Skocz do zawartości

[Zawody] Robomaticon 2012 - druga edycja! (minisumo, linefollower, micromouse, freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

BTW Na stronie zamieściłem "1 część" konkursu, o którym niedawno dyskutowaliśmy.

Szczerze mówią myślałem, że macie na myśli jakieś mini konkursy przeprowadzane w dniu zawodów, ale taka forma też wydaje się ciekawa. Widać, że się staracie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Staramy się jak najbardziej, jednakże staramy się również dopilnować wszelkich formalnych aspektów, dlatego konkurs oficjalnie ruszy, ale jednak po nowym roku 😉

@Naelektryzowany Lol, racja - i to na razie tego nie ma, a jak będzie to poprawię. Takie "klawiaturowe przejęzyczenie", palce są przyzwyczajone przy szybkim pisaniu do jakichś stałych kombinacji liter i czasami wychodzi nie to, o co umysł prosił 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na wstępie - bardzo przepraszam za "dubla", jednak myślę, że w tej sytuacji jest on jak najbardziej uzasadniony 😉

Właśnie pojawił się na naszej stronie formularz rejestracyjny dla zawodników!

Wszystkich chętnych forumowiczów nie muszę chyba zapraszać do uczestnictwa, wystarczy że podam odpowiedni link:

http://robomaticon.pl/rejestracja/

Rejestracja trwać będzie do 25 lutego, jednak tych, którzy są pewni albo prawie pewni swojego uczestnictwa, zachęcam do wypełnienia formularza już teraz - nikomu to nie zaszkodzi, a może nam pomóc we wstępnym oszacowaniu ostatecznej liczby zawodników.

Druga sprawa. Rozpoczęcie konkursu-quizu (który zaliczył tzw. falstart) dla internautów planowane jest na przełom stycznia i lutego. Już teraz gorąco zachęcam do wzięcia udziału, gdyż nagrody będą "z prawdziwego zdarzenia" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dwa pytania. Możliwe, że gdzieś już padły lub są opisane na stronie, ale jak czytałem na samym początku to nie odnalazłem tam na nie odpowiedzi.

Ile robotów można wystawić w jednej kategorii?

Co będzie pod torem do ftl'a, coś gładkiego? Tor z bannera będzie naprężony wystarczająco 🙂?

Czy trasa do linefollowera będzie zamkniętym kształtem, czy będzie oddzielna meta oraz start?

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaję mi się, że śledziłem wątek dość dokładnie i jeszcze nie było o tym wzmianki. Przeczytałem w regulaminie MS w punkcie 4.7,4.8 i 5.8 o systemie wizyjnym i generowaniem dźwięków przy starcie robotów. Możecie coś więcej o tym napisać? Czy faktycznie zdążycie to wprowadzić?(zdania w regulaminie są w trybie przypuszczającym).

Oczywiście w 100% popieramy ten pomysł, o ile będzie przetestowany,skalibrowany na 5 s i w miarę niezawodny 🙂

Drugie pytanie- nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że regulamin w LF nie określa sposobu przejazdu robota. Jest tylko wzmianka o końcu przejazdu. Nie ma nic o wychodzeniu obrysu robota poza linię. Aktualnie robot robiący małe kółko wokół startu-mety spełnia wymogi regulaminowe.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

1. No właśnie z tymi robotami to jest u nas taka zasada, że każdy zawodnik bądź każda drużyna może wystawić maksymalnie trzy roboty dla danej konkurencji. Nie jest to chyba jakieś duże obostrzenie, nie jest częste na razie to aby jeden zawodnik wystawiał aż 4 roboty minisumo, a jeżeli to jest drużyna to zawsze można ją "podzielić".

Tutaj jednak pojawia się pewna ważna rzecz. W tym roku chcemy przestrzegać zasady, że każda drużyna nie może liczyć więcej niż 4 osoby. Według mnie jest to dobra zasada, która musi być spełniana bez wyjątku. W poprzedniej edycji przymrużaliśmy na to oko, jednak jeżeli drużyna wystawia kilka robotów to zawsze można dokonać wspomnianego "podziału". W przypadku gdy drużyna posiada tylko jednego robota to już nie może być aby z jego osiągnięć profity czerpało np. 7 osób. Ale to jest chyba jasne.

2. Tor będzie taki sam jak w edycji pierwszej, będzie on przyklejony taśmami z każdej możliwej strony, w poprzedniej edycji nie było z tym problemów (także z turbinami), więc i w tej ich być nie powinno 😉

Jedyne problemy jakie były to z małym kurzem i drobinkami ale nauczeni pierwszą edycją zrobimy tym razem tak, aby było dobrze ^ ^

Pod torem będzie się znajdować się najprawdopodobniej podłoga Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, która jest bardzo równa, fakt, ma minimalne pochylenie (ze względu na to, że kiedyś nie było dachu) ale ono jest naprawdę niedostrzegalne, więc i linefollowery nie będą mieć z nią problemów.

3. Planujemy zrobić okrążenie - tak jak poprzednio.

Odpowiedzi na pytania dotyczące micromouse oraz minisumo zamieszczę w niedługim czasie.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker

... . Nie jest to chyba jakieś duże obostrzenie, nie jest częste na razie to aby jeden zawodnik wystawiał aż 4 roboty minisumo, a jeżeli to jest drużyna to zawsze można ją "podzielić".

Mi osobiście się to nie podoba z tego względu, że nasza grupa posiada na dziś dzień 6szt. minisumo i musimy w jakiś sposób kombinować aby zarejestrować wszystkie. Drużyna to jedność i dzielenie jej za to bo posiada wiele robotów w jednej kategorii jest słabym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, tylko musimy też zrozumieć organizatorów, że chcą wyeliminować sytuację sztucznego rejestrowania ekip dwudziestoosobowych, by zgarnąć więcej gadżetów lub czegoś pokrewnego. Niestety w takich imprezach i regulaminach zawsze dąży się do wyeliminowania takich krzaczków i do znalezienia złotego środka między tym co można, a tym czego nie można. Wiem co mówię, bo jak pytałem znajomego programistę: "Stary, robimy robota?" to siedzieliśmy pół godziny milcząc i rozmyślając, a później zdałem sobie sprawę, że ja myślę jakie rozwiązania trzeba zastosować, by wygrać, a on, jak oszukać i ominąć regulamin, by wygrać.

Link do komentarza
Share on other sites

W regulaminie nie znalazłem informacji że można lub niemożna należeć do kilku zarejestrowanych drużyn. Czyli będzie ktoś miał możliwość należenia do dwóch lub więcej drużyn?

Idąc dalej ciekawe, czy można zgłosić kilka drużyn w dokładnie tym samym składzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak widzicie, ta zasada z maksymalną ilością robotów drużynie nie jest jakaś ciężka do ominięcia i tutaj można przytoczyć jedynie hasło "chcieć to móc" 😉 Bardziej zależy nam i uważam że bardziej przestrzegać trzeba zasady maksymalnej liczby osób w teamie, bo wyobraźmy sobie sytuację, że całe koło naukowe chce wziąć udział jako zespół z tylko jednym robotem i później będą żądać dyplomów dla każdego, także dla tych, którzy podczas procesu budowy robota nawet jednego rezystora nie przylutowali. Były już takie przypadki w pierwszej edycji, że zgłaszały się teamy z baaardzo dużą liczbą osób, wtedy jeszcze trochę przymykaliśmy na to oko. Cieszymy się, że tak wiele ludzi chce się u nas zjawić w dniu konkursu, ale ogólnie chcielibyśmy tego uniknąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.