Skocz do zawartości

Recenzja zestawu uruchomieniowego EVB 5.1 firmy And-Tech


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Wybór zestawu uruchomieniowego to ważne zadanie, przed którym stają początkującymi. Starsi, doświadczeniem koledzy często radzą dwie drogi: zakup gotowej płytki lub wykorzystanie płytki stykowej oraz garści elementów. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.W tej recenzji postaram się przybliżyć Wam jeden z wielu dostępnych na rynku zestawów.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem przyjemność wygrania EvB 4.3 w konkursie na Forbocie. Tak jak byłem sceptyczny w stosunku do tych wszystkich zestawów uruchomieniowych, to ta płytka uratowała mi tyłek zaraz po tym jak ją dostałem 🙂

Płytka ma rzeczywiście dużo elementów, do nauki programowania jak znalazł. Trochę mi brakuje jakichś dodatkowych podstawek, żeby móc włożyć swój własny układ do płytki, byłoby to wygodniejsze niż łączenie płytki EvB z płytka stykową.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem zestawów, jednak podzielam zdaniem, że jakiś warto w domu mieć. Chociażby dla testów. Faktycznie pole uniwersalne mogłoby się przydać, np taka mini płytka stykowa - tylko problemem byłoby gdyby wyrobiły się w niej styki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam AVREVB1 i twierdzę, że taka płytka znacząco ułatwia wszelkie prototypowanie. Jak coś nie działa to nie muszę dumać czy przypadkiem stykówka nie styka, albo nie muszę za każdym razem szukać odpowiednich rezystorków do ledów etc. Po prostu skupiam się na problemie, na programie, komunikacji z peryferiami etc.

Przyznam co prawda, że nie skorzystałem z wszelkich układów na mojej płytce (jak pamięć EEPROM czy odbiornik IR), ale lepiej mieć ich więcej niż być ograniczonym przy jakimś projekcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zobaczyłem, ze ten zestaw jest tańczy od tego ATNELowskiego. Kupiłem chrześniakowi Bluebooka pana Kardasia, ale na zestaw nie chce dawać tyle kasy, czy będzie on mógł wykonać na tym zestawie wszystkie ćwiczenia z bluebooka?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.