Skocz do zawartości

Wybór spośród 2 silników do LF


bartek1333

Pomocna odpowiedź

Wiatm,
jestem tuż przed budową pierwszego robota - LF 😉 .

I na allegro w niskiej cenie znalazłem 2 propozycje silników:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1632435523&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. sprzedający goldtech

Oraz:

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-portescap-16n28-lewo-83-i1639082978.html sprzedający goldtech

Tylko w tym drugim jest napisane "LEWO 83", może mi ktoś wytłumaczyć co to oznacza?

I który silnik się nada do LF i jakie ewentualnie koła do niego - wałki od drukarki czy zakrętki (takie mam pod ręką).

Pozdrawiam

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Te escapy są za słabe do linefollowera, musiałby być bardzo lekki żeby one dały radę, a to w lewo oznacza, że wyjście tej dużej zębatki jest w lewą stronę, ten sam sprzedający ma/miał takie same napędy z wyjściem zębatki w prawą stronę, takie lustrzane odbicia tych napędów. Gdyby nie to, że mają one mały moment to by się nadawały.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Te escapy są za słabe do linefollowera, musiałby być bardzo lekki żeby one dały radę, a to w lewo oznacza, że wyjście tej dużej zębatki jest w lewą stronę, ten sam sprzedający ma/miał takie same napędy z wyjściem zębatki w prawą stronę, takie lustrzane odbicia tych napędów. Gdyby nie to, że mają one mały moment to by się nadawały.

A ten drugi silnik się nadaje? Widziałem, że ten hl149 był w kilku robotach na tym forum. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Share on other sites

A ten drugi silnik się nadaje? Widziałem, że ten hl149 był w kilku robotach na tym forum. Co o tym sądzicie?

Jeśli będzie to linefollower do testów to jak najbardziej się nadają, możesz nawet kupić tą wersję na 315 obrotów/minutę, z tego co pamiętam to Nawyk użył takich silników w swoim lfrze i nawet przewoltował je bardzo mocno, to są bardzo dobre silniki i wiele wytrzymają.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli będzie to linefollower do testów to jak najbardziej się nadają, możesz nawet kupić tą wersję na 315 obrotów/minutę, z tego co pamiętam to Nawyk użył takich silników w swoim lfrze i nawet przewoltował je bardzo mocno, to są bardzo dobre silniki i wiele wytrzymają.

I jeszcze jedna sprawa: pociągnie l239d oba silniki?

Link do komentarza
Share on other sites

Armir, dlaczego wciskasz mu silniki, z którymi wszyscy mają problemy bo są mówiąc krótko i dobitnie gówniane.

I jeszcze jedna sprawa: pociągnie l239d oba silniki?

Tak, będą działać obydwa. Prąd maksymalny (nie wiem czy zwarciowy) według tabelki u sprzedającego to 210mA.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem te silniki wobitu w ciemno - z czego jeden jak by się lekko zacierał 😋 - tzn. chodził o wiele ciężej - w jeździe nie było tego widać, nie ściągał na jedną ze stron - ale podejrzewam, że coś go trapiło 😉 - w każdym bądź razie pozbyłem się ich ! I Cieszę się baardzo - za te same pieniądze sprawiłem sobie okazyjnie Pololki na allegro, jeśli nie spieszy Ci się i możesz poczekać - zacznij robić całą mechanikę - tj. obudowa koła itp - oraz elektronikę - i zostaw sobie tylko miejsce na silniki. Mi moje HP 10:1 udało się kupić za 50zł z przesyłką - więc myślę, że się opłacało 😋.

PS. Zacząłem myśl i nie skończyłem 😋 Jeśli Ci się nie spieszy, upatrz sobie jakieś silniki i wrzucaj np. Pololu co jakiś czas na allegro - ja tak właśnie napotkałem się na poje silniki - raz, można kupić taniej, lepsze ... niż przepłacać, za jakieś gówna.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.