Skocz do zawartości

[Linefollower] V1


Pomocna odpowiedź

Zależy do czego i jak pewnie czujesz się z lutownicą.

Jak masz dobrze zrobioną płytkę to 0805 nie powinny być problemem. Do 0603 przydaje się cienki grot i dobra pęseta. Ręczne lutowanie 0402 to już zabawa i o ile nie ma b.ważnego powodu to nie polecam.

Kup sobie z 10szt. rezystorów 1206, 0805, 0603 i zrób płytkę testową lub kup jakiegoś gotowca i spróbuj. Jak przylutujesz kilka 0805 to 1206 będą się Tobie wydawać ogromne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1206 przydają się do dwóch rzeczy (w stosunku do mniejszych):

- oddania nieco więskzej ilości energii

- możliwość gromadzenia większej ilości energii (dla indukcyjności i pojemności)

- pożliwość poprowadzenia ścieżek pod spodem (ale jeśli zamawiamy płytkę to pod 0805 też może się dać) co oszczędza nam przelotek (które są kolejnym problemem przy własnych płytkach).

Osobiście polecam 0603, szybko sie to lutuje. 0402 powiedzmy, że idzie lutować, ale to już jest zabawa - i tak jak wspomniał Mirek - wymaga przede wszystkim cienkiej pęsety.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak, wiem o tym, przeglądałem parę razy, ale to zdanie mi umknęło 😉 Dzięki.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zamawiania płytki w Satland Prototype. Nie zaznaczam opcji "Frezowane otwory", zaznaczam "Nietypowy kształt płytki". Teraz w polu "Frezowanie (mm)" powinienem podać obwód mojej płytki (zgodnie z podpowiedzią trzeba uwzględnić nietypowy kształt)? Czy można taką wartość wyciągnąć z Eagla?

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem, ta długość frezowania jest podawana po to, by lepiej móc wstępnie wycenić koszty stworzenia płytki, ale to chyba nie ma większego znaczenia dla producentów. Po prostu jeżeli frezy będą miały większą długość niż podałeś na stronie, zapłacisz więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy można taką wartość wyciągnąć z Eagla?

W widoku płytki uruchom statistic-brd.ulp, na karcie BOARD odczytasz Outline contour. Ja zawszę w zamówienie wpisuję powyższą wartość.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale frezowanie dotyczy raczej otworów na płytce a nie samego wycięcia płytki czyli tak jak podaje Treker konturu płytki, np. Satland ma jeszcze coś takiego co się nazywa nietypowy kształt płytki i za to się chyba dopłaca.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w satlandzie zaznaczam nietypowy kształt płytki (to jest chyba tylko dla nich info, w kalkulatorze nigdy cena nie rośnie) i wpisuję w pole frezowanie sumaryczną długość jaka jest do wyfrezowania. Wliczam w to wszystko ( zbyt duże otwory, frezowanie w środku płytki, frezowanie kształtu płytki)

Płytki przychodzą pięknie wyfrezowane i nigdy nie miałem z tym problemów. Trzeba tylko pamiętać, że frez ma 2mm (jak dobrze pamiętam, gdzieś na stronie pisze) i z tego powodu węższych rzeczy nie wyfrezujemy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.