Skocz do zawartości

Miniscope 1MHz


BlackJack

Pomocna odpowiedź

Mam tego samego Rigola i jestem zadowolony. Jak za cenę jest bardzo fajny.

Jedyny minus to brak możliwości robienia naprawdę precyzyjnych pomiarów. Mój ma szumy na poziomie kilku mV... mam drugi, stary analogowy oscyloskop, który ma szumy poniżej 1mV i do precyzyjnych układów analogowych nadaje się lepiej.

To co pokazuje OldSkull w ostatnim poście to tylko zabawka.. chociaż z drugiej strony dzięki analizatorowi stanów logicznych w cenie robi się już z tego przydatna zabawka, bo tak naprawdę większość będzie głównie wykorzystywała analizator. O ile ktoś nie wchodzi głęboko w analogówkę (a patrząc po tematach na forum rzadko kto to robi) to analizator będzie bardziej przydatny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zobaczymy. Pewnie jutro podejmę decyzję, prawie na dzieciątko, ale chyba zaryzykuję tego Rigola DS1052E z Allegro za 800zł. Możliwość zaoszczędzenia 400zł to jednak dużo. Wiem że jest ryzyko, ale już tak kupowałem falowniki (200zł na Allegro w sklepie 1000zł), więc zawsze sprawdzam sprzedającego, a wiem że oscyloskopy w ofercie są nowe, tylko że z 30 dniową gwarancją.

http://allegro.pl/oscyloskop-cyfrowy-rigol-ds1052e-50-mhz-i3818832165.html

Co do analizatorów stanów logicznych, no cóż jak dla mnie wystarczyłyby 8 kanałów, ale żeby łykał sygnały z sterowników PLC, czyli 24V, Takie urządzonko w pracy mogłoby mi się przydać.

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack:

Jaki problem zbudować płytkę z dzielnikiem w postaci dwóch rezystorów + może jakiś bardzo mały kondensator? Zamieniasz 24V na 5V i sprawa gotowa.

Musisz tylko pamiętać o zachowaniu odpowiednich timingów, czyli żeby te rezystory z pojemnością wejścia + ew. dodanym kondensatorem nie zbudowały zbyt wolnego filtru RC.

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuję na moim PICKIT, programator ma prosty analizator stanów logicznych, na pokładzie, o czym zapomniałem no.

177930-4.png

[edit]

Panowie pomożecie ? Aby skorzystać z tego programu trzeba odpowiednio podpiąc programator do ukladu badanego, mniemam przelotkę zrobić. Tak wygląda schemat sekcji wyjściowej programatora.

Natomiast nie wiem czy dobrze czytam wskazówki, z tego dokumentu.

GND - wiadomo do masy badanego ukladu.

VCC - ?? no właśnie trzeba tam podać nap. zasilania ?

resztę jak dobrze czytam i rozumiem, lepiej puścić przez bramkę Smitcha. czyli np. 40106

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.