Skocz do zawartości

Płytka stykowa.Którą wybrać ? (porównanie)


dcd96

Pomocna odpowiedź

Witam.

Nie mam pojęcia od czego zacząć... ale chyba najlepiej od samego początku. Nie dawno kiedy przeglądałem allegro.pl natknąłem się jakimś cudem na tą stronę, był tam po prostu link forbot-u do budowy robota dla lajka. Postanowiłem zakupić potrzebne elementy i kupiłem sobie jeszcze książkę "Budowa robotów dla początkujących". Zastanawiałem się też na zakupie płytki ale pomyślałem sobie, że bez tego też się obejdzie, no ale teraz jak przyszło mi lutować jakiś prosty układ to krew mnie zalewa jak się okazuje, że nie działa ;/. Teraz to uświadomiłem sobie ze jednak bez płytki stykowej na początku to przekichane.

Zainteresowały mnie takie (obejrzałem większość, o ile nie wszystkie na allegro.pl i sie zdecydować nie umiem) :

PŁYTKA STYKOWA WRAZ Z PRZESYŁKĄ 97 zł

tytuł aukcji:"PŁYTKA STYKOWA UNIWERSALNA TESTOWA 3220pól EIC-108" Sprzedający GOTRONIK_PL

PŁYTKA STYKOWA Z PRZESYŁKĄ ZA 74 zł

tytuł aukcji:"UNIWERSALNA PŁYTKA STYKOWA 3220 punktów PROMOCJA!" Sprzedający Sygnit

Różnica w cenie miedzy nimi to 23 zł. Gdy bym nie wysłuchał opinii pewnych osób na temat tych płytek to pewnie kupiłbym tą za 74, no ale teraz jak sobie myślę, że ma mi to z tej tańszej płytki (z tych styków) wszystko wypadać i się z tym wkurzać, i nie wiadomo co jeszcze... Moje pytanie polega na tym jak jakość tej tańszej jest w odniesieniu do tej droższej, (mi to wygląda prawie na to samo), a może jakość tej za 97 jest zdecydowanie lepsza? Czytałem o tym wiele ale wszędzie pisze o tym tak ogólnikowo, w sensie, ze ułatwia pracę początkującym.

Jakie Wy macie zdanie na ten temat?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Na początek proponuję coś mniejszego, np.: http://lispol.com/p/1443/Prototypowa%20p%C5%82ytka%20stykowa%20840%20p%C3%B3l

Sam używam i polecam.

Na początek spokojnie starczy, do nauki podstaw programowania wręcz idealne. A gdy już dojdziesz do wniosku że to za mała płytka dla Ciebie, dokupisz sobie taką drugą za kolejne 15zł, i je połączysz.

Link do komentarza
Share on other sites

Kup tą za 97 zł. Nie kupuj mniejszej bo będziesz musiał co chwilę coś wypinać i wpinać coś innego. Na większej zrobisz sobie coś w rodzaju zestawu startowego. Jakiś wyświetlacz na stałe wpięty, jakiś potencjometr. Dwa uC do nauki komunikacji itd. Ja mam płytkę tego rozmiaru i wcale nie jest za duża.

A i nie kupuj żadnych gotowych zworek do niej. Kup sobie kabel telefoniczny w Castoramie. Z 1 mb kabla zrobisz sobie kilkadziesiąt zworek do łączenia.

Link do komentarza
Share on other sites

prawdę mówiąc, też polecałbym zakup mniejszej. Płytka stykowa na początku to bardzo fajne narzędzie, które zdecydowanie ułatwia pracę, ale jeśli wkręcisz się w robotykę, to raczej niedługi okres czasu minie jak przerzucisz się na smd, które na stykówkę się niestety nie nadają - żal byłoby mi wydać prawie 100zł na coś, z czego po niedługim czasie prawie nie będę korzystał. Sam mam taką małą jak ta z lispola i jest wystarczająca. Resztę pieniędzy lepiej wydać na części albo drukarkę do termotransferu (ale to już wątek na inny temat).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak tak czytam wasze odp. to widzę, że każdy patrzy na to z innej strony, no cóż gustów i upodobań tyle co ludzi na świecie... 😉 kasy szkoda - no racja, ale miejsca trochę więcej też by się przydało i wydaje mi się żeby to tak wycentrować to najlepiej chyba od-razu kupić z 2-4 płytki i je połączyć. 1-wielka wys. jakość od ok. 100 zł, 4 małe połączone 840*4=3360 (liczba pol) cena 4*15=60 zł+10(przesyłka)= 70 no i 3 dychy w kapsie( wydaje mi się, ze jakość będzie podobna). No i po wielu namysłach kupie 3*840=2520 za ok. 45 zł (nie więcej). Dzięki za pomoc 😉

Link do komentarza
Share on other sites

I dodam jeszcze, że pomiędzy 840 a 830 różnica wynosi 10 pól a cena miedzy nimi to różnica 1,5-4 zł co mi się jakoś mi przekłada na tą ilość pól (w większej ilości to zrobi znaczną różnice).830 to jest chyba najbardziej optymalna ilość pól, bo im schodzimy niżej (w ilości pól) to różnica cenowo jest zdecydowanie niższa. Stwierdzam to porównując produkty u tego samego sprzedawcy,podobnej półki znaczy się jakości 😋, ale to tam tylko moje taki spostrzeżenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Stwierdzam to porównując produkty u tego samego sprzedawcy,podobnej półki znaczy się jakości 😋, ale to tam tylko moje taki spostrzeżenie.

Płytki wyglądają podobnie, ale to nie znaczy że są takiej samej jakości. Mi kolega polecił tą droższą (co podałem w linku) i się sprawdziła. Z tymi innymi to nie wiem jak jest.

Link do komentarza
Share on other sites

sosnus, może i jakość jest różna ale jedno co jest pewne to to, że te stykówki w większości nawet nie mają napisanego modelu i ciężko się w tym wszystkim obeznać ..

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem małą płytkę + kable połączeniowe, maksymalnie zająłem chyba 1/2 tej płytki. Później wszystko poszło w kąt i sięgam do niej niechętnie... Też na początku byłem nastawiony na zakup największej, ale teraz bym tego żałował.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.