Skocz do zawartości

Jaka szkoła na przyszłość w Rzeszowie


zuba1

Pomocna odpowiedź

Witam. Jako iż jestem w 3 klasie gimnazjum przychodzi mi moment wybrać szkołę na przyszłość. Ponieważ zajmuje się robotyką ,elektroniką oraz informatyką przyszło mi zdecydować. Praktycznie połowa moich znajomych idzie do Rzeszowa oraz mieszka tam moja siostra z którą mam dobre kontakty, postanowiłem że też tam pójdę (działają na to także inne czynniki). Jeśli miałbym iść na mechatronikę to pozostaje technikum nr7 i nr11. Teraz pytanie-które lepsze?? Czy też może iść na jakiś inny dział np.informatykę lub elektronikę??? Może są jakieś inne działy połączone?? czy wymagana jest znajomość jakiś języków programistycznych bo umiem dość dobrze bascoma i zamierzam się przez wakacje uczy C# żeby pisać aplikacje okienkowe itp...

Poza tym pozostaje jeszcze jedna niejasność. Jako że nie jestem z j.polskiego (i innych przedmiotów) orłem a moje oceny jakie aktualnie mi wychodzą a które się wliczają to JP.3 ang.3 mat.4 fiz.6 😋 inf.5 tech.4 Nie jestem pewien czy dam rade dostać się na mechatronikę. Czy można jako podparcie do danej szkoły wykorzystać jako motywację swoje konstrukcje???

Link do komentarza
Share on other sites

Mieszkam w Warszawie więc nie do końca mogę się wypowiedzieć ale w technikum elektronicznym/informatycznym na ul. Zajączka nie było żadnego progu punktowego (w sumie główny powód dlaczego tam nie poszedłem) generalnie do szkół zawodowych nie ma dużego natłoku ludzi więc łatwiej się dostać.

Co do wykorzystania konstrukcji to nie sądzę ale jeśli brałeś udział w zawodach i masz dyplom to i owszem ale pamiętaj aby wpisać go na świadectwo jako dodatkowe osiągnięcie inaczej się nie liczy ! (sprawdziłem empirycznie 😕 )...

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to nie do końca rozumiem takie tematy na tym forum. Jeżeli jesteś już tutaj chwilę, a chyba jesteś, to wiesz, że wypowiadają się tutaj ludzie z całej Polski we wszystkich przedziałach wiekowych, więc statystycznie rzecz ujmując, ilość osób, które mogłyby wejść z Tobą w dyskusję tutaj jest ograniczona do maksimum kilku. Nie lepiej byłoby zapytać na jakimś forum regionalnym/zorientować się wśród kolegów,znajomych?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Po co wam te licea?

Odswiezyles dosc stary, temat ale powiem jedynie - lepiej isc do technikum np. elektrycznego czy mechanicznego.. i pozniej na studia zwiazane z tym. Perfekcyjnie sie dopełnia. A po liceum, masz w plecy na studiach technicznych. Ja po mechanicznym kierunku założyłem autkomis i prowadze skup aut wrocław

więc wiem co mówie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.