale i tak sprawdziłem je czy działają, i efekt jest taki że cały czas bez zamian wyniki drgają ok -0,02 a 0,06 V, bez testu i z testem to samo 😋 spróbował bym jeszcze z tym głośniczkiem piezo, ale mam tylko głośniczek od komputera, w sensie ten systemowy, a on jest chyba troszkę za duży 😋, jest tez możliwość ze ten port, był już nie sprawny, bo to płyta główna z 98 roku, i troszkę w pudle siedziała, komp powrócił do życia tylko jako programator do uC 😅

Ustaw w ustawieniach Sample ISP programmer czy jakoś tak.

A może masz źle poskładany programator?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powoli, powoli 😋 nie olewam tylko, trochę za szybko i za dożo mam testów i informacji na raz 😋 naprawdę chce się dożo nauczyć, a wiem ze bardzo ciężko o nauczyciela, jestem otwarty na wszystkie propozycje (no może prawie wszystkie 😅 ), ze tak pozwolę sobie usnuć teorie, wg mnie wygląda ze system nie ma po prostu dostępu do tego portu (ale faktycznie jest uszkodzony, ale to tylko pod teoria 😎 )czytałem coś o jakiś sterownikach, i nawet próbowałem je zainstalować, ale wyskakiwały mi jakiś błędy i nie jestem w stanie powiedzieć czy prawidłowo wyszedł do systemu, instalowaliście jakieś sterowniki? czy bez nich wszystko działało?

dondu weź nie uciekaj 😉

mogę powtórnie zrobić zdjęcia płytki, ale skoro nie ma żadnych "stanów logicznych" na porcie to nie wiem czy ma to sens ale jak to mówią klient nasz pan, chociaż nie powinienem się wymądrzać w mojej sytuacji 😳

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłeś jaki tryb ma te lpt w twoim komputerze? Mówiłem o tym... nie potrzeba sterowników..

EDIT: W jakim stopniu potrafisz programować w C? Jeśli uważasz że potrzeba sterownika to go napisz! 😋 Wtedy będziesz dopiero dumny z siebie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam ze, nie przeczytałem tego, ale teraz mam wszystko na kupę i trochę gonie jak małpka, może zrobię przerwę i przeanalizuje wszystko dokładnie co do ustawień lpt w biosie to mam coś takiego:

mode: i mam do wyboru Noramal mode\Bi-directional\ECP\EPP pracowałem na Noraml mode i ECP

base i/o addres: 378

interrupt: IRQ 7

DMA chanel: DMA 1

Link do komentarza
Share on other sites

mam do wyboru: Noramal mode\Bi-directional\ECP\EPP
(z testowałem wszystkie teraz) reszta się zgada, tylko dalej zero efektu, dziękuje dziś wszystkim za pomoc, na dziś sobie odpuszczę, a jutro wszytko jeszcze raz przeanalizuje, może inna płytę główna skołuje.
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety miałem trochę roboty, więc mi troszkę zeszło 😖 . Więc tak wymieniłem płytę główna, i o dziwo wszystko już działa, wiec niestety port LPT poszedł z dymem ;/ Mam jeszcze pytanie ap ropo tego AVR studio 4 i ponyproga2000, chciałbym zautomatyzować programowanie, żeby nie musieć za każdym razem uruchamiać pony'ego itp, znalazłem kilka instrukcji na necie i mam takie pytanie, trzeba utworzyć skrypt do ponego żeby programował z automatu, i w tym skrypcie podaje się ścieżkę dostępu do pliku *.hex ,czy to znaczy że za każdym razem, przy tworzeniu nowego projekty, Musze zmieniać ten skrypt na właściwy plik *.hex, bo tak to zrozumiałem, a jak tak to czy da się to jakoś obejść?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.