Skocz do zawartości

Robot wielozadaniowy Mika


Pomocna odpowiedź

Do takiej konstrukcji daj coś więcej niż 7805 pomyśl chociaż nad jakimś ldo albo o przetwornicy. Myślałeś, może o jakimś większym lcd? Może jakiś 4x20? I może wyprowadź sobie chociaż złącze do graficznego wyświetlacza.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko, że l298 w smd są 2 razy droższe...

Poza tym mam już je kupione w przewlekańcu i nie za bardzo chce mi się kupować w smd tylko dla oszczędności miejsca, które i tak nie jest mi potrzebne w takim dużym robocie.

Ps; Chwytak już skończony, postaram się jeszcze dziś przesłać zdjęcia 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z pleksi robię bo akurat mam, a że jest to 5mm pleksi to o wytrzymałość się nie martwię, a poza tym laminaty (te z miedzią ) są strasznie drogie - u mnie w elektronicznym za połowę A4 płacisz 7 zł.

[ Dodano: 02-02-2013, 14:31 ]

zdjęcia:

A jak płytka- może być, czy są jakieś błędy ?

Link do komentarza
Share on other sites

Ten pręt według mnie jest dobrym pomysłem - zapewnia dużą dokładność, jest samohamowalny, jedyna wada to że po złożeniu chwytaka pręt trochę wystaje. A mocowanie serwa specjalnie zrobiłem z przekładnią, ponieważ na samej osi chwytak się zginał, a tak dałem tam łożysko, i zamiast kupować większego serwa mogę sterować ciężkimi obiektami za pomocą mikroserwa.

[ Dodano: 03-02-2013, 14:56 ]

Macie jakieś uwagi co do płytki ?

Link do komentarza
Share on other sites

Wyłącz orphans w opcjach polygonu i pokaż screena z nałożonymi na siebie obiema warstwami - top i bottom, łatwiej będzie doradzać w kwestii optymalizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wydaje Ci się trochę bezsensu prowadzić ścieżkę o określonej szerokości, zmniejszyć jej szerokość, aby następnie ją zwiększyć? 🤣

Ja bym wziął RFM12-433-S1 lub RFM12-433-D. Mają szerszy zakres tolerowanych napięć i teoretycznie większy zasięg od swoich odpowiedników 868Mhz. Oba transceivery różnią się tylko sposobem montażu 😋

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.