Skocz do zawartości

[Zawody] Robomaticon 2012 - druga edycja! (minisumo, linefollower, micromouse, freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

Mam pytania co do konkurencji MM, a dokładniej o interpretację regulaminu. Czas przejazdu to czas ostatniego przejazdu od startu do mety? Natomiast czas przeszukiwania to czas robota w labiryncie nie licząc czasu przejazdu?

Link do komentarza
Share on other sites

@macius1990 - dokładnie, czas przeszukiwania to czas pierwszego przejazdu, a "czas przejazdu" do właściwie czas drugiego, ostatecznego przejazdu 😉 No i końcowy rezultat to 1/30 czasu przeszukiwania zsumowana z czasem drugiego przejazdu plus ewentualne kary.

@Armir - wszystkie roboty są zarejestrowane 😉

Korzystając z okazji przypominam wszystkim forumowiczom, że do końca rejestracji pozostało 8 dni. Do wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w naszej imprezie, a jeszcze nie dokonali zapisu - nie zwlekajcie!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślę, że nie będzie problemów w wykonaniem kilku dodatkowych speedrunów, bo na turnieju, jak można się domyślić, jakoś sporo micromouse'ów nie będzie i pomiędzy rejestracją a rozgrywkami będzie dosyć czasu, aby każdy mógł się "pobawić" torem wedle swojego uznania.

Chyba, że masz na myśli kilka speedrunów w labiryncie o ostatecznej, "liczonej" konfiguracji. Tego raczej nie będzie, bo mimo że tak często na konkursach uMouse jest to w naszym turnieju regulamin głosi wyraźnie, że rozgrywki składają się z jednego przejazdu służącemu przeszukaniu labiryntu i jednemu na speedrun - nic więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

Z czego to wiem to nie których zawodników roboty mają program aby za drugim przejazdem znalazł krótszą drogę. Więc powinno być w regulaminie coś takiego że robot ma jakby maksymalnie 5 przejazdów w labiryncie. Jeśli by na przykład wystartował robot który by na przykład jeździł w tą i z powrotem decyzją sędziego przejazd był by zatrzymywany.

Link do komentarza
Share on other sites

Swego czasu przekopałem wiele regulaminów micromouse, myślałem, analizowałem różne opcje, dyskutowałem z ludźmi i ja rozumiem, że przy wysokim poziomie konkurencji (nie oszukujmy się, w Polsce wciąż w powijakach), można wymagać od nich niezawodności, jednak dostęp czasowy jest rozsądniejszy (a już na pewno nierozsądna jest opcja z jednym speed runem). Ustalenie własnego regulaminu, to prawo każdego z organizatorów, ja też początkowo miałem zapędy do ograniczenia podejśc, ale jeśli już chcielibyście to ograniczyć, to na pewno nie do jednego.

Link do komentarza
Share on other sites

Niech organizatorzy wezmą pod uwagę, że przez to konkurencja może być mniej widowiskowa. Raczej nie każdy wypuści swoją mysz do labiryntu pozwalając jej na pokazanie 100% swoich możliwości, bo będzie się bać tego, że coś się nie uda i stracą przejazd. Będą woleli jechać wolniej, ale pewniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Argumentów przeciwko Waszemu rozwiązaniu jest sporo (ale to może nie dzisiaj), ale co do tego o czym powiedział Treker - wciąż poprawiający swój i tak nieziemski czas Devil (różne nastawy prędkości), to była najbardziej emocjonująca chwila micromouse na Sumo Challenge. Pomijam, że zapamiętywanie trasy i wybieranie najkrótszej (czyli esencja speed runu) do tej pory dobrze działała tylko u kilku robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy raz słyszę o takim regulaminie dla MM. Moim zdaniem jest kiepski zarówno dla zawodników jak i dla publiczności. Zawody będzie można skończyć po 30 minutach, a zamiast rywalizacji będzie loteria...

Link do komentarza
Share on other sites

Dużo jest prawdy w tym, co piszecie i na pewno podeślę link do dyskusji koordynatorowi konkurencji. Nie wykluczone, że formuła może zostać jeszcze zmieniona, jednak to nie ja o tym decyduję.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.