Skocz do zawartości

Od pomysłu do druku 3D


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Druk 3D już na dobre zagościł na Forbocie. Dzisiaj chciałbym pokazać wam jak wygląda praca z drukarką, czyli co należy zrobić, aby z pomysłu powstał rzeczywisty obiekt.Zanim uruchomimy drukarkę potrzebny jest model 3D obiektu, który chcemy stworzyć.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Tego się nie spodziewałem 🙂 Fajnie widzieć, że projekt działa. Ciekawy jestem za to tego szwu:

zmontowane-narzedzie.jpg

Pierwszy raz widzę coś takiego. Czy drukarka "dojżdżała" do tego szwu, a potem zawracała i dlatego powstał? Nie bardzo widzę, czemu nie przejeżdżała na wprost.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Slicery generują obrysy danej warstwy oraz wypełnienie. Obrys ma swój początek i koniec w tym samym miejscu i właśnie to miejsce widać na powierzchni zewnętrznej wydruku. Na to jak bardzo widać ten tzw. "szew" ma wpływ kilka czynników, na tym wydruku jest on tak bardzo widoczny ze względu na szybkość wydruku. Akurat drukowany model jest narzędziem i wystarczy, że działa. Nie musi dobrze wyglądać, dlatego drukowałem go z maksymalnymi prędkościami.

Chcąc poprawić jakoś wydruku należy go zwolnić, wtedy jakość jest zdecydowanie lepsza.

Punktu przejścia nie da się umieścić w środku drukowanej warstwy. To tak jakby ciągłą linią narysować 3 okręgi bez przecinania jej, tak aby początek i koniec tej linii znajdował się wewnątrz okręgów.

Link do komentarza
Share on other sites

Aczkolwiek Slic3r ma możliwość wyboru pozycji początkowej na random dla każdej warstwy - owszem, zaczyna się ją na zewnątrz, ale pozycje początkowe nie są jedna nad drugą - nie widać wyraźnego szwu.

Link do komentarza
Share on other sites

kisslicer też ma możliwość losowego rozpoczynania obrysu jednak wg mojej subiektywnej opinii lepiej jak szew jest ciągły i w jednym miejscu. W slicerach nie do końca też tak to działa, ponieważ to miejsce zależy od kształtu warstwy. Na wydrukowanym narzędziu to widać. Prawa część ma 3 szwy ponieważ są trzy różne kształty warstw:

1. Największa powierzchniowo podstawa

2. mniejsza powierzchniowo cześć lita

3. najwyżej część z wycięciami "technologicznymi" 😃

a powinna wg mnie być linia prosta tego szwu

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.