Skocz do zawartości

Sterowanie robotem radiowo


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Tak z ciekawości - czy masz dodatkowo wyprowadzoną bazę tego fototranzystora? W sensie: ile ma nóżek?

Mała ciekawostka:

foto4fx7.png

PS skromna prośba do moderatorów - może by tak wydzielić temat? Bo się mały bajzel robi, później innym będzie ciężko znaleźć coś a'propos tego zagadnienia, patrząc na nazwy tematów...

Link do komentarza
Share on other sites

Mój foto tranzystor jest w takiej obudowie jak niebieska dioda i ma tylko dwa wprowadzenia. Mam też takie odbiorniki ir z trzema nóżkami ze starej myszki ale nie wiem jak po podłączyć aż trzy nóżki więc używam tych z dwoma.

Link do komentarza
Share on other sites

Czytałem to ale nie w tym rzecz - mam zwykłe fototranzystory (zwykłe to znaczy w obudowie jak dioda LED z dwoma nóżkami) i właśnie mam zamiar je wykorzystać tylko chodzi o to że nie przepuszczają prądu. Zrobiłem ten eksperyment z omomierzem i sprawdzałem rezystancje ale nic mi nie wyszło ponieważ gdy przykładam wyprowadzenia z multimetru do dwóch miejsc do których normalnie powinna być podłączona bateria - nic się nie mierzy bo obwód jest zamknięty ponieważ z jednej strony jest fototranzystor którego za nic nie mogę zmusić do działania( nie prze puszcza prądu) a z drugiej strony jest 12 i 13 nóżka podstawki pod scalaka. Scalaka w podstawce nie ma bo podobno trzeba było go wyjąć.Więc jak mam dojść w końcu co jest nie tak jak nawet nie znam sensu tego doświadczenia z omomierzem. Wyjaśni mi ktoś to wszystko?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przyłóż 1 kabel multimetra do 1 nóżki fototranzystora a drugi do 2 nóżki fototranzystora.

Ustaw omomierz na 2000k i im więcej światła widzi tym bliżej będzie na wskaźniku liczby zero.

Link do komentarza
Share on other sites

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic449228.html ten schemat wydaje mi się łatwiejszy ale nie rozumiem działania LM386. Z tego co wiem to zawiera on jakiś wzmacniacz (tranzystor) z dwoma wejściami i jednym wyjściem - właśnie tego nie rozumiem z tymi wyjściami i wejściami. Poco jest tam potencjometr? Do regulacji czułości na światło? I co oznaczają symbole gain i bypass. Od razu mówię że szukałem ale wyskakują mi tylko angielskie informację, jęśli gdzieś już są odpowiedzi na moje pytania to proszę o linki.Jak patrzę na ten schemat to tam jest ewidentne podłączenie szeregowe dwóch silników, więc wydaję mi się że 2 silniki powinny się kręcić cały czas.

[ Dodano: 22 Mar 09 10:08 ]

Rezystancja tych fototranzystorów jest jakaś dziwna bo gdy je już prawie dołożę do lampki sięga około 300 omów a przy wyłączonej lampce nie ma jej wcale

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.