Skocz do zawartości

Międzynarodowy Turniej Robotów ROBOTIC TOURNAMENT 2013


Treker

Pomocna odpowiedź

Piąta edycja międzynarodowego turnieju robotów organizowana przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku w siedmiu konkurencjach: LineFollower, LineFollower for LEGO, Sumo, MiniSumo, Sumo for LEGO, Micromouse, FreeStyle. W poprzednich latach zgromadziła prawie 200 uczestników z wielu krajów.

Miejsce, adres:

Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, ul. Kościuszki 5, 44-200 Rybnik

Termin imprezy:

06.04.2013 godz. 10.00

Nazwa imprezy:

Międzynarodowy Turniej Robotów „ROBOTIC TOURNAMENT”

Więcej informacji:

www.robotictournament.pl

www.facebook.com/RoboticTournament

Wiadomość przesłana przez organizatorów.

Więcej informacji o zawodach robotów znajdziecie w naszym kalendarzu oraz na naszym facebooku.

logoJPG.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Impreza sama w sobie dość fajna. Mimo chęci organizatorów "żeby ciągle się coś działo" momentami było nudno.

-ringi ms ustawione za blisko siebie (niby miało iść szybciej dzięki 4 ringom ale przez zle ustawienie walki nie mogły odbywać się na dwóch sąsiednich ringach)

-stan ringow (dwa nowe - bez zarzutow, dwa stare - obdrapane, poszczerbione)

-brak ringu w strefie serwisowej (bynajmniej w tej na dole)

-strefa wokół ringow była ciasna (fajny pomysł z zastosowaniem ~3cm listw które miały blokować roboty jadace w publikę jednak zarówno w sumo jak i ms były ustawione za blisko ~40cm od granicy ringu - powinny być oddalone o min 1m)

-zaraz za tymi listwami była strefa dla kibiców co przeszkadzało w oddaleniu się zawodników na odpowiednią odległość

-sędziowie wywoływałi roboty do walki (wszystko fajnie ale wymyślili sobie absurdalny czas oczekiwania - minutę, przez co kilka robotów dostało walkowera. Później po protestach zawodników wydluzyli ten czas)

-brak wypisanych grup (trzeba było korzystać z internetu by dowiedzieć się co i jak)

-jeden z ms został gdzieś zagubiony i nie trafił do żadnej grupy (później jakoś to rozwiazali)

-beznadziejne przygotowanie sędziów (stopery w telefonach, brak wiedzy na temat rozgrywania walk. Zdarzyła się raz sytuacja że podczas przygotowań do walki, sędzia spytał się czy zawodnicy są gotowi, onie odpowiedzieli że nie, po czym sędzia pod nosem powiedział start (zawodnicy dalej przygotowywali się do walki nie mając świadomości że walka się zaczęła)

-mała wyzerka (chipsy, woda, drozdzowki)

-LEGOsumo i LEGOminisumo - zaczęli te konkurencje później niż te standardowe przez co później zawodnicy sumo i ms mieli ~2h przerwę przed finałami bo LEGO dalej walczyło.

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

Przepraszam, musiałem - "bynajmniej" to nie "przynajmniej". Regulamin punkt 3g.

Link do komentarza
Share on other sites

Akurat mnie na zawodach nie było, ale ustosunkuje się do kolegi wyżej: byłem na wielu zawodach w Polsce i poza Rybnikiem jedzenie spotkałem tylko na Robocomp 2012.

Pytałem organizatorów, i zarówno w LF jak i MM działały bramki do pomiarów czasu. Myślę że dokładność stopera w telefonie jest praktycznie taka sama jak każdego innego stopera uruchamianego ręcznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze: Treker, nie pisz posta pod postem. Za to są warny...

Carpe Diem: Na Ciebie brak mi słów, ale zaraz coś wymyślę. Nie wiem jaki masz telefon, ale chyba używasz kalkulatora do odmierzania czasu... Zawody to nie są posiedzenia w restauracji... a jak uważasz że woda to jest wyżerka, to spoko masz dietę. Grupy były dostępne na necie, a dostęp był praktycznie z każdego miejsca. Zawsze można było spytać organizatorów. Ten zagubiony ms to była wina rejestrującego, nie nasza. On sam zarejestrował się w sumo.

PS. Treker, żartowałem, oczywiście że wiem czemu to zrobiłeś.

Link do komentarza
Share on other sites

Razonek, oj i takiego podejścia organizatorów to ja bardzo nie lubię.

Jak znajdę chwilę czasu to opiszę plusy i minusy zawodów.

Grupy były dostępne na necie, a dostęp był praktycznie z każdego miejsca. Zawsze można było spytać organizatorów.

Żaden z organizatorów nie chciał mi powiedzieć, w jakiej jestem grupie. Zawsze byłem odsyłany do internetu. Dostęp do sieci bezprzewodowej owszem był, ale nie każdy ma komputer/telefon z modułem Wi-Fi. Uważam, że na każdych zawodach powinno być, jak na RA - wszystkie grupy rozpisane na dużych i widocznych tablicach i każdy wszystko dobrze widzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.