Skocz do zawartości

Arduino obciążenie wyjścia 5v.


Atomic

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem w trakcie planowania LF-a w oparciu o Arduino. I mam pytanie odnośnie pinu +5 w Arduino mikro. Szukałem w internecie info na ten temat jednak znalazłem tylko o 3v3. Mógłby ktoś powiedzieć jaki prąd można ciągnąć z tego 5v? Z góry bardzo dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ale czy to nie za mało? Chciałbym podłączyć do Arduino 8 czujników KTIR0711S, czy to oznacza, że muszę dać osobny regulator napięcia do tych czujników bo ten wbudowany w Arduino nie uciągnie?

Link do komentarza
Share on other sites

ahhh, to się źle zrozumieliśmy. Ja podałem wyjście mikrokontrolera na pin.

Jak chodzi o samo zasilanie to musisz spojrzeć w dokumentację regulatora, który jest na Twojej płytce. Prawdopodobnie będzie to w granicach 100-250mA. Trudno powiedzieć bez schematu / nazwy regulatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Okej dziękuję. To że na każdy pin cyfrowy w Arduino jest 40mA to wiem ale właśnie nigdzie nie mogę znaleźć info na temat tego 5v. Ale całe Arduino chyba pracuje na tym regulatorze wiec jego max natężenie nic mi nie powie bo nie wiem ile ciągnie układ z programatorem.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli obawiasz się ze nie wytrzyma to za 50gr kup stabilizator 7805 w obudowie TO220 i spokojnie 500mA pociągniesz

Ale co to zmieni? Przecież przez wbudowany w arduino stabilizator pójdzie takie same napięcie? Owszem stablizator najbardziej się grzeje przy "stabilizowaniu" i ten na zewnątrz to zrobi wydalając ciepło ale i tak przez płytkę pójdzie to napięcie?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no jakby zastosować zewnętrzny stabilizator to do niego bezpośrednie napięcie z akumulatora można by dać, omijając Arduino. Ale lepiej by było jakby wykorzystać ten wbudowany jednak nie wiem czy on by to wytrzymał. Dlaczego w specyfikacji Arduino jest podane tylko max obciążenie tego wyjścia 3v3 a nie 5v?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no jakby zastosować zewnętrzny stabilizator to do niego bezpośrednie napięcie z akumulatora można by dać, omijając Arduino. Ale lepiej by było jakby wykorzystać ten wbudowany jednak nie wiem czy on by to wytrzymał. Dlaczego w specyfikacji Arduino jest podane tylko max obciążenie tego wyjścia 3v3 a nie 5v?

Ja w ChipKit Uno który jest klonem Arduino mam wyjście cyfrowe 3V a wyjście analogowe 5V - on ma dwa stablizatory. Wynika to z tego że sam mikrokontroler który jest ARMem jest na napięciu 3V więc nie może dac wyjścia cyfrowego na 5V, trzeba by było robic konwersje poziomów logicznych. Możliwe że Ty masz Arduino Duo i tam jest wyjście 3V wszędzie - może zrobili wszystko na 1 stabilizatorze. Natomiast jeśli masz Arduino Uno to dziwne to co piszesz wydawało się mi że działa on na 5V. O ile dobrze pamietam w dokumentacji ChipKit Uno jest to właśnie opisane w sekcji incompatibilities.

Link do komentarza
Share on other sites

http://arduino.cc/en/Main/ArduinoBoardUno

Na płytce są dwa wyjścia stabilizowane napięcia. 5v a drugie to 3.3v i w specyfikacji napisane jest że 3.3v ma max natężenie 50mA a o 5v nic nie pisze.

A to co innego, ja myślałem o wyjściach i/o. Po co używać stabilizatorów z płytki skoro one nie są jakies specjalnie mocne? W przypadku zepsucia płytki traci się 80 zł. Lepiej kupić osobny stabilizator który kosztuje grosze.

Link do komentarza
Share on other sites

Okej chyba tak właśnie zrobię. Dziękuję. Jakby jednak ktoś wiedział jak można obciążyć ten pin w arduino niech napiszę, bo może sie to kiedyś komuś przyda.

Link do komentarza
Share on other sites

Szukacie, szukacie, a wystarczy sprawdzić na płytce jaki jest symbol stabilizatora 🙂 Można też zresztą na stronie Arduino otworzyć sobie schemat i na jedno wyjdzie. W każdym razie, maksymalny prąd dla tego scalaka (ncp1117st50t3g) to 1A.

  • Pomogłeś! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.