Skocz do zawartości

Materiał na dohyo


piotreks-89

Pomocna odpowiedź

@barto no i znów masz 100% racji. znasz mnie wiesz jaki jestem każdy ma wady i zalety. jak ktoś mi pisze, że coś jest niemożliwe to tym bardziej mam ochotę mu udowodnić, że jest to możliwe:D możemy pisać 3lata na ten temat i tak pewnie zdania będą podzielone nadal. więc zamiast tylko słów GROM zabiera się również za CZYNY!! bo ostatni czasy więcej piszemy niż robimy co odbija nam się czkawką🙁 skoro ma być taka proporca (MMS GROM 399zł

P.S. polecam wszystkim film http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3804299545/ nie każdemu chodzi tylko o nagrody są też inne pragnienia ludzkie:D

Gdybym w życiu robił tylko to co inni to pewnie nie miał bym teraz tego co mam!!

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że temat się rozrósł 😉 Bardzo mnie to cieszy, że trafiłem idealnie z wątkiem.

Co do mojego dohyo to byłem dzisiaj u stolarza i powiedział mi, że jest w stanie zrobić jeszcze na dzisiaj, ale ze sklejki 6mm. Mam je już w domu i jutro biorę się za malowanie 😉 Kolejnym powodem do wybrania tego materiału była jego cena wraz z robocizną - za flaszkę 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Piotreks-89 pomysł ze sklejką całkiem całkiem, ale przechowuj ring dość starannie. Jeżeli oprzesz w pionie o ścianie taki ring to po czasie się wypatrzy i będzie do wyrzucenia. Zostawiaj go zawsze na płasko i w pomieszczeniu o w miarę niskiej wilgotności. Polakierowanie na pewno by nie zaszkodziło.

@ hungrydevil- znowu będzie offtop bo sam prowokujesz. To ty sam chcesz wprowadzić chorą rywalizację. My nigdy nie wykazywaliśmy takiego podejścia. Co do cieszenia się z sukcesów, to chyba naturalne, że mamy satysfakcję, że robot nadal jest skuteczny i to ewentualnie klasa przeciwnika jest istotna a nie jego pochodzenie. Pod kątem tego co mówisz to mam wrażenie że trailer w przenośni obrazuje jak u was wygląda burza mózgów pt. "Jak pokonać .....". Nie chodzi o bycie lepszym od Iksińskiego, ale o bycie dobrym/najlepszym nie patrząc na konkurencje.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Sabre spotkaliśmy się kiedyś?? bo cały myk polega na tym, że życie to nie FORUM, tu bywa różnie i w życiu bywa różnie. z Bartkiem znamy się osobiście i odkąd pamiętam mieliśmy różne spojrzenia na wiele spraw, a i tak zazwyczaj siedzimy razem na zawodach i gadamy o głupotach lub przekomarzamy się słownie:D najlepsze zdania jakie ostatnio usłyszałem od Radka : "to jest walka zbrojeń" i to prawda. Forum FORBOT to też miejsce walki, tylko tu nie walczą roboty lecz słowa, tzn. GROM chce magnesy, SKANAR nie. My uważamy, że tylko dlatego bo nie dadzą rady zrobić dobrej konstrukcji w krótkim czasie, a my tak. SLAYERA budowali cosik 2lata i jest naprawdę dobry, do tej pory pokonaliśmy go raz (2:0)😃:D:D i to nasz największy SUKCES!! wprowadzenie magnesów spowoduje, że ich robot stanie się bezużyteczny (prawdopodobnie), dlatego tak zawzięcie walczą🙂 przy tym używając różnych argumentów np. :

-cena (nie zgadzam się, magnesy można znaleźć nawet na złomie, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać (my raczej jednak kupimy nowe) !! można posiadając je, zrezygnować z POLOLU 40zł za sztukę na rzecz takich silników jak w ZERGLINGU - 5zł za sztukę (używki z allegro pololu trudno dorwać w tej cenie!!) 😃 )

-zwiększenie przepaści pomiędzy zaczynającymi a starymi wyjadaczami (jeśli wszyscy od dziś mielibyśmy myśleć nad nową konstrukcją, to zwiększamy właśnie szanse na to, że ktoś z niższej półki wpadnie na coś MEGA, nie koniecznie za 10tyś zł!!)

-bezpieczeństwo (nie wiem jak to wyjdzie w praniu ale konstrukcje na magnesach powinny być wolniejsze, przynajmniej na początku zabawy z magnesami. więc szybciej teraz się coś stanie przy zderzeniu 2 szybki robotów, niż później).

-regulamin (co mnie obchodzi jaki regulamin jest w JAPONII, jeśli z góry zakładam, że nie ma sensu robić takich robotów jak oni, i starać się ich gonić? we Wiedniu podobno były metalowe ringi więc skoro mamy choć równać do standardów Europejskich to Wiedeń nie jest dobrym odniesieniem??)

coś tam pewnie jeszcze była a no tak, że jest to niemożliwe upchać w wadze 0,5kg i wymiarach mniej niż 10*10cm magnesy, silniki nie droższe od pololu i zrobić najlepszą konstrukcje w Polsce. i tu mamy zamiar się wykazać jako GROM zrobić taką konstrukcje, pojechać do Wrocławia, zaproponować zwycięzcy walkę pokazowa i zobaczyć czy warto było marnować czas i pieniądze na takie doświadczenie PRAKTYCZNE. oby się okazało, że tak. a jak wyjdzie zobaczymy, na razie nie ma robota i to jest tylko gdybania jak będzie w rzeczywistości nie wiem.

a co do chorej rywalizacji to całe życie jest chore!! czy Małysz miał by swoje osiągnięcia jakby nie wkładał w to tyle ciężkiej pracy?? jak się spotkamy kiedyś podbij, pogadamy, może inaczej wtedy będzie wyglądać rozmowa niż na forum??

i znów czas w plecy nad nic niezmieniającymi w niczyim życiu wypocinami:D:D:D

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, a widzisz, jednak w Wiedniu były metalowe tylko ringi do sumo (pełnowymiarowego, nie minisumo). Jednak przekonałem sie ku metalowym ringom tylko w sumo, po tym, jak zobaczyłem japoński regulamin. Skoro chcesz się odnosić do poziomu europejskiego, a Wiedeń jest dobrym punktem odniesienia - walczcie na ringach drewnianych w minisumo, a jak ringi metalowe w sumo staną się standardem to uderzajcie z sumo, bo na pewno dacie radę takiego zrobić, pewnie w 4 dni.

No i Barto miał rację, offtop prowokujesz w każdym wątku niestety...

ED: No i jak posty na forum uważasz za nic nie zmieniające, to spoko, obejdziemy się bez Twoich.

Link do komentarza
Share on other sites

Forum FORBOT to też miejsce walki, tylko tu nie walczą roboty lecz słowa, tzn. GROM chce magnesy, SKANAR nie.

Do niedawna FORBOT nie był żadnym miejscem walki, szkoda że je tak postrzegasz. I w sumie obecnie tylko GROM chce wprowadzenia magnesów, ja opowiadam się przeciw z tego samego powodu, z jakiego na początku opowiadałem się za:

-regulamin (co mnie obchodzi jaki regulamin jest w JAPONII, jeśli z góry zakładam, że nie ma sensu robić takich robotów jak oni, i starać się ich gonić? we Wiedniu podobno były metalowe ringi więc skoro mamy choć równać do standardów Europejskich to Wiedeń nie jest dobrym odniesieniem??)

Wiedeń nie jest dobrym odniesieniem, bo tam były dozwolone magnesy tylko w sumo, tak jak w Japonii, więc to nie jest nowy standard. Poza tym metalowy ring wcale nie musi oznaczać dopuszczenia do stosowania magnesów.

Link do komentarza
Share on other sites

@hungrydevil - wasze (przede wszystkim Twoje) zacięcie do robienia robotów i ZDROWEJ rywalizacji zawsze docenialiśmy. Im więcej piszesz na forum tego typu postów tym coraz trudniejsza staje się z Tobą jakakolwiek normalna rozmowa-dyskusja. Szkoda że nie rozróżniasz dyskusji merytorycznej z argumentami od "walki na słowa". NON stop prowokujesz. Może jakby zarząd forum coś z tym zrobił, to byś trochę ochłonął. Albo nawet nie- od razu byś zaproponował, że to forum Ciebie ogranicza i założysz (mógłbyś założyć) własne.

Opierasz swoją tezę z ringami na założeniu, że my dinozaury z jedną konstrukcją boimy się wprowadzenia przyciągania. W żadnym miejscu nawet nie zasugerowałem, że stare konstrukcje staną się bezużyteczne. Twoje posty ewidentnie pokazują wasze podejście- nie wygrywanie i bycie najlepszym, ale ELIMINACJA czołówki- ciebie nie cieszy 10 walk wygranych z innymi. Cieszy Cie to, że z nami wygrałeś.

Weszliście dzięki własnej pracy z dużym tupnięciem w kat. minisumo w ciągu ostatniego pół roku?. Niektórzy zajmują się tym od paru lat gdy tylko pojawiło się to w Polsce. Twoje podejście pt. "Japonia,phi !, mylą się....Europa, phi ! myli się...ten regulamin jest zły" - zróbmy własny, będzie dobry- no jest po prostu SZCZENIACKIE. Nie wpadłeś może na to, że jednak te 99% ludzi się nie myli tylko TY !?

Powoli chyba coś rozumiem. Nie jesteś zainteresowany metalem i przyciąganiem w standard, bo NAS tam nie ma, nie ścigacie tam czołówki i nie miałbyś elementu zaczepki. Zależy tobie, aby zrobić do w mini właśnie z powyższych powodów. To mój osobisty wniosek.

Adrian, nie wiesz kto jest po drugiej stronie na forum.

ak się spotkamy kiedyś podbij, pogadamy, może inaczej wtedy będzie wyglądać rozmowa niż na forum??

Żeby Ci się kiedyś głupio nie zrobiło, jak podejdzie do ciebie doświadczony konstruktor i pokaże ci jaki jesteś "malutki". Szacunku !

Przychylam się bardzo gorąco do przedmówców, szczególnie do

No i jak posty na forum uważasz za nic nie zmieniające, to spoko, obejdziemy się bez Twoich.

2 prośby:

1. Adrian, oszczędź kolejnego "No i znowu masz 100% racji" (o ile tak uważasz)

2. Bliżej chyba nam pasuje obecna tematyka wątków do "metalowych ringów w sumo" więc może warto byłoby przenieść. Druga opcja to Kosz przy takiej jakości rozmowy...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Sabre spotkaliśmy się kiedyś??

Nie spotkaliśmy się dlatego, że ja startowałem z linefollowerami a nie sumo/minisumo.

Co do metalowych ringów w Wiedniu, to coś mi się obiło o uszy, że były tam one w sumo tylko dlatego, że został zaproszony ten Litwin. On postawił warunek, że przyjedzie tylko wtedy gdy będą metalowe ringi - jego ringi. No i wygrał w sumo bo jako jedyny miał magnesy. Nie wiem czy to prawda i nie pamiętam czy ktoś mi to mówił czy gdzieś to przeczytałem, ale coś w tym jest. Nawet na yt są filmiki jak prezentuje on swojego bota na ringu postawionym w pion a robot sobie po nim jeździ.

Link do komentarza
Share on other sites

czy Małysz miał by swoje osiągnięcia jakby nie wkładał w to tyle ciężkiej pracy?

Ciężka praca to jedno, a granie według zasad to drugie. Małysz, tak jak wszyscy inni zawodnicy, rozpoczynał rozpęd z drewnianej ławeczki, a nie upierał się przy montażu wielkiej, gumowej procy na starcie. Właśnie na tym to polega - żeby jak najlepiej przystosować się do reguł gry, a nie przystosowywać reguły pod swoje atrybuty.

NON stop prowokujesz. Może jakby zarząd forum coś z tym zrobił, to byś trochę ochłonął

hungrydevil przedstawia swoje zdanie, karanie go za to, że jest odmienne trochę kłóci się z istotą forum. Domyślam się, że chodziło Tobie o sposób i ton w jaki je wyraża. Ale przynajmniej jest ciekawie 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko idzie tak jak powinno, ale napotkałem pierwszy problem. Otóż nie wiem jak sobie namalować białą linię dookoła dohyo. Całość mam już pomalowaną na czarno, więc pozostało malowanie białego na czarnym. Kolejne pytanie takie, czy w tym przypadku lepiej malować farbą w sprayu czy normalną olejną?

Link do komentarza
Share on other sites

Lepiej spray, żeby wyszła cienka a dobrze kryjąca warstwa. Ja porostu wyciąłem z tektury ćwierć koła o średnicy 72cm, przykładałem tak żeby odstawało od krawędzi po 2,5cm z każdej strony, przytrzymywałem taśmą i malowałem. Ale zrobiłem jeden błąd, otóż nie przewidziałem że drobinki farby trafią aż na środek dohyo i w efekcie mam takie ledwo widoczne białe ślady, tam gdzie była krawędź tej tektury. Trzeba by resztę dohyo obkleić gazetą, żeby jej nie paćkać przypadkowo jak ja.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.