Skocz do zawartości

CzubuŚ


hungrydevil

Pomocna odpowiedź

troszyn, fakt jest, że prosiłem Cię abyś zapodał te filmiki z rzekomymi falstartami już 6miesięcy temu i to kilka krotnie w odpowiedzi dostałem, iż nie chcesz marudzić publicznie i tego nie zrobisz. błahaha nie wiem czy w Łodzi był falstart czy nie bo na podstawie tego filmiku nie potrafię tego stwierdzić bo nie słychać kiedy sędzia mówi start a kiedy jest pierwszy ruch robota ale za to wiem na pewno, że Bartek z Radkiem nie darowali by mi tak porostu falstartu bo znam ich i nieraz widziałem jak potrafią się kłócić w tej kwestii i dobrze bo o swoje należy walczyć! ty za to wmawiasz mi, że nie rozróżniasz 5 od 1 to i może falstartu też nie potrafisz odróżnić? jak usuniesz gwiazdkę to zrobisz mi przysługę bo twój głos jest mało ważny dla mnie i w dodatku znacznie poniżej rozsądnej oceny!

Link do komentarza
Share on other sites

No ja robiłem na IRF7311 czyli 2 mosfety o kanale N również 5 generacji o rezystancji 29mOhm przy otwarciu. Wszystko działało, ale tak jak Ci mówiłem chciałem zrobić bez sterownika mosfetów i się przejechałem na tym, bo górne tranzystory strasznie się grzały i otwierały się tylko w połowie 😃 Jak będę miał czas to posiedzę nad porządny mostkiem H, albo kupię VHN-y 😋

A krańcówki to nie wiem, gdzie Barto zauważyłeś 🙂

Taki mały off-top : Zauważyliście, że na stronie pololu.com chyba jest błąd odnośnie momentu silników 50:1 HP. Porównajcie sobie np ten silnik z bliźniaczym silnikiem 50:1 HP z osią po drugiej stronie na enkoder. Wydaje mi si, że zamiast 1,4 kg*cm powinien być 1,0kg*cm. Wszystkie sklepy też tak podają,bo wzorują się na producencie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zauważyłem, to jak liczyłem jakie koła powinno się dobierać i dziwne wyniki wychodziły dla tych silników - wtedy zauważyłem, że coś jest nie tak.

Robot mi się nawet podoba, ogumienie ma świetne, algorytm niewyszukany (przynajmniej na oko), ale to nie przeszkadza. Po prostu skupiliście się na najważniejszym.

Link do komentarza
Share on other sites

Ty nigdy niczego nie widzisz, wszystko trzeba wyłożyć. Filmik pokazałem. W kwestii oceny gdybyś nie złapał za słówko to pewnie rozsadziło by cie od środka. Co do slayera to nie trzeba dźwięku, gdyż robot Bartka nawet nie drgnął, wówczas gdy wasz już był poza ringiem.

Więc jeśli ktoś ma jakieś sugestie na ciekawy mostek SMD oprócz VHN-ów i TB6612 o co najmniej 2A wydajności na kanał to chętnie się dowiem.

Co prawda nie 2A, zaś 1A są bardzo przyjemne mostki SI9986CY, korzystałem z nich i te maleństwa oddawały ciągiem nawet 1,2A bez konsekwencji. Dla robota dwukołowego na pololu 30:1 wystarczą po jednym na silnik. Mam nawet jeszcze te mostki jak coś.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do slayera to nie trzeba dźwięku, gdyż robot Bartka nawet nie drgnął, wówczas gdy wasz już był poza ringiem.

No właśnie to wyglądało jakby Slayer nie wystartował. Nie wiem jak było naprawdę, ale gdyby to był aż tak znaczący falstart to pewnie sędzie zrobiłby powtórkę i dał ostrzeżenie.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, głosuj jak Ci się tylko podoba bo takie masz prawo tylko nie zaprzeczaj jeśli już dajesz 1pkt., że to z takich czy innych powodów tylko pisz szczerze, że oceniłeś mnie albo GROM a nie samego robota. Nasze roboty są robione po to aby wygrywać i tyle. Jeśli do Ciebie zadzwoni telewizja czy zaproszą Cię do radia i nie pójdziesz bo stwierdzisz, że to co robisz jest zbyt słabe aby o tym mówić to też Twój wybór ale nie zabraniaj innym tego robić bo dla nas to mega frajda.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, głosuj jak Ci się tylko podoba bo takie masz prawo tylko nie zaprzeczaj jeśli już dajesz 1pkt., że to z takich czy innych powodów tylko pisz szczerze, że oceniłeś mnie albo GROM a nie samego robota. Nasze roboty są robione po to aby wygrywać i tyle. Jeśli do Ciebie zadzwoni telewizja czy zaproszą Cię do radia i nie pójdziesz bo stwierdzisz, że to co robisz jest zbyt słabe aby o tym mówić to też Twój wybór ale nie zabraniaj innym tego robić bo dla nas to mega frajda.

Nie zaprzeczam, ale:

- to moja prywatna sprawa ile dałem punktów i nikt poza moderatorami nie powinien mieć do tego wglądu

- dałem 1 za Wasze podejscie: pendrivy, to jak się odnosicie do innych, jak się zachowujecie, za całą pretencjonalność. I rzeczywiscie - oceniłem Ciebie a nie robota jak powinienem.

- nikomu niczego nie zabraniam, nie wiem nawet skąd taki pomysł. Sam znalazłem się w telewizji i była to naprawdę spora frajda 😃 Nie wiem dlaczego mi coś takiego imputujecie.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull ja co do GROM-u wypowiem się tak: zanim poznałem ich osobiście z wypowiedzi na forum wnioskowałem, że są tacy jakie są ich wypowiedzi. Prawda jest całkiem inna - gdyby nie chłopaki z GROM-u (no i Karolina 😉 ) to na zawodach siedziałbym sam jak palec i nie miał do kogo odezwać (na pierwszych zawodach nie za bardzo ogarniałem 🤣 ). Do ostatniej chwili ekipa motywowała mnie, żebym się nie poddawał, mimo że wiedziałem, iż nie dam rady uruchomić i napisać sensownego programu do robota. Gdyby nie hungrydevil to za felgi do Heavy'ego płaciłbym od 100 do 200zł... Na dodatek gdy go odwiedziłem zdziwiłem się jaki jest koleżeński, miły i ciepły. Zaprosił do piwnicy, pokazał roboty i ring, dał różne porady, opowiadał mi i tacie różne historie.

Co z tego, że chce dać pendrive'a? To nie motywuje człowieka do dawania jak najlepszych ocen, ale po to żeby dać ocenę. Lepiej mieć wynik z głosowania, w którym bierze udział jak największa liczba ludzi, bo jest wtedy bardziej miarodajny. Skoro ma na zbyciu to co was obchodzi, że chce go oddać za darmo? Wprawdzie może i wygląda to jak kryptoreklama, ale bez przesady...

I nie odbierajcie mnie źle, że stoję po stronie GROM-u, bo lubię wszystkich forumowiczów, ale tą ekipę oceniacie dosyć pochopnie...

A i jeszcze co do podejścia GROM-u. Sportowcy jeżdżą na zawody po to żeby wygrywać czy żeby mieć z tego frajdę? GROM ma i jedno i drugie, więc nie rozumiem waszej krytyki z tej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak diody u nas odliczają dokładnie sekundy. Przepraszam, że zejdę trochę z tematu, ale niestety moim zdaniem, większość osób postawionych na sędziów do MS, szczególnie w walkach eliminacyjnych, nie mają za sobą nawet połowy walk, które ma za sobą przeciętny zawodnik który zaliczy pare imprez w roku. Przy każdej możliwej okazji będę promował pomysł z sygnałem dźwiękowym. To idzie zrobić na uk i buzerze w jedno popołudnie łącznie z płytką i uruchomieniem.

W Wiedniu chcą startować pilotem. Będą na pewno fajne walki... Abstrahuje już od umieszczenia dodatkowego modułu w robocie, który stanowi zamknietą konstrukcję. Adresowanie w ramach ringu to już dla mnie kompletna paranoja- przerost nikłej formy nad treścią. A gdyby tak czujniki w naszym Slayerze były oparte na Rc5? Okazałoby się nagle, że muszę zmienić sterowanie, bo zakłócam działanie innych.

A żeby nie był super offtop, to Adrian jak każdy inny, jest tylko człowiekiem. Ma swoje wady i zalety. Nie kryje się z tym, że lubi prowokować 🙂. Jednakże tutaj oceniamy robota a nie twórcę.A na zawodach przyłączamy się tylko do ZDROWEJ rywalizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Obniżyłem o oczko tylko za tą elektronikę i akku "na wierzchu"...

Jeszcze zapomniałem napisać, mało trochę zdjęć samego Czubusia...

Aku w stalowej ramie foty porobione elektronikę postaram się poprawić dziś w nocy bo idę na nockę do roboty 😅 Jak to zrobię dasz 5 gwiazdek? Bo mam zamiar zawstydzić co niektórych forumowiczów z twoją pomocą będzie łatwiej 😅 .

Aku w stalowej ramie ze względów obniżenia środka ciężkości oraz dla bezpieczeństwa.

Rama oraz elektronika od dołu oklejona taśma izolacyjna aby podczas zawodów nie zrobić zwarcia w walce.

Sama rama bez dynama 😅 z czterema silnikami.

Elektronika z góry wyprowadzone 2 przyciski jeden do wyboru programu drugi do wystartowania robota. Po za tym robot posiada 6pozycyjny DIP-switch. Bo poza zawodami MS robot się trudni:

- szkoleniem młodych konstruktorów,
- zasuwaniem po labiryncie,
- graniem w piłkę z innymi robotami.

Obudowa.

Pług.

Koła.

CzubuŚ wersja truck.

@KD93 Co do rewanżu jak najbardziej jestem za. Proponuję przy pierwszej lepszej okazji jeśli tylko będę miał czas.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Jak uzyskam kilka przejrzystych zdjęć całego złożonego robota w formie takiej, w jakiej startuje na zawodach, i nie będę widział wystających przewodów, elektroniki i akumulatora, to zastanowię się nad poprawą oceny.

Żebyś wiedział, o jaki typ zdjęcia mi chodzi:

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4dbcf7a87eede2825.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4d1dcfe53f9954829.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4c7d6446224098605.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4efa04b36e2f46048.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4aba89e317df09653.jpg

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4ec51ccf7f3372487.jpg

Zdjęcia warsztatowe są bardzo ciekawym dodatkiem do opisu, ale póki co, to oprócz zdjęcia piotreks-89 to wszystkie zdjęcia są warsztatowe.

Co do rewanżu, to niestety na 99% nie będę w Warszawie (bo będę za granicą), ale będę na T-bocie.

Jak to zrobię dasz 5 gwiazdek? Bo mam zamiar zawstydzić co niektórych forumowiczów z twoją pomocą będzie łatwiej 😅 .

Nie wiem kogo chcesz zawstydzać i w jaki sposób, natomiast ja nie mam ochoty pomagać ci w tym, zawsze wystawiam ocenę według mojego uznania niezależnie od ocen i opinii innych.

[ Dodano: 06-01-2012, 15:09 ]

Acha, jeszcze jedno, dlaczego soban wystawił 2 oceny? 😋 jakiś bug chyba.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, dokładnie chodzi mi o tych panów

I nie chcę abyś za darmo mi dał 5 tylko napisał co mam zrobić aby dostać od Ciebie te 5. Uczyniłeś to więc biorę się do roboty. Mam nadzieje, że się uda zrobić lepsze wrażenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz pamiętam. To co KD93 widziałeś w Sosnowcu czyli aku na wierzchu to był akumulator w formie odważnika 😃 Nawet nie był podłączony hehehhe 🙂

Hehheh zapas kół do wymiany w pitstopie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.