Skocz do zawartości

CzubuŚ


hungrydevil

Pomocna odpowiedź

Spamer znów przy kompie 😅 Wyjazd się udał lecz deska połamana w pół 😅

paczkaexpres, inaczej nie oznacza lepiej bo średnia nam ocen spadła czyli wnioskuje, że z kablami na wierzchu było bardziej futurystycznie 😅

Tak jak pisałem ściągniecie górnej obudowy to czas odkręcenia 3 małych śrubek imbusowych i robot powraca do byłego wyglądu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z obietnicą ocena zmieniona, mogłeś napisać posta ze uaktualniony opis to bym wcześniej zmienił.

Teraz napisze, co udowodniłeś. Udowodniłeś sobie i nam wszystkim, że jeśli chodzi o pisanie na forum, to jesteś strasznym leniem, bo jak się sprężysz to potrafisz 😋 Sprężaj się częściej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

KD93, no chciałem tylko nie wiem jak zrobić, aby nie walić posta pod postem tylko taki myk z dodaniem tekstu?

Co do pisania przyznam się bez bicia żona poprawiła tekst bo dla mnie to on był krystalicznie czytelny 😅 Od tej pory jak będę pisał jakieś artykuły czy opisy to będę tekst dawał do sprawdzenia lecz krótkie wypowiedzi nadal będą pewnie zaskakiwać 😅

Co do średniej nie chodziło mi o Ciebie lecz o to, iż po zmianie obudowy niektórzy zmienili na ocenę gorszą niż przed zmianą więc wywnioskowałem, że wersja z kablami była lepsza 😅 Ale to chyba nie o wygląd chodziło? 😅 Tak czy siak jeszcze raz dzięki za cenne uwagi.

Jest nowe ogumienie o jeszcze lepszych parametrach niż poprzednie. Piotrek na PW napisał mi, że robot jest zbyt wysoki, więc postaram się go jutro obniżyć.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to pisać śmiało.

@sobal44 koła na wał są mocowane za pomocą śrub dociskowych. Tak jak na tym obrazku

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Piotrek na PW napisał mi, że robot jest zbyt wysoki, więc postaram się go jutro obniżyć.

Robot od początku super niski nie był, moim zdaniem jego atutami są mocne silniki, dobry pług, duża masa i przyczepność. Jeśli byłby lżejszy i miał słabsze silniki, to takie zabiegi jak obniżanie miałyby cel, natomiast tak czy inaczej robot jest bez problemu zauważany przez czujniki. Wykorzystywałbym dalej te atuty, które ma, a nie kombinował na siłę z dokładaniem nowych, które i tak z góry wiadomo że dadzą średni efekt (oczywiście wszystko odnosi się do konkretnego robota).

Co do koła, masz jakiś dostęp do tej śrubki, czy przykręciłeś raz na zawsze i nie masz do niej dostępu? Ja mam dziurkę w oponie, ale i dużo szersze opony, więc nie jest to dla mnie problemem, natomiast ty jakbyś chciał nawet odchylić oponkę to przypuszczam że może to być problematyczne ze względu na te rowki.

Link do komentarza
Share on other sites

tak, aby zachęcić Was do oddania głosów na CzubuŚ'a, jakie one by nie były 😅 spośród wszystkich głosujących rozlosuję co najmniej jeden pendrive 1GB, jeśli liczba głosujących będzie zadowalająca, dołożę jeszcze parę szt. losowanie będzie jawne i odbędzie się najprawdopodobniej na zawodach T-BOT 2012 przy stoliku GROM'u, jeśli wylosowana os. nie będzie na tych zawodach dowiozę zwycięscy jego zdobycz na najbliższe zawody na jakich się zjawi, a będzie tam GROM.

-Już dziś dosypuję 10 mniejszych gadżetów do puli.

-Na 99% GROM będzie na T-BOT 2012 więc i tam odbędzie się na 99% owe losowanie.

-Co do tej zadowalającej liczby głosujących to przyjmijmy, że za każdą rozpoczęta 100 głosujących dokładam do puli jednego świeżego, nieśmiganego, piekniuśego 1GB'ajtowego pendrive 😅 Lecz maksymalna ilość tychże pamięci w puli to 3szt. tzn.powyżej: 1 głos = 1pen, 101 głosów = 2 peny, 201 głosów = 3peny. Na 4500 użytkowników tego forum to realne myślę liczby.

Tak wyglądają owe pamięci.

-Głosy biorące udział w losowaniu to wszystkie oceny robota CzubuŚ, które będą widoczne dnia 22.02.2012r. po wciśnięciu gwiazdek dotyczących tego tematu.

-Jeśli ktoś z jakiś względów nie ma ochoty brać udziału w zabawie (np. twierdzi, że to nieuczciwe, niemoralne, głupie, itp.) proszę w tej sprawie pisać na PW wykreślę wtedy takowe osoby.

-Życzę szczęścia i zachęcam do oddawania głosów.

PS. Dziś na zajęciach dzieciakom bardzo się spodobały migające diody śmiem nawet stwierdzić, że ze wszystkich naszych robotów CzubuŚ przypadł im najbardziej do gustu 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk, nie bardzo zrozumiałem twoje pytanie. To pewnie dlatego, że nie jestem tak wybitnym expertem jak Ty. Wydaje mi się, iż Twoje dziwne pytania i docinki w naszym kierunku, mało są związane z robotyką, lecz raczej z tym, że co niektórzy podbudowują sobie na krytykowaniu nas własne EGO! Ja os. wolałbym abyście zawstydzili nas na ringu, niż na forum!

Przykładowy przejazd CzubuŚ'a przez labirynt

GROM jest na etapie przeprowadzania nowej rekrutacji, do naszej grupy i są wielkie szanse, że w najbliższym czasie dołączy do nas konkretny grafik, a zarazem pasjonat robotyki. Wtedy na pewno pojawia się jakieś konkretne Rendery robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie zrozum mnie źle, z mojej strony macie ogromny szacun za budowanie robotów, które dodatkowo odnoszą sukcesy. Mój post nawiązywał do Waszej 'machiny marketingowej', kontrowersyjnej jak na mój gust i kojarzącej mi się bardzo ze wspomnianą ekipą "Kostkownika". Zastanawia mnie dlaczego tak dramatycznie Wam zależy na tych ocenach 5/5 i czemu tak bardzo chcecie "utrzeć nosa" tym, którzy Waszego "Czubusia" ocenili słabo? To tak również apropos podbudowywania ego.

Link do komentarza
Share on other sites

Nic nie dzieje się bez przyczyny tzn. mamy pewne projekty w realizacji i bez odpowiedniego rozgłosu nasz wielki wysiłek może się okazać nic niewart. A ludzi na FORBOT najbardziej właśnie to boli, że jaramy się jak dzieci tym co robimy a najśmieszniejsze, że wmawiamy wszystkim w około, że to jest FAJNE i jarają się tym razem z nami!! 😅 Zdaje sobie sprawę doskonale, że na forum jest naprawdę wiele ludzi z doświadczeniem i ogromną wiedzą lecz ja im ich wiedzy czy doświadczenia nie ujmuję tzn. nie krytykuję nikogo za to, że napisał artykuł lub za coś podobnego, a my jesteśmy od początku za wszystko krytykowani :

-za rozgłos,
-ilość robotów,
-jakość wykonania tych robotów,
-itd.

Czemu walczę o to aby CzubuŚ miał ocenę 4+ bo na nią zasługuję a jak ktoś mi pluje w twarz to nie należę do ludzi którzy udają, że deszcz pada!! Najlepszą obrona jest atak 😅

I wszystko jest możliwe!!

Link do komentarza
Share on other sites

Podsumujmy to tak, że po prostu lubicie się chwalić swoimi osiągnięciami (artykuły w gazetach, wywiady, podziękowania etc.), a większość ludzi jakoś się tym aż tak nie nakręca 🙂 Przecież po każdych zawodach powstają jakieś artykuły o zwycięzcach i sukcesach, ale mało kto zaraz je wrzuca tutaj 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.