Skocz do zawartości

Dremel/multiszlifierka/miniwiertarka - jaką wybrać


OldSkull

Pomocna odpowiedź

Czy Dremel MultiChuck nadaje się do zamontowania w podróbkach dremela ? tzn np takiej wiertareczce za 20zł ?

Mam albo ten od Proxxona (w sensie uchwyt) albo niemal identyczny i do taniej wiertarki pasuje. Dzisiaj byłem w Praktikerze i oglądałem:

- Dremel 300 - niestety tak go zamocowali, że mogłem go dotknąć, ale o wzięciu do ręki nei było mowy. Wydaje się mieć poręczny rozmiar

- wałek giętki - nie sądziłem, że jest na tyle duży, wygląda tak, jakby dało się go wygodnie chwycić. Do tego dość porządny. Powoli się przekonuję 😃

- uchwyty szybkomocujące Dremela - mają nieco inny kształt niż ten, który mam, ale rozmiar gwintu wygląda na ten sam, tylko jest jeszcze w środku jakaś tulejka.

[ Dodano: 29-12-2011, 22:02 ]

PS:

byłem w Praktikerze z uchwytem mocującym od mojej miniwietrarki i nie pasuje do Dremela (ma większy gwint), więc w drugą stronę również nie będzie pasować.

Mój to bodajze ten:

http://allegro.pl/uchwyt-wiertarski-szczekowy-0-3-3-2-mm-i2012678146.html

w aukcji jest podany rodzaj gwintu, więc każdy może sobie zmierzyć swoją wiertarkę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sam również używam polskiej Celmy, z tym, że nie jest to lekkie narzędzie typu dremel, ale i tak jest dość poręczna. Na zachętę również powiem, że jest raczej starsza ode mnie, albo w podobnym wieku ('94) i trzyma się jak nówka, po wielu remontowych pracach również 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj byłem w Praktikerze i oglądałem:

- Dremel 300 - niestety tak go zamocowali, że mogłem go dotknąć, ale o wzięciu do ręki nei było mowy. Wydaje się mieć poręczny rozmiar

- wałek giętki - nie sądziłem, że jest na tyle duży, wygląda tak, jakby dało się go wygodnie chwycić. Do tego dość porządny. Powoli się przekonuję 😃

- uchwyty szybkomocujące Dremela - mają nieco inny kształt niż ten, który mam, ale rozmiar gwintu wygląda na ten sam, tylko jest jeszcze w środku jakaś tulejka.

Jakbyś chciał coś potestować, to mam cały zestaw + parę dodatków. Leży sobie na Batorego w razie co 🙂
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Marooned, dzięki, ale jedno, że obecnie jestem więcej w Lesznie niż w Poznaniu, a drugie, że kupiłem Dremela 300 😃 Nawet fajny, ale trzeba uważać na temperatuureprzy niskich obrotach, bo się nagrzewa. Poza tym spoko, chociaż ma moment za słaby do wiercenia w metalach (wiertła się niepotrzebnie niszczą).

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem przyjemność parę dni temu chwilę pracować dość wymęczonym Dremelem 398 z wałkiem - naprawdę ładnie działał, jakby nie był zbyt dużo używany (a po wyglądzie i znając właściciela wiem, że był już mocno wymęczony). Wniosek: Dremele to wytrzymałe wiertarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy Dremel MultiChuck nadaje się do zamontowania w podróbkach dremela ? tzn np takiej wiertareczce za 20zł ?

http://allegro.pl/vthd01-miniwiertarka-mini-wiertarka-szlifierka-i1994659378.html

Dzięki za informacje.

Jak nikt nie odpowie to sprawdzę wieczorem, bo mam i jedno i drugie.

hej 🙂

mam pytanie odnoście UCHWYT WIERTARSKI 🙂

dziewczyna na dzięń chłopaka kupiła mi multiszlifierkę ,nu power evolution, czyli coś chińskiego

ale po 2 latach tulejki te mosieżne "?" się dość mocno wyrobiły

wiec postanowiłem zakupić ten uchwyt wiertarski z firmy dremel lub PROXXON

w obi jest jeszcze firmy lux taki sam z wyglądu jak PROXXON za 36zł lub z tymi mosieżnymi tulejkami w komplecie za 46zł

znalazłem jeszcze w Kielcach firmę która ma ori pod dremel

i moje pytanie brzy czy ten uchwyty podejdą pod ta moją szlifiereczkę ?? 🙁

pozdrawiam konrad 🙂

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

sadekkina, wyjściowa tulejka dremela ma 7mm średnicy i bardzo drobnozwojny gwint, więc uchwyt od dremela nie będzie pasował do jakiejś innej szlifierki. Wiem, że są chińskie podróbki dremela, do których pasują oryginalne części dremela i na odwrót, ale to trzeba trafić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.