Skocz do zawartości

Materiał na dohyo


piotreks-89

Pomocna odpowiedź

Witam!

Wkrótce udaję się do stolarza po zamówienie sobie takiego wyrobu 😉 Oczywiście skoro stolarz to dohyo będzie drewniane. Tylko jakie drewno? Płyta MDF będzie dobra? Co polecacie?

A co do wymiarów i samego ringu - białą linię lepiej zrobić taśmą? Dohyo do minisumo ma 77cm średnicy (tak wyczytałem na stronie RA), tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pare warstw farby i przeszlifuj krawędź wewnętrzna ringu drobnym papierem ściernym. Jak mi się na gumie udało to tobie na MDF też. Wszelkiego rodzaju taśmy nie wytrzymają obecnie ostrości żadnej broni.

Jeżeli masz możliwość to ideałem byłoby zeszlifowanie/zfrezowanie pierścienia na białą linię na głębokość tych 0,2-0,3 mm tak, aby po pomalowaniu było od razu na gładko. (można to zrobić miniszlifierką i przystawką).

Link do komentarza
Share on other sites

@piotreks-89 jeśli jeszcze nie byłeś u stolarza to zastanów się jeszcze nad ringiem metalowym koszt większy ale żywotność i jakość zdecydowanie lepsza!!

jak dziś na wieczór znajdę chwilkę to pokażę jak nasz ring wyszedł.

no i jeszcze ważna sprawa jeśli pójdzie wszystko po naszej myśli to tylko kwestia czasu i metalowe ringi staną się standardem.

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, myślę że piotreks-89 nie ma się zbytnio co zastanawiać, bo dla pojedynczej osoby do testów, jeśli nie ma ona dostępu do blach itd o czym już dyskutowaliśmy, dohyo z MDF jest wystarczające i tańsze. Jeśli się nie wykorzystuje magnesów (a o tym tez już jest temat), to metalowe dohyo traci sens - cięższe, trochę droższe, trudniejsze do trwałego pomalowania.

Link do komentarza
Share on other sites

tak to na razie wygląda

@KD93 jak masz takie odpadki materiału to się możemy dogadać ja będę wycinał i malował i będziemy sprzedawać innym po niewysokich cenach tak aby były one łatwiej dostępne i tańsze. bo dla mnie największym kosztem do tej pory to materiał🙁

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, jako takich odpadków nie mam, z tego co jest byłbym w stanie wyciąć 2 dohya. Poza tym z arkuszem 2x1m można już coś konkretnego zrobić. Jak leży, to mógłbym wykorzystać, natomiast jak nie mam potrzeby, to przyda się do czego innego.

Link do komentarza
Share on other sites

no i jeszcze ważna sprawa jeśli pójdzie wszystko po naszej myśli to tylko kwestia czasu i metalowe ringi staną się standardem.

Z całym szacunkiem. Standard regulaminu istnieje od dawna. Jeżeli nie czytałeś wątku to dotarliśmy do zapisów, gdzie PRZYCIĄGANIE jest niedozwolone WSZĘDZIE oprócz sumo 3kg (turbiny i magnesy). Polska nie jest na tyle mocnym ośrodkiem, aby dyktować światu warunki, a tym bardziej wasz GROM. Pisałem- nie ma sensu budować super drogiej maszynki przyciągającej się na ringu i tylko pokazywać je w Polsce.

Przy czym zaznaczam, że nie mam nic przeciwko metalowym malowanym ringom jako samym w sobie. Roboty po tym jeżdżą gładką i mają zacną przyczepność, zostaje tylko jakiś syf na kołach.

Link do komentarza
Share on other sites

tak wiem czytałem ale my postanowiliśmy i tak to zrobić dla JAJ:D a nuż się innym spodoba?? co do ceny na razie jesteśmy optymistami i mamy cel zrobić go za mniej niż 500zł bo tyle powiedziałeś w Łodzi jeśli dobrze pamiętam o koście części do Slayer'a + czas. bo naszym zdaniem jeśli ktoś chce wydać 10tyś na robota to teraz też mu nikt nie broni a jakoś nie spotkałem takiej os.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli coś wam to zmieni to podany koszt wyrył mi się w pamięci ze względu na prezentacje o nim rok temu. Do niego zamawialiśmy silniki jeszcze bezpośrednio z pololu (2krotnie drożej niż teraz). Na warunki dzisiejsze określiłbym koszt części na ok. 400zł. Oczywiście nie wliczając pracy. Nie korzystaliśmy także z żadnej zewnętrznej firmy.

Odnoszę wrażenie, że z ringami i przyciąganiem się to kolejna zaczepka z twojej strony hungrydevil. Lubisz tak cały czas " pod włos"?

P.S. Sorry za offtop.

P.S.2 Skoro piszesz JAJ to shift ci się nie zaciął. Jakbyś zaczynał zdanie z dużej litery byłoby miło i lepiej się czytało 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.