Skocz do zawartości

ZL27ARM - zestaw rozwojowy dla STM32


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Jakiś czas temu napisałem kilka zdań o książce STM32. Aplikacje i ćwiczenia w języku C, której przykłady były oparte na dedykowanym zestawie.Czas na kilka słów o płytce ZL27ARM, która była niejako główny, bohaterem opisywanej pozycji.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli w przeciągu kilku dni płytka zaczęła się psuć, to chyba nieodpowiednio polecać ją jako dobry start, nie sądzisz? Brak otworów montażowych to chyba znak rozpoznawczy kamami - zawsze dają tylko te nóżki. To też duża wada wg mnie. IMO jedyne, czym się broni ta płytka do książka, patrząc na masę różnych discovery i nucleo bezpośrednio od STMicroelectronics.

Link do komentarza
Share on other sites

Uczyłem się na tej płytce podstaw programowania STMów i patrzę na nią z dużym sentymentem, ale... Prawda jest taka, że za znacznie niższą cenę możemy dziś kupić zestaw Discovery z dokładnie tym samym mikrokontrolerem. Nie trzeba być super ogarniętym programistą, żeby "przeportować" gotowe kody z książki - no chyba, że ktoś uczy się metodą bezmyślnego "kopiego-pejsta", ale nie widzę w tym logiki. Poza tym - pan Galewski opisał wszystko tak dobrze, że zmiana typu "port B zamiast D" czy "pin 3 zamiast 6" to żaden problem dla początkującego. W zestawie Discovery mamy już podłączony gotowy programator z debuggerem, w ZL27ARM możemy w wygodny sposób korzystać z wybranego narzędzia. Są przypadki, dla których jedna lub druga opcja jest zaletą (np. gdy w pracy jesteśmy zmuszeni używać Seggera). To, czego brakuje Discovery, to peryferia - tutaj ZL27ARM jest bezkonkurencyjny, bo do Disco musimy sami zakupić części, płytkę prototypową i popodłączać wszystko we właściwy sposób (ZL posiada taką możliwość pomimo zintegrowanych peryferiów). Czyli w zasadzie wszystko sprowadza się do wyboru: oszczędność (discovery) vs wygoda (zl27arm).

Co do felernego egzemplarza - próbowałeś płytkę reklamować? Z doświadczenia wiem, że czasem firmy robiące reflow i zamawiające części próbują ugrać dla siebie więcej grosza, wrzucając do partii podzespoły od chińskich przyjaciół zamiast oficjalnych pośredników. Zasygnalizowanie tego dystrybutorowi może poprawić sytuację na rynku. Poza tym słyszałem, że serwis Kamami jest bardzo sumienny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli w przeciągu kilku dni płytka zaczęła się psuć, to chyba nieodpowiednio polecać ją jako dobry start, nie sądzisz?

Nie bo mógł to być czysty przypadek, który można zareklamować.

Co do felernego egzemplarza - próbowałeś płytkę reklamować?

Diody i przycisk sam wymieniłem a joystick po prostu jest taką konstrukcją, że nawet jakby wymienili to przy takim samym eksploatowaniu padł by po jakimś czasie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.