Skocz do zawartości

[Zawody] Robomaticon 2012 - druga edycja! (minisumo, linefollower, micromouse, freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

@KD93 nigdy nie trafisz w 100% w gusta ludzi np. w Sosnowcu były pendrive 4gb niby przydatne ale nie dla mnie i sprzedałem je na allegro. a bonik nawet o wartości 20zł można by choćby na lutownice czy cynę wydać bo bez tego nic nie ruszy. ale nie chcę tu nic forsować na siłę bo uważa, że "darowanemu koniu nie zagląda się w zęby" fajnie wygrać cokolwiek więc i pluszak dał by radę😃.

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, ale chyba nie zaprzeczysz że z pendriva korzysta więcej osób niż z jakiegokolwiek sklepu z robotyką. To że sprzedałeś to jest Twój wybór, ale i tak jakąś korzyść odniosłeś, dla mnie akurat pendrive'ów nigdy za wiele. Nie chodzi aby trafić w gust każdego, chodzi aby trafić w gust jak największej liczby osób.

Widz jak dostanie np. takiego maora i nie będzie wiedział co ma z tym zrobić, to moim zdaniem jest bez sensu.

To może go sprezentować jakiemuś dziecku i może liczba pasjonatów robotyki się zwiększy. Szczerze mówiąc, MAOR to właśnie lepsza opcja dla widzów, bo nie jest to robot o wystarczających możliwościach jak na zawody robotyki i tak jak napisałem, służyłby jako mięso armatnie, jako tester (chociaż nie mam pomysłu czego), zostałby sprzedany albo co najgorsze rozlutowany na części.

Organizatorzy się póki co nie wypowiedzieli czy rozdzielą osobne nagrody dla widzów i zawodników, czy będzie to jedna, więc nie mamy się co gorączkować. Jak będzie wiadomo jakiej grupie ludzi ona przypadnie, to będzie dużo łatwiej coś zaproponować.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam do was dwa pytania:

1. W tej edycji najprawdopodobniej zmienimy formułę zawodów freestyle na dokładnie albo prawie dokładnie taką, jaka jest na Robotic Arena (zresztą ja sam za tym byłem) i mam takie pytanie: czy według was system rozgrywania konkurencji freestyle, taki jaki jest prezentowany we Wrocławiu jest w 100% w porządku, czy coś jednak byście w nim zmienili? Jeżeli chodzi o miejsce rozgrywania zawodów to już prawie na pewno będzie to aula Gmachu Głównego PW, wiec miejsca na stoiska na pewno będzie sporo.

Na RA11 sędziowie przyznawali co 20 punktow za konsturkcje finałowe (1 - 80pkt, 2 - 60pkt itd). To wg mnie było ok, ale głosy publiczności (przy tak licznej publiczności) i tak decydowały o tym kto zajmie podium więc powinny mieć mniejszą wagę - glos sędziego-1 a głos widza-1/4 ? Jakoś tak by było wg mnie ok.

Inna sprawa, chcę wystartować w Freestyle i MM jednocześnie, czy będzie to możliwe?

Link do komentarza
Share on other sites

100-200zł to już sensowna sumka. Oczywiście darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, ale z bonami też różnie bywa. Może jakaś płytka developerska/moduł/czujniki dla zawodników- coś w miarę uniwersalnego. Osobiście jakimś zewnętrznym nośnikiem bym nie pogardził 🙂. Dla widowni też raczej jakiś sprzęt bliski komputerowemu, ze "świata" technologi , KITy też nie są złym rozwiązaniem.

@KD93- co do czujników, powinny być zrobione raczej tak, aby łapać wąsko wiązke a nie skanować pół otoczenia, bo wtedy istnieje szansa że sam siebie będziesz zakłócał. Poza tym robi się jeszcze prostsze zabiegi programowe przed widzeniem wszystkimi czujnikami niż te o których mówił hungry.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@mog123

Czemu nie? Tak jak wspominałem wcześniej - zrobimy wszystko, żeby R2012 był o wiele lepszy od poprzedniczki pod względem harmonogramu imprezy i myślę, że nie powinno być z tym problemów. No chyba, że masz na myśli wystąpienie w dwóch konkurencjach z tym samym robotem, to już inna sprawa 😉

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, na pewno co ciekawsze wnioski (jeżeli chodzi o freestyle jak i quiz dla widzów/uczestników) przestawię innym organizatorom i zrobimy tak, żeby było dobrze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To ja dorzucę coś, że by nie było zbyt różowo 😉

Czy nie pomyśleliście o tym, że wpisowe może zniechęcić uczestników do brania udziału w zawodach? Jeśli się nie mylę wpisowe jest tylko na zawodach w Wiedniu, które są notabene największymi zawodami w Europie. Wy zaś nie robicie tak prestiżowych zawodów a jednak wpisowego żądacie. Według mnie jest to nie w porządku... Tym bardziej, że pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych...

Jedynym co by was usprawiedliwiało w żądaniu wpisowego są darmowe koszulki. Na RA2011 jedyne za co płaciłem to właśnie za koszulki (20zł/szt).

Czytałem również wątek o poprzedniej edycji zawodów i była tam mowa, o tym że nie chcecie

zostawiać drużyn bez nagród. Dobra niech tak będzie, ale 10k zł to jest jednak spora sumka.

EDIT:

Dobra, nie doczytałem całego wątku o R2011 🤣 Skoro 5zł od osoby to mnie taka sumka nie zbawi, chociaż za tyle można kupić już procesor 😉 To ja mam pytanie w sprawie koszulek. Jak to z nimi będzie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie - wpisowe wynoszą 5zł od osoby. Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie, gdzie w tej chwili jest ta informacja, ale my o tym dokładnie informujemy w formularzu rejestracyjnym (który jeszcze ma się u nas na stronie pojawić), w pierwszej edycji było identycznie.

Pieniądze idą przede wszystkim na bułki, soczki dla zawodników oraz takie inne drobne rzeczy związane z organizacją.

Nie byłem nigdy na RobotChallenge, ale moi znajomi byli i podobno jeżeli chodzi o nagrody to tam praktycznie nic szczególnie wartościowego się nie dostaje, a my jako Robomaticon oferujemy chyba najbardziej wartościowe nagrody dla zwycięzcy wśród typu imprez w Polsce (chociaż mogę się mylić). Uwzględniając również to, że u nas nadal jest i zapewne będzie znacząco mniej zawodników niż we Wiedniu to z czysto ekonomicznego punktu widzenia te 5zł jest o lata świetlne lepszą inwestycją w potencjalny zysk w postaci nagrody niż te 20 euro na RCh 😃

Jeżeli chodzi o koszulki to już wcześniej ustaliliśmy, że zrobimy podobnie, jak jest na RA, czyli będzie można zamawiać koszulki przy rejestracji zawodników (hmmm, a może zrobić zamawianie jako oddzielny formularz na stronie?) po w miarę rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie róbmy scen o piątaka 🙂 To koszt rzędu ułamka procenta przy całej budowie robota,wyjazdów i innych rzeczach. A żaden uczeń, tym bardziej student bułką z sokiem nie pogardzi.

Tak mi jeszcze przyszła jedna rzecz- sugestia dla organizatorów. Byłoby fajnie, aby każdy z zawodników, który stanie na podium otrzymywał dyplom imienny za miejsce , a już zupełnym wypasem byłoby gdyby dla każdego był np. medal- na TTR 2011 udało się organizatorom tak zrobić, za co wszyscy byli bardzo wdzięczni i pod wrażeniem, ponieważ jak dotąd chyba się to nie zdarzało. (Nie)stety bardzo często jest więcej niż 1 konstruktor dla robota.

Z tym harmonogramem od nas też jest prośba, abyście jakoś to poukładali sensownie, bo z tego co kojarzę w zeszłej edycji słyszeliśmy w odpowiedzi "czas nas goni/to zrób szybko przejazd i staczaj walki/taki mamy grafi etc".

Link do komentarza
Share on other sites

@mog123

Czemu nie? Tak jak wspominałem wcześniej - zrobimy wszystko, żeby R2012 był o wiele lepszy od poprzedniczki pod względem harmonogramu imprezy i myślę, że nie powinno być z tym problemów. No chyba, że masz na myśli wystąpienie w dwóch konkurencjach z tym samym robotem, to już inna sprawa 😉

chodzi o to że będę najprawdopodobniej sam z dwoma robotami. A wiem jak wygląda freestyle - stoi się godzinami i zabawia ludzi, a na resztę nie ma czasu.

Inna sprawa: da radę załatwić jakieś pieczątki dla dziekanatu żeby potwierdzić wyjazd?

Link do komentarza
Share on other sites

@Barto z tym co będzie na dyplomie zrobiłbym tak jak w Sosnowcu czyli drużyna sama decydowała co ma być wypisane na danym dyplomie jest to najlepsze rozwiązanie. bo GROM np. to zespół 4os. i rejestrujemy różnie roboty i mamy dyplomy wypisane na np. imię nazwisko os. na którą został zarejestrowany robot lub nazwę zwycięskiego robota ani jedna opcja nie jest dla nas satysfakcjonująca a dyplom wypisany np. tak "dla drużyny GROM za zajęcie I miejsca w ..." nas najbardziej cieszy. deklaracje co ma być wypisane na ewentualnym dyplomie mogą być podawane np. pomiędzy eliminacjami a finałami w jakimś stanowisku sędziowskim to zajmie góra 15min zanim wszyscy którzy weszli do finałów zadeklarują jaka opcja ich cieszy najbardziej gdy ktoś się nie zjawi w tym stanowisku wpada z automatu do jakiejś opcji np. imię nazwisko.

ja widzę jeszcze jeden pozytyw wpisowego w Łodzi przyjechało chyba ok 50% konstruktorów którzy ten przyjazd zadeklarowali organizatorzy musieli się przygotować na 110% 🙂 bo wiadomo lepiej więcej jak mniej i potem byli troszkę zawiedzeni frekwencją.

Link do komentarza
Share on other sites

@Barto

Dyplomy imienne będą, a co do medali to przyznam, że jest to bardzo fajny pomysł - nawet znam firmę z mojego miasta, która jest w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o firmy produkujące medale w Polsce. Problem jest w tym, że o ile sam medal może kosztować załóżmy ok. 50zł to sam wyrób matrycy kosztować może ok. 500zł i w końcowym rozrachunku nie będzie to jakiś "byle" wydatek. Ale pomysł mi się strasznie podoba, rzucę go na pewno na najbliższym spotkaniu organizatorów.

@mog123

Pieczątki koła naukowego? - no problem, sam mogę przybić 😃 A jak masz na myśli pieczątki z dziekanatu to wiesz, jak to z tym jest - może być mniej lub więcej załatwiania ale jakbyś bardzo chciał to prędzej czy później byś to specjalne potwierdzenie od nas miał.

Jeżeli chodzi o dwa roboty to wcześniej w tym temacie dyskutowaliśmy na temat freestyle'u. Jeżeli będzie tak jak planujemy, to będą na Auli Głównej GG PW porozstawiane stanowiska freestyle i moglibyśmy zrobić tak, żeby Twoje było w pobliżu trasy/ringu/labiryntu (niepotrzebne skreślić), tak abyś nie miał problemu ze śledzeniem sytuacji. Jeżeli też byś poinformował nas np. dzień przed rozpoczęciem turnieju o tym jeszcze raz to na pewno byśmy to wzięli pod uwagę, bo z samej listy zarejestrowanych robotów możemy nie wywnioskować, jaka jest sytuacja.

Link do komentarza
Share on other sites

Robomaticon, z tego co pamiętam to w na TTR medale były zrobione z klejonego szkła, malowane w środku. Bardzo ładnie się prezentowały. Tutaj pewnie Sławek może powiedzieć więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

Hmmm... brzmi ciekawie, ja miałem na myśli takie "zwykłe" medale (orientacyjne ceny podawałem dla mosiądzu). Jeżeli prezentują się ciekawie to może być to tańsza, a nie mniej atrakcyjna alternatywa dla medali z mosiądzu (może metal to zawsze metal, ale jak wspominałem, byłby to wydatek rzędu 1000zł i może pomyślimy o takich w następnej edycji). Mógłbyś mi podać namiary do tego Sławka (bo szczerze mówiąc nie wiem, o kim jest mowa :/ )?

Korzystając z okazji chciałbym wszystkim forumowiczom życzyć ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spokojnej Wigilii spędzonej w rodzinnym gronie, coraz lepszych konstrukcji i pomysłów w Nowym Roku oraz... udanego Sylwestra 😉 Nie będzie przesadą jeżeli powiem, że bez Was robotyków-pasjonatów oraz bez tego forum Robomaticon nie miałby takiej szansy rozwoju jak teraz. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.