Skocz do zawartości

BEAM: Line follower dla początkujących.


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

też w tym nic śmiesznego nie widzę 🙂 ja się na tym dość nie znam ale z rozmowy zrozumiałem tyle że chyba za miast trójkątów masz dać układ który jest wymieniony w pierwszym poście a który ma się następująco 🙂 : http://www.syntax.com.tw/proddata/IC/IC-TL084.JPG i teraz tak 🙂 podłączysz jak na schemacie plus do plusa minus do minusa tylko ważne jest żeby ci się nie pomyliło bo trzeba pamiętać że 1out, 1in- i 1in+ to jeden taki trójkąt 🙂 do tego masz jeszcze vcc+ i vcc- chyba jako zasilanie układu scalonego 🙂 ale niech ktoś napisze jeśli się mylę 🙂 jeśli jest źle to co powiedziałem to sory że w ogóle się odezwałem;p pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

witam mam pytanie jak zrobić robota który będzie się "odbijał" od czarnej linii i czy musi to być robot z mikrokontrolerem z góry dzięki za odp

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Skasowałem zdublowany post

[ Dodano: 04 Sie 09 11:32 ]

w sumie nie zależy mi aby to był line flower ale chciałbym aby to był robot który będzie się "odbijał" od różnych przedmiotów napotkanych na swojej drodze czy mogli byście podpowiedzieć coś jaki typ robota będzie najlepszy z góry dzięki

Link do komentarza
Share on other sites

w sumie nie zależy mi aby to był line flower ale chciałbym aby to był robot który będzie się "odbijał" od różnych przedmiotów napotkanych na swojej drodze czy mogli byście podpowiedzieć coś jaki typ robota będzie najlepszy z góry dzięki

Poczytaj sobie ten temat. To jest robot o jakim piszesz, po najechaniu na przeszkodę skręca.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Na schemacie zauważyłem wiele lini zakończonych kropką lub kreską. Obok jest osobno odcinek właśnie z takimi oznaczeniami na końcach. Jestem początkujący i nie wiem jak to połączyć w jedną całość.

I dlaczego na tym schemacie w Eaglu jest 1 potencjometr mniej i dwie diody więcej?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.