Skocz do zawartości

Metalowy orczyk serwa Tower Pro MG995


davidpi

Pomocna odpowiedź

Witam.

Zakupiłem serwa Tower Pro MG995 sztuk 6.

Potrzebuje dokupić do nich metalowe orczyki.

Na allegro u sprzedającego RC Wróblik na aukcji "Aluminiowy podwójny orczyk niebieski do Hitec" znalazłem takie coś

http://allegro.pl/aluminiowy-podwojny-orczyk-niebieski-do-hitec-i2009357427.html

orczyk ten jest dedykowany do serwa Hitec.

Czy będzie pasował do moich serw??

Druga sprawa to czy znacie inne sklepy gdzie można kupić metalowe orczyki, najlepiej w kształcie tarczy??

A także czy można gdzieś taniej dostać takie rzeczy?

Pozdrawiam

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hmm rozumiem że chodzi Ci o prąd nie o napięcie.

Jeszcze nie gdyż dopiero je zamówiłem. Jak przyjdą to ewentualnie dam znać.

[ Dodano: 21-12-2011, 18:43 ]

Najbardziej zależy mi na pierwszym moim pytaniu. Czy orczyki od Hitec'a będą pasowały do Tower Pro MG995?? Kształt i cena nie są aż tak istotne. czy ktoś przekładał orczyki z Hitec'a do Tower Pro??

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie to polecam Pana który prowadził robo-technics 🙂

orczyki były w cenie bodajże 12 zł o ile pamiętam, przy zakupie wiekszych ilości dawał rabat - 5, 10 lub 15% zaleznie od ilości. wysyłam Tobie na PW kontakt do niego.

Link do komentarza
Share on other sites

davidpi: Mam pytanie, czy otrzymałes juz odpowiedz od sprzedawcy tych metalowych orczyków? Bo mam ten sam problem, nie jestem pewien czy będą pasować , a też przymierzam sie do kupna.

A to nie jest przypadkiem tak, że wszystkie serwomechanizmy mają ten sam standard mocowań, tzn. tych wieloklinów?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam po Świętach. tak otrzymałem odpowiedz. Posiada on orczyki ( a właściwie okrągłe tarcze) do serw Tower Pro. Tarcze są z aluminium. Cena ok 9zł za sztukę. Jednak zamówienia można będzie składać po 3. stycznia, gdyż sprzedawca na razie za granicą.

Link do komentarza
Share on other sites

Odgrzebuję temat, czy ma ktoś namiary na kogoś kto sprzedaje orczyki metalowe do serw MG995??? Buduję mały manipulator na pracę dyplomową i problem w tym że przy jednym szybkim ruchu ramion a następnie ich gwałtownemu zatrzymaniu, poszły mi fabryczne orczyki i muszę je wymienić najlepiej na jakieś mocniejsze ze stali...

Link do komentarza
Share on other sites

Może odkopuję temat ale może się to przydać na przyszłość dla dużej ilości osób.

Metalowe orczyki typu okrągłego i nie tylko można bardzo tanio kupić na ebayu, są masowo produkowane w chinach, zrobione z aluminium. Ceny w okolicach 1USD czasem nawet wliczając wysyłkę (zwykły list, idzie o dziwo tylko tydzień). Z tych okrągłych są o mniejszej i większej średnicy (różnica jakieś 5 mm) ale to niestety loteria, czasem sprzedający kopiują aukcje jeden od drugiego i mimo że jest 10 sprzedających wszyscy potrafią mieć te same opisy i rysunki z wymiarami (ach te chiny 😋). Orczyki pasują do serw standard z trzpieniem o średnicy około 6mm i liczbie zębów 25 (właśnie MG995, SG5010 etc).

Co do płatności, teraz jest o wiele prościej niż kiedyś. Dawniej trzeba było mieć kartę kredytową, tylko takie paypal akceptował, teraz jest o wiele prościej, konto na paypal można założyć bez karty i doładowywać na nie środki jak na 'konto' przelewem z polskiego rachunku z PLN, banki oferują tzw. wirtualne konta, które nie mają karty, zakładane są od ręki, dostajesz numer rachunku do doładowania, i wszystkie dane, które miała by karta czyli data ważności, numer karty CCV/CCV2 i takie konto można albo podpiąć pod paypala albo używać jako zwykła płatność kartą. Również niektóre banki oferują karty pre paid, które są rejestrowane elektronicznie i nadają się do płatności internetowych.

Co do samych orczyków, jest pełno ramion do serw standard, gdzie jakiekolwiek metalowe ramiona do popularnych serw micro, szukać jak ze świecą, cały czas próbuję je znaleźć lub złapać kontakt z kimś kto wykonywał je sam ale bezskutecznie :/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.