Skocz do zawartości

Płytki w Satland Prototype


MacGyver

Pomocna odpowiedź

Witajcie, ze względu, że zbliża sie nowy sezon robotyki, postanowiłem stworzyć kolejnego robota. No i mam problem, zamierzam zamówic płytki w Satland Protoype, ale nie mam zbytnio pojęcia jak i co należy wybrać (frezowanie, etc). Mam gotowy(prawie 😃) projekt w Eagle doczytałem ze należy je przesłac w formacie Gerber- z konwersją sobie akurat poradzę. Właściwie to myślę, że jest to dobry pomysł na Artykuł/Poradnik 🙂

Za błędy pardon.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli płytka jest dwustronna to polecam wziąć metalizacje.

Nie wiem czemu ale ja nigdy nie mogłem odznaczyć opcji metalizacji na płytce dwustronnej 🙂 więc wnioskuje że bez metalizacji takiej płytki nie zrobią.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. Wymiar płytki: co jeśli moja płytka ma nietypowy kształt np trapez? musze wtedy podać wymiary prostokąta "opisanego" na trapezie?

2. Liczba otworót: tutaj podaję wszystkie otwory pod elementy, śruby i otwór pod turbinę?

3. Cynowanie HAL- polecacie, czy wystarczy sam topnik?

4. Frezowane otwory? Czyli ten pod turbine/szczelina pod tarczke enkodera etc?

5. Frezowanie: jeśli chcemy fazować któryś z boków należy podać włączny wymiar wszystkich frezów + tego pod turbine/szczeliny enkodera?, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

1. Powinieneś podawać wymiary gabarytowe, tak chyba pisze w pomocy dot. przygotowania dokumentacji.

2. Podajesz otwory wiercone wiertłem.

3. HAL najlepsze, chemiczne ponoć do bani.

4. Nie ważne który ptaszek/ptaszki zaznaczysz cena jest taka sama i zależy od wartości jaką wpiszesz w polu frezowanie

5. Tak.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1. Podajesz kwadratowy obrys plytki + frezowanie (czyli dlugosc bocznych krawedzi trapezu jak Satland ma Tobie je wyfrezowac)

2. Tak, mozna to odczytac z pliku otworow stworzonym w cam processorze

3. HAL + soldermaska pomaga w lutowaniu, plytka wyglada duzo estetyczniej i jest dobrze chroniona.

chemiczne jest ok na krotki czas. Po kilku tygodniach fatalnie sie lutuje.

4. Kazdy otworz wiekszy od 5mm jak dobrze pamietam. Zaznacznienie tej opcji jakos wyjatkowo wazne chyba nie jest, ale pamietaj doliczyc to do dlugosci frezowania

5. Tak

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A ja dam takie pytanie od siebie. Metalizacja otworów to inaczej połączenie między dwoma stronami płytki, wewnątrz otworów warstwą miedzi/cyny? Tzn jest to stosowane np w przelotkach i jeśli mam je na płytce to muszę zaznaczyć tą opcję? Dodatkowo jest tam napisane żeby pamiętać o zwiększeniu średnicy otworów o 0,1mm. Czy jeśli mam otwory od gold pinów to da się to jakoś w opcjach zwiększyć czy muszę je pousuwać i wstawić osobne większe otwory??? No chyba że gold-pinowe otwory są tylko po jednej stronie płytki (bo można w nich wybrać opcję mirror) i nie trzeba się nimi martwić że w firmie zrobią odbicie ich na drugiej stronie + metalizację i będzie problem z włożeniem elementów

Link do komentarza
Share on other sites

soban, dobrze rozumiesz, co to metalizacja 😉 Wcale nie musisz zwiększać otworów. Ja robiłem płytki w Satlandzie z metalizacją. Wszystkie elementy pasowały jak ulał mimo, że nie zwiększałem średnicy (po prostu zostawiłem tak, jak jest to w bibliotekach elementów).

Link do komentarza
Share on other sites

Ok dzięki jeszcze jedno pytanie. Czy jak robiłem sam przelotki to muszę zrobić otwór po jednej (TOP) i drugiej (BOTTOM) stronie płytki czy automatycznie jest i po drugiej stronie??? Dopowiem tylko że wybrałem opcję Via (zielone kółko na pasku po lewej w Eaglu) i stawiałem otwór na obrazie płytki po czym niebieską linią (Bottom) doprowadzałem do innego otworu. Z tego co mi wiadomo, to jest po obu stronach ale wolałbym się upewnić bo z wyliczeń wychodzi mi około 70zł za płytkę i nie chciałbym niemiłych sytuacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja podłącze sie pod temat jeśli można. 😉 Niedługo będę zamawiał/ ubiegał sie o sponsoring płytki do hakera 2, ponieważ program działa, biorę się za resztę min.nową płytkę. I mam takie pytanie:

Jeśli mam darmowego eagla i nie mogę zrobić płytki o wymiarach 10x10, to jak mam przesłać im kształt płytki? Jak kroś chce dokładnie zobaczyć kształt płytki, to proszę patrzeć do workloga, ale trzeba troche poszukać 😉

Proszę o możliwie szybką odpowiedź, ponieważ chciałbym jak najszybciej zrealizować zamówienie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.