Skocz do zawartości

[Zawody] Robomaticon 2012 - druga edycja! (minisumo, linefollower, micromouse, freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

Minęło już dobre kilka miesięcy od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon, a już małymi krokami zbliża się edycja druga. Jako członkowie Koła Naukowego Wydziału Mechatroniki PW Robomatic chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich na Robomaticon 2012!

Konkurs odbędzie się 3 marca 2012 r. w Warszawie. Szczegóły dotyczące miejsca, harmonogramu itp. będą pojawiać się na naszej stronie internetowej.

Każdy zainteresowany jest proszony o zarejestrowanie swojej drużyny (mogą być to drużyny jednoosobowe) na naszej stronie internetowej. Rejestracja rozpocznie się w styczniu następnego roku i trwać będzie do końca lutego 2012r.

Tak samo jak w edycji pierwszej, zawodnicy będą mogli wziąć udział w 4 konkurencjach: MiniSumo, Line Follower, MicroMouse, Freestyle

Oczywiście Robomaticon to nie tylko zawodnicy ale również i widzowie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć zmagania robotów z całej Polski i przy okazji wesprzeć swoich znajomych.

Na koniec chciałbym wspomnieć jeszcze o najważniejszym 😉 Tak samo jak w edycji pierwszej, na uczestników naszego konkursu czekają niemałe nagrody. Pula nagród Robomaticonu 2012 wyniesie:

ponad 10 000 zł !

Jeżeli chcecie się czegoś więcej dowiedzieć na temat turnieju piszcie pytania pod tym postem. Możecie również nam zadawać pytania w formularzu kontaktowym na naszej stronie internetowej bądź bezpośrednio na mail konkurs@robomaticon.pl

(edit 07.01.12.) Formularz rejestracyjny dla przyszłych zawodników jest już dostępny na naszej stronie internetowej! Zapraszam!

Nasza strona internetowa: www.robomaticon.pl

Facebook: robomaticonpl

Serdecznie zapraszamy!

KNAiR Robomatic

IMG_4ee5f844160815128.jpg

avatar.thumb.jpg.959fbcbec42d601562a9f09ef49380fb.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

To ja przyczepię się do zmian w regulaminie MiniSumo, ponieważ dziwi mnie jeden fakt. Macie sponsorów, ogromna pula nagród a pieniędzy na kolejny/e jeden, dwa ringi nie macie...

Proszę także, żebyście nie zrozumieli mnie źle, bo odchodzicie częściowo od ogólnopolskich zasad co może się ludziom nie podobać. Osobiście to nie przeszkadza, ale pewne sprawy lepiej wyjaśniać wczas.

Z góry mogę powiedzieć, że na zawodach raczej będę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym wystartować w dwóch konkurencjach - freestyle oraz micromouse. Jestem drużyną jednoosobową - czy harmonogram pozwoli mi na udział w obud tych konkurencjach czy będą się one rozgrywać równolegle?

Link do komentarza
Share on other sites

Ajaj, coś cieńkie rzeczywiście te zmiany.

* W fazach grupowych pojedyncza runda jest skrócona do dwóch minut, i gdy robot wygra dwie pierwsze rundy, trzecia jest nierozgrywana, zaś w sytuacji spornej ogłaszany jest remis.

Co to jest sytuacja sporna? Jaka może być sytuacja sporna w minisumo? Bo nie wiem za co można zremisować. Przecież nierozstrzygniętą rundę można powtórzyć.

* W walkach o pierwsze trzy miejsca rozgrywanych jest 5 rund.

W fazie finałowej? Czemu 5 rund, skoro zawsze wszędzie są 3? Co to ma na celu?

3 punkty przynawane będą za zwycięstwo, 1 punkt za remis. Gdy niemożliwe będzie wytypowanie dwóch robotów (np. trzy będą miały taką samą liczbę punktów lub dwa będą na drugim miejscu w grupie) rozegrana zostanie dodatkowa runda rozstrzygająca, trwająca 2 minuty. Gdy dokonanie wyboru dalej nie będzie możliwe, decyzję podejmą sędziowie.

Tu znowu pytanie o ten remis. W przypadku remisów w grupach po walkach, czy zostanie rozegrana dodatkowa runda czy cała walka (3 rundy), bo wg mnie rozegranie tylko jednej rundy da dość losowe wyniki.

Tak jak napisał piotreks-89, 10k puli na nagrody a nie macie ringów. Co do czasu rozgrywek to bym się nie obawiał, po prostu wszystkie roboty w grupie eliminacyjnej mają rozegrać walki do którejś godziny. Kolejek przy ringach zazwyczaj nie ma. Nie zgłoszenie się do walki do końca rund eliminacyjnych to 0pkt za każda nierozegraną walkę - skoro delikwent się nie stawił, to albo jego robot nie działa, albo mu nie zależy, i to w interesie konstruktora jest pilnowanie czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD - system bo5 jest wg mnie lepszy. Zmniejsza losowość i możliwość tego że ktoś "wygrał na ślepych czujnikach" lub inne tego przypadki.

W ogóle eliminacje powinny iść zgodnie z stylem gier online. Bracket podzielony na 2 części, winners bracket, losers bracket. Gdzie przegrany (przez "fart") również ma szanse na zwycięstwo, o ile dobrze mu pójdzie w drabince przegranych i ta jedna przegrana rzeczywiście wynikała z fartu.

Link do komentarza
Share on other sites

Acha, podam jeszcze taką jedną sytuację. Na zawodach w Sosnowcu trzy razy rozpoczynaliśmy walkę z hungrydevilem, bo dwie pierwsze próby kończyły się klinczami. Pomimo to za trzecim razem udało się rozegrać walkę. Dlatego nie wiem, jak mogą nastąpić sytuacje remisowe.

6.3. Uczestnik może zostać ukarany przewinieniem w następujących przypadkach:

• Od robota odpadnie część o wadze większej niż 10 gram.

• Robot przestanie się poruszać na ringu na dłużej niż 30 sekund.

• Roboty poruszają się na ringu ale nie dotykają się.

• Robot lub roboty emitują dym.

Następny kwiatek. Jak mi się robot uszkodzi i pójdzie jakiś dym, to jeszcze dostanę przewinienie? W przypadku 30s klinczu też?

Trochę mało sprecyzowany ten regulamin na razie, za byle co można dostać przewinienie.

[ Dodano: 11-12-2011, 23:37 ]

Zmniejsza losowość i możliwość tego że ktoś "wygrał na ślepych czujnikach"

Czemu, wszystkie walki które wygrałem w Sosnowcu były na ślepych czujnikach. Jeśli "widomy" robot nie potrafi pokonać "ślepego", no to jest chyba ewidentnie słabszy.

Link do komentarza
Share on other sites

@piotreks-89

Gdzie przeczytałeś w regulaminie, że będziemy mieć tylko jeden ring? Generalnie planujemy zakup dodatkowych dwóch ringów do MiniSumo - stary będzie służył jako ring treningowy, a na dwóch nowych będą rozgrywane oficjalne walki.

@mog123

Jeszcze nie jesteśmy w stanie określić harmonogramu naszej imprezy, gdyż zależy od po części również od budynku, w którym będą rozgrywane zawody, a o tym ostateczne informacje będziemy mieć wkrótce. Będziemy oczywiście dążyć, żeby do takiego czegoś nie dochodziło, szczególnie że to linefollower i minisumo będą potrzebować długich eliminacji, a freestyle i micromouse będą już same w sobie finałami, a nauczeni pierwszą edycją chcemy, aby wszystkie finały rozgrywane był w innym czasie. Jeżeli jednak, w najgorszej sytuacji, byłyby rozgrywane te konkurencje naraz to myślę, że bez problemu będziesz mógł w dniu konkursu się dogadać z nami organizatorami i my zrobimy tak, żeby było dobrze;)

Na pozostałe pytania odpowiem później, gdyż potrzebuję konsultacji z opiekunami konkurencji.

edit

UWAGA: Regulamin Minisumo, który znajduje się na stronie, jest nieaktualny i zostanie do jutra zamieniony na ten do najnowszej edycji. Przepraszam w imieniu organizatorów. Pozostałe regulaminy są już aktualne.

Link do komentarza
Share on other sites

@piotreks-89

Masz rację, jednak zdążyłem zbadać sprawę i napisałem komunikat czerwoną czcionką na górze.

Jeszcze raz przepraszam za to małe zamieszanie, jednak dopiero się powoli rozkręcamy ze stroną i ogólnie z marketingiem i nie przypuszczałem, że już po kilku minutach będzie tutaj taki duży odzew. Ale w sumie to Forbot 😉

Oczekujcie zatem na stronie nowego regulaminu Minisumo, niedługo się pojawi.

Link do komentarza
Share on other sites

@piotreks-89

...po kilku minutach będzie tutaj taki duży odzew. Ale w sumie to Forbot 😉...

Trafiłeś w sendo, właśnie za to lubię forbota 😋 dużo się dzieje, a mod nie zmienia 90% postów 😃

A odnośnie tematu.

Czy trasa będzie opisana dokładniej tzn. niema żadnych wzmianek odnośnie tego, czy będą "skrzyżowania", z czego będzie tor itp. ?

Link do komentarza
Share on other sites

@Naelektryzowany Trasy (eliminacyjna i finałowa) będą wykonane w identyczny sposób, w jaki były te z pierwszej edycji, czyli jest to zwykły materiał banerowy (tzw. frontlit) z nadrukowaną czarną trasą o grubości lekko poniżej 20mm. W poprzedniej edycji myślę, że materiał się sam w sobie sprawdził, postaramy się jednak dobrze oczyścić podłoże pod materiałem i możliwie jak najbardziej zniwelować nierówności. Co do skrzyżowań itp. to teraz nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie ale - tak samo jak w pierwszej edycji - zamieścimy już na stronie projekty tras ok. miesiąc przed samym konkursem.

Link do komentarza
Share on other sites

@Carpe Diem W sumie racja, chociaż jeżeli mówimy o liniach jako takich to grubość znaczy właśnie to, co miałem na myśli. Ale nie drążmy już tego tematu 😉

edit

@Treker Nie wydaje mi się, żeby to był problem. Planszy jest cały kawał, a sam materiał jest dosyć "sprężysty" i odporny. Rok temu nic nie słyszeliśmy, żeby po przejeździe HURRICANE nastąpiły jakieś kłopoty.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o taką folię, co się na ploterze tnie, to niema się o co martwic 😃 jest to znacznie bardziej odporne na odklejenie od zwykłej taśmy izolacyjnej. Reklama taty naklejona na plexę jest nie do odklejenia, bo ta folia się rozciąga, a nie odkleja.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.