Skocz do zawartości

[Zawody] Robomaticon 2014 - 08.03.2014 - Warszawa


Treker

Pomocna odpowiedź

Budujesz roboty i chciałbyś je sprawdzić podczas zawodów? A może szukasz motywacji do skonstruowania nowej maszyny? Robomaticon to jest miejsce właśnie dla Ciebie!

Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej Robomatic już po raz czwarty ma zaszczyt zaprosić Was na Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon! Zawody odbędą się 8 marca 2014 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Jeżeli chcesz wziąć udział w rywalizacji, nie czekaj i znajdź konkurencję dla siebie. Jest z czego wybierać! W tej edycji przygotowaliśmy ich aż 12, w tym 5 nowych.

IMG_5281ce17b98421056.jpg

Standardowe konkurencje:

Line Follower – robot podąża za czarną linią, musi przejechać trasę w jak najkrótszym czasie,
MicroMouse – robotyczna mysz musi znaleźć wyjście z labiryntu, oczywiście jak najszybciej,
Sumo, miniSumo, nanoSumo – walki robotów na ringu,
Freestyle – konstrukcje dowolne, liczy się kreatywność, ciekawy pomysł i wykonanie,
Puck Collect - walka dwóch robotów o krążki na planszy.

Nowości:

Line Follower Enhanced – tak jak w LF – tor z czarną linią, jednak na drodze robota mogą pojawić się przeszkody, które trzeba pokonać,
microSumo - kolejna grupa wagowa Sumo,
Humanoid Sprint – bieg na czas robotów humanoidalnych,
Humanoid Sumo – zawody sumo humanoidów,
DeathRace – robot musi pokonać kilka okrążeń po wyznaczonym torze w jak najkrótszym czasie, walcząc z innymi robotami.

Regulaminy konkurencji znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Jak co roku, czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Liczymy również na przybycie wielu widzów! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć zmagania niesamowitych robotów do Gmachu Głównego PW w Dniu Kobiet. Poza obserwowaniem pełnych emocji zmagań robotycznych zawodników zapewniamy wiele innych atrakcji! Nie może Was zabraknąć!

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu! http://robomaticon.pl/pl/contact/form

Nasza strona internetowa: www.robomaticon.pl

Serdecznie zapraszamy!

Członkowie Koła Naukowego Robomatic

Informacja dostarczona przez organizatorów

IMG_5281ce17b98421056.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę że liga powstała, Warszawskie zawody do niej należą, to zasady mają swoje 🙂

"Łódź" wprowadziła moduły i również do ligi należy co miało oznaczać że wszystkie zawody należące do ligi biedą miały moduły startowe ale widać że teoria jedno a praktyka drugie.

Link do komentarza
Share on other sites

Od razu zaznaczam, że moja wypowiedź jest moją osobistą wypowiedzią i ktoś z Robomaticonu się jeszcze wypowie na te tematy 🙂

klonyyy: Moduły startowe oczywiście będą. Jeżeli nie ma o tym jeszcze informacji (choć wydaje mi się, że punkt 4.5 regulaminu mówi o modułach startowych), to się pojawi w najbliższym czasie. Wszystkie ustalenia Unii będą obowiązywać, ale o tym pójdzie pewnie oficjalna informacja 🙂

Szkoda tylko, że kolega erandon wypowiada się nie czytając naszych regulaminów. Jeżeli mamy coś niedociągnięte, to to poprawimy i będziemy wdzięczni za wskazówkę, ale inna jest kwestia jak się wypowiada na temat regulaminów bez uprzedniego przeczytania ich.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moduły startowe będą. Ich dokładna specyfikacja pojawi się w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch.

Uwaga!

Tegoroczne regulaminy uwzględniają założenia i postanowienia Polskiej Unii Robotyki Turniejowej. Z myślą o zawodnikach, opublikowaliśmy je wcześniej, aby optymalnie mogli przygotować Oni swoje konstrukcje do zawodów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zmylił mnie zapis o 5 sekundach oczekiwania i uznałem go za jednoznaczny ze startem z guzika, jednak moduły z 5 sekundami odczekania nie mają większego sensu bo znowu będzie rozmowa że robot wystartował po 4.9s a nie po 5s. I dalej robot zgłoszony na "Łódź" startujący od razu po otrzymaniu komendy start nie jest zgodny z waszym regulaminem.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę mowiąc wprowadziliśmy w Łodzi moduły bez konsultacji z pozostałymi imprezami z PURT, więc jeśli ktoś jest winny zamieszania to raczej my. Jednakże uważam, że zdalny START/STOP to na ten moment jedyne dobre rozwiązanie.

Pod warunkiem, że ogarniemy co jest nie tak z tymi modułami, że niespecjalnie chcą działać. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Chcąc rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości dotyczące modułów startowych w kategoriach Microsumo, Minisumo oraz Sumo z regulaminów usuwamy podpunkt 4.3 dotyczący oczekiwania 5 sekund. Ostatecznie uznaliśmy go za zbędny i wprowadzający niepotrzebne komplikacje podczas konkurencji. Na stronie umieściliśmy już zaktualizowane wersje dokumentów. Przepraszamy za tą lekką dezorientację, oraz dziękujemy za trafne uwagi.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy przewidujecie konkurencję Lego Sumo?

Jakoś mało jej w Polsce, a jest na świecie traktowana dość poważnie (np. Wiedeń). Ostatnio konkurencja w tej kategorii odbyła się w Łodzi.

W sumie nie wymaga specjalnych nakładów ze strony organizatorów, plansze są standardowe, a przy tym jest dość widowiskowa - walki trwają dłużej, łatwiej je obserwować (roboty są wolniejsze niż np. w mini sumo) a i konstrukcje są bardziej zróżnicowane. Praktyka wykazuje, że zbudowanie robota do lego sumo wcale nie jest takie proste. Regulaminowa konieczność użycia wyłącznie elementów lego wymusza na konstruktorach dość specyficzne rozwiązania, co daje w efekcie dużą różnorodność konstrukcji.

Emocje zapewnione dla publiczności są na pewno nie mniejsze, niż przy innych odmianach sumo.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy przewidujecie konkurencję Lego Sumo?

Wypowiem się o LEGO Sumo z perspektywy organizatora Sumo Challenge 2013. Przyznaje, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej konkurencji. Podchodziłem - i wciąż podchodzę do Mindstorms - jako do zabawki, bardzo fajnej i edukacyjnej, ale zabawki. LEGO Sumo dołączyliśmy do oficjalnej listy konkurencji bez większego przekonania.

I co muszę teraz powiedzieć? Przy obecnym poziomie innych kategorii sumo, zmagania LEGO stały się chyba bardziej atrakcyjne dla widza niż pozostałe. Przede wszystkim roboty są bardziej różnorodne (czyli nie różnią sie tylko kolorem kółek), a konstruktorzy kombinują z rozwiązaniami typu podnośnik. Co ważne, zawodnikami są głównie dzieci - i 9-latkowie walczyli jak równy z uczniami technikum (no, chyba nikogo starszego nie było) - i z perspektywy widza, zwykłego zjadacza chleba, to fajne doświadczenie zobaczyć takich np. 11-letnich geeków. 🙂

Co równie ważne, w Łodzi było sporo zawodników (chyba 13 robotów), a przez to ze zawodnicy byli cały czas blisko ringu (w przeciwieństwie do innych kategorii) udało się eliminacje (ok. 30 walk) rozegrać w niecałą godzinę, prawie bez przerw.

Podsumowując - mimo wątlipowości, dodanie Lego Sumo na SC było dobrym ruchem.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam! 🙂

Tak jak zapowiadaliśmy wszelkie dokumenty odnośnie modułów startowych na turnieju Robomaticon 2014 są już dostępne na naszej stronie pod adresem: Moduły Startowe Sumo

Można także się tam dostać poprzez zakładkę konkurencję na naszej stronie, 4X Sumo i na dole jest odnośnik do tego dokumentu.

Odnośnie Waszej propozycji Lego Sumo, doszliśmy do wniosku, że jeśli tylko będą chętni aby brać udział w tej konkurencji, to czemu nie! Tak więc chciałbym spytać, czy są tutaj chętni uczestnicy do tej kategorii sumo?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Mam parę pytań co do kategorii deathrace:

Limit wagowy 300g. Czym kierowaliście się przy ustalaniu tego kryterium?

jest to robot 10x10x8 czyli minisumo z ograniczoną wysokością. Dla limitu 500g było by dużo łatwiej przystosować istniejącą konstrukcję minisumo do zdalnego sterowania co wymaga wolnego UARTA albo SPI a dołożenie modułu i jednoczesne zmniejszenie wagi sprawi że będą musiały powstać dedykowane konstrukcje. Chyba że o to wam chodzi.

"Roboty nie mogą uszkadzać części wyposażenia zawodów oraz innych robotów."

"W czasie jazdy dozwolone są zderzenia,które pozwolą wyelminować rywali z gry."

Dwa zapisy które przeczą sobie. Który z nich jest poprawny?

Czy tor (podstawa) będzie jedną płytą czy będzie łączony?

Jeśli łączony to jaki prześwit zostawić aby nie mieć problemów z pokonaniem łączników?

Link do komentarza
Share on other sites

Już odpowiadam

Co do wagi, jest ona zredukowana celowo. Chcieliśmy żeby powstały nowe konstrukcje, na wzór minisumo, nie jedynie ich przeróbki.

Co do regulaminu, uważamy, że te punkty nie są ze sobą sprzeczne. Eliminacja nie musi nastąpić poprzez niszczenie. Mieliśmy na uwadze sytuacje typu blokowanie przeciwnika, lub celowe zajeżdżanie drogi/zbijanie z trasy.

Odnośnie toru, jest to zmodyfikowany tor do MicroMouse. Co oznacza, że będą to łączone panele.

Mam nadzieję, że pomogłem,
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam! 🙂

Odnośnie Waszej propozycji Lego Sumo, doszliśmy do wniosku, że jeśli tylko będą chętni aby brać udział w tej konkurencji, to czemu nie! Tak więc chciałbym spytać, czy są tutaj chętni uczestnicy do tej kategorii sumo?

Pozdrawiam

Sa! Znajdą się też inni, jak tylko wiadomość się rozniesie. Ja przynajmniej znam osobiście jeszcze jednego chętnego do tej konkurencji, a mamy przecież rozmaite kluby szkolne, kursy prywatne i rozmaitych niezrzeszonych, a potencjalnych indywidualnych uczestników. Z pewnością ich napływ zwiększy się po oficjalne dołączenie konkurencji do programu imprezy.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.