Skocz do zawartości

Ludzki szkielet z wlokna weglowego


jawik40

Pomocna odpowiedź

Witam.Czy już ktoś wpadł na genialny pomysł zrobienia robota na wzór szkieletu ludzkiego z włókna węglowego(takiego jak są wykonywane kompozyty na potrzeby motoryzacji) i wyposażyć go w system siłowników hydraulicznych (podtrzymujące klapy silnika ,bagażnika w pojeździe po małym zmodyfikowaniu) oraz układów strunowych zastępujących mięśnie i połączenia stawów super elastyczna i wytrzymała guma kauczukowa zmieniającą swoje właściwości pod wpływem impulsu elektrycznego.Pisze o tym bo nie spotkałem się z taka konstrukcja jeszcze To co jest prezentowane w sieci to jakiś zabawki a mi chodzi o coś takiego typu TERMINATOR, JA ROBOT.Głownie chodzi o system poruszania się takiego robota utrzymanie równowagi i wykonywanie czynności takich jak może wykonać człowiek Estetyka na koncu

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze założyłeś temat w złym dziale. Po drugie widać, że jesteś marzycielem a nie realistą. Wyobraź sobie, że gdyby było to możliwe, na obecnym etapie techniki to już dawno widzielibyśmy humanoidalne roboty chodzące po ulicach miast. Widać, że obejrzałeś filmy i jesteś pod dużym wpływem grafiki komputerowej z filmów i nie masz świadomości jak bardzo trudne jest zrobienie tego o czym piszesz, dowodzi to także, że masz raczej dość niski wiek.

Temat ten i tak prędzej czy później powędruje do kosza, ale chcę żeby inni również mieli możliwość wypowiedzi w tym temacie, dlatego narazie pozostanie on tutaj.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak zrobiono takiego robota, tylko że nie z włókna węglowego, a bardziej elastycznych materiałów. ale raczej to konstrukcja koncepcyjna, mająca na celu sprawdzić czy możliwe jest, skopiowanie szkieletu człowieka i systemu ścięgien. Natrafiłem kiedyś na to przypadkiem na You Tube.

Natomiast całkiem zaawansowane projekty endoszkieletu ma firma FESTO.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, Czemu jesteś taki krytyczny? Może kolega jawik40 jest pierwszą osobą która wpadła na ten pomysł?

Moim zdaniem problemem nie jest zrobienie samego szkieletu i napędu, co jego zasilenie.

Wystarczy sobie z grubsza oszacować jaką moc muszą mieć silniki żeby napędzać rękę przeciętnego człowieka.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może kolega jawik40 jest pierwszą osobą która wpadła na ten pomysł?

Pierwszą osobą to nie jest, bo nawet na tym forum już były roboty typu petman, robione przez amerykańskie firmy wspierane przez wojsko. To normalne, że przeciętnego człowieka nie stać na takie technologie, na stopy tytanowe, czy wykonanie na bardzo dobrym poziomie szkieletu z włókien węglowych. Ja jestem realistą.

Link do komentarza
Share on other sites

Informacja dla wszystkich, autor tematu założył konto 28-11-2012, 09:41. Ostatnia wizyta: 28-11-2012, 09:42, ten post był o 28-11-2012, 09:57.

Od tamtej pory słuch o autorze zaginął pomimo waszych wszystkich postów. Świadczy to o tym jak poważnie autor podszedł do tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.