Skocz do zawartości

Sterowanie robotem radiowo


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Tu jest zdjęcie po 5min walce z aparatem. Sory za jakość, ale robiłem max zbliżenie, żeby było widać paski. Możliwe, że odwróciłem kolejność, ale ten złoty mnie mylił.

Aha, i jest jakaś recepta na odróżnienie dławika od rezystora? Mam tego troche, wszystko przyszło w jednej paczce i nie wiem co jest co.

Link do komentarza
Share on other sites

Dławiki mają najczęściej kolor jasno zielony, ten rezystor ze zdjęcia ma prawdopodobnie 3Ohmy, albo 0,3Ohma, raczej to pierwsze, ale nie mam 100% pewności. Pierwszy raz widzę kod 5-cio paskowy ze złotym w środku 😕 .

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

złotu jak kojarze może być mnożnikiem potęgi ujemnej. Ale wtedy byłby chyba przedostatni. Bo po mnozniku jest pasek z tolerancja

[ Dodano: 18 Mar 09 08:28 ]

A poza tym zainwestuj w miernik. Jak masz pełno tego to nie żałuj na mostek RLC jak nie masz na niego kasy to rezystory i dlawiki to taniocha te połóż niech czekaja na swoj czas a ty korzystaj z sklepowych. Teraz tyle tych cześci z Indi chin i tajwanu i wymyslaja swoje porabane oznaczenia za czasem toródno się połapać

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chciałbym sobie kupić nową lutownice bo ja mam teraz transformatorówkę i źle mi się nią lutuje. Ile ta lutownica ma powinna mieć wat?

Zainwestuj w stacje albo chociaż samą lutownice grzałkową do takiej są dobre groty i jej kształt uprzyjemnia lutowanie.

[ Dodano: 18 Mar 09 08:33 ]

A może to czytamy tak jak 4 paskowy a 5 to wspolczynnik temperaturowy

[ Dodano: 18 Mar 09 08:37 ]

Juz wiem to jest 3 ohmy 15 tolerancja i 250+/- wspolczynnik temperaturowy

[ Dodano: 18 Mar 09 08:40 ]

http://www.edw.com.pl/pdf/k01/02_09.pdf kurna jednak nie 3 omy sam juz niewiem powalone to wez miernik

Link do komentarza
Share on other sites

A spójrzcie na zdjęcie mojego układu który mi nie działa i powiedzcie czy ja przypadkiem nie mam tych dławików zamiast rezystorów i czym one się różnią - a co do tej lutownicy to ile musi mieć wat

Link do komentarza
Share on other sites

Wojtek, nie jetem pewien, ale wydaje mi się, że to są dławiki. Lepiej poczekać na experta.

SeerKaza, miernik brałem i jajo. Zupełnie z kosmosu wartości 😕 . Jeszcze jutro zobaczę. Faktycznie powalony ten cały kod paskowy. Wielki zamęt.

Link do komentarza
Share on other sites

SeerKaza, zdjęcia są na 1. stronie. Kolor jasnozielony jest trochę subiektywny. Daltonistą nie jestem, ale zawsze mam problem z określeniem dokładnej barwy.

Link do komentarza
Share on other sites

Mihau tak to jest z miernikami za psią kase. Do tak małych wartości albo dobry multimetr albo mostek

[ Dodano: 18 Mar 09 09:07 ]

Ale ja patrzać na zdjęcie mam wieksze szanse się pomylić niż on na żywo

Link do komentarza
Share on other sites

Zwykle kolor złoty na trzeciej pozycji oznacza mnożnik 0,1

Wojtek - 40W lutownica grzałkowa powinna starczeć

Mihau - Olej te rezystory, zresztą po co ci takie, po złotówke możesz kupić 100 sztuk dowolnego typu

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, hej, prosze mi tu nie obrażać moje mierniczka od rodziców na gwiazdkę 😋 . Model LM 807A, firmy LaudMann, więc chyba nie najgorszy. Dokładność to chyba 1.0% +/- 8. Cokolwiek to znaczy.

Gdzie można po grosz kupić? Chętnie się tam wybiorę.

Link do komentarza
Share on other sites

Niech mi w końcu jakiś expert 😅 wytłumaczy czy to są w końcu dławiki czy rezystory - mają 5 pasków i mają jakąś obejmę tak jak na rezystory przystało tylko plastikową i też zieloną. W elektrycznym prosiłem o rezystory i nawet na paragonie miałem wypisane ''rezystory 470 Ohm". No i ta lutownica ile ma mieć >WAT< ?

Link do komentarza
Share on other sites

To po co się pytasz jak masz napisane rezystory 470 Ohm?! Ludzie, zacznijcie myśleć. Po za tym ma na rezystorze "paski" i po to one są, żebyś sobie odczytał wartość.

PS: kim dla Ciebie jest expert skoro nie wierzysz profesjonaliście w sklepie elektronicznym?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.