Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #5 - PWM, serwomechanizmy, biblioteki

Komentator

Pomocna odpowiedź

Cześć 😊 Czy mogę podłączyć serwomechanizm z tej lekcji do osobnego zasilania (9V + stabilizator) a do Arduino tylko przewód sterujący? I kolejne może głupie pytanko, czy mogę mieć podłączone Arduino do PC przez USB oraz podłączoną baterię 9V (wydaje mi się że nie, gdyż na logikę Arduino będziesz otrzymywać napięcie 14V😅😅)😅😅 Z góry dziękuję za odpowiedź 

Pozdrawiam😊😇😇

@Mordel możesz podłączyć serwo przez stabilizator a nawet powinieneś, ale bateria 9v to marny wybór dla obciążeń bo bardzo szybko się rozładuje...masę Ardu i serwa łączysz razem...natomiast Arduino zasilacz tylko z jednego zasilania, bo w przeciwnym wypadku napięcia będą się "gryzły"

2 godziny temu, Mordel napisał:

I kolejne może głupie pytanko, czy mogę mieć podłączone Arduino do PC przez USB oraz podłączoną baterię 9V (wydaje mi się że nie, gdyż na logikę Arduino będziesz otrzymywać napięcie 14V😅😅)

Możesz bez problemu jednocześnie podłączyć baterię i przewód USB. Nic się nie będzie gryzło, napięcia nie sumują się w taki sposób w tym przypadku 🙂 

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.