Skocz do zawarto┼Ťci

Pomocna odpowied┼║

Witam!! ­čÖé

Przedstawiam wam robota(do┼Ť─ç nieestetycznego) typu MicroMouse:

Jest on zbudowany z metalu. Napęd ,który chciałem zamontować jeszcze nieprzesłany więc wziołem silniczki jakie miałem.

Wi─Öc jak on dzia┼éa??: Robot jedzie wzd┼éu┼╝ labiryntu ┼Ťciana przyciska przycisk (ten czerwony) ,kt├│ry przyciska kabel do baterii wtedy jedzie prosto gdy b─Ödzie skr─Öt w prawo spr─Ö┼╝yna wypchnie przycisk do przodu i wtedy prawe ko┼éo nie b─Ödzie dzia┼éa┼éo i tylko lewe pracuje skr─Öcaj─ůc w prawo. A teraz pomy┼Ťlisz jak skr─Öca w lewo??: wi─Öc robot jedzie prosto ,a przycisk jest naci┼Ťni─Öty i do tego s┼éu┼╝y to:

P.S.: Dzi─Ökuje Kuczusowi za nazwe. ­čśâ

HPIM2973.thumb.JPG.74baa407f8f61e7467d161be8355b481.JPG

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Przenios┼éem do nieuko┼äczonych, bo co tu du┼╝o ukrywa─ç ten "robot", ani nie jest robotem, ani nie jest uko┼äczony ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Czy to robot, to można polemizować, ja bym to nazwał BEAM.

Ogólnie bardzo pomysłowy, ale MicroMouse, to niestety nie jest.

Niewiele mo┼╝na powiedzie─ç, bo ten robot ma┼éo zawiera, ale ┼╝ycz─Ö powodzenia przy nast─Öpnych, bardziej zrobotyzowanych projektach. ­čśë

Udost─Öpnij ten post

Dlaczego niemo┼╝na nazwa─ç robotem MicroMOuse przecie┼╝ je┼║dzi po labiryncie i jest automatyczny ­čśő A co to jest BEAM?? ­čśĽ

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB?
Sprawd┼║ przetestowan─ů firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Kody zni┼╝kowe dla nowych klient├│w (po rejestracji)
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

Poka┼╝ jak twoje dzie┼éo je┼║dzi po labiryncie a sam nazw─Ö to co┼Ť robotem.

Udost─Öpnij ten post

Jak kupi─Ö kamer─Ö to poka┼╝e Ci czyli gdzie┼Ť za dwa tygodnie ­čśâ

Udost─Öpnij ten post

Spotkajcie sie skoro obaj jeste┼Ťcie z warszawy xD.

micromouse chyba w og├│le nie dotykaj─ů ┼Ťcian (?)

Udost─Öpnij ten post

Nie dotykaj─ů ale mog─ů. Nie mog─ů dotyka─ç wtedy kiedy mo┼╝e zagrozi─ç zniszczeniu ┼Ťciany labiryntu ­čśë .

Udost─Öpnij ten post

No, na upartego, według teorii to jest to robot.

Ale za estetyczny no on nie jest i wi─Öcej pr├│cz skr─Öcania na ┼Ťlepo to nie robi.

Udost─Öpnij ten post

MicroMouse powinien mapowa─ç labirynt i musi doje┼╝d┼╝a─ç do jego ┼Ťrodka. T konstrukcja nie ma uC, wi─Öc jak ma wiedzie─ç czy jest w ┼Ťrodku.

Udost─Öpnij ten post

Ô×í´ŞĆ Sebo96

Ko┼äcz─Ö ju┼╝ swojego robota kt├│rego projektowa┼éem 3 miesi─ůce i chcia┼ébym mie─ç jak─ů┼Ť satysfakcj─Ö z tego ,┼╝e zbudowa┼éem go uczestniczy─ç w konkursie.

Je┼Ťli ty nad tym pracowa┼ée┼Ť 3 miesi─ůce to pierwszego robota z uC zrobisz chyba w 2012. A tym "robotem" to nie wiem czy by┼Ť si─Ö nawet zakwalifikowa┼é.

A tak na serio to nie pr├│buj robi─ç z siebie bohatera tylko s┼éuchaj porad innych je┼Ťli chcesz cokolwiek osi─ůgn─ů─ç, bo z takim podej┼Ťciem to na nikim wra┼╝enia nie wywrzesz, a tym bardziej ludzie b─Öd─ů mieli o Tobie niezbyt dobre mniemanie. Jest wiele temat├│w na forum jak zrobi─ç robota typu ┼Ťwiat┼éolub itp.

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Jak dla mnie to chodzi o to ze jad─ůc ten robot trafia na ┼Ťcian─Ö i tym tr├│jk─ůtem spycha "to co┼Ť" na jak─ů┼Ť ze stron prawo lub lewo... wi─Öc to nie jest MicroMouse tylko hmm... nie wiem Ô×í´ŞĆÔŁô ┼╝art? no ale jesli sprawilo ci satysfakcje zbudowania takiego czego┼Ť to spoko : ) ale radze zabrac ci si─Ö powa┼╝nie za robotyke ;] Proponuje od ┼Ťwiat┼éolubka najprostszy uk┼éad jaki mo┼╝e byc ­čĺí­čśÄ­čśů

Udost─Öpnij ten post

Nie no za ch─Öci masz +...ale ani to przemy┼Ťlane ani estetyczne ;/

Ja zrobi┼éem lepszego w 2 dni na korpusie z p┼éyty i 2 kra┼äc├│wkach... silniczki na sta┼ée przyklei┼éem do korpusu kropelk─ů ale jako┼Ť to wygl─ůda┼éo... Te┼╝ jecha┼é przed siebie i ka┼╝da kra┼äc├│wka wy┼é─ůcza┼éa przeciwny silnik. Robotem bym tego nie nazwa┼é.. zw┼éaszcza ┼╝e dzia┼éa┼éo tylko w teori bo nie zastosowa┼éem przek┼éadni i co chwile brakowa┼éo mocy by si─Ö obr├│ci─ç...

Pr├│buj dalej, a to schowaj xd

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla studentów i projektów non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plików Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Go┼Ť─ç
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...