Skocz do zawartości

"Beznazwik"


Pomocna odpowiedź

Witam!! 🙂

Przedstawiam wam robota(dość nieestetycznego) typu MicroMouse:

Jest on zbudowany z metalu. Napęd ,który chciałem zamontować jeszcze nieprzesłany więc wziołem silniczki jakie miałem.

Więc jak on działa??: Robot jedzie wzdłuż labiryntu ściana przyciska przycisk (ten czerwony) ,który przyciska kabel do baterii wtedy jedzie prosto gdy będzie skręt w prawo sprężyna wypchnie przycisk do przodu i wtedy prawe koło nie będzie działało i tylko lewe pracuje skręcając w prawo. A teraz pomyślisz jak skręca w lewo??: więc robot jedzie prosto ,a przycisk jest naciśnięty i do tego służy to:

P.S.: Dziękuje Kuczusowi za nazwe. 😃

HPIM2973.thumb.JPG.74baa407f8f61e7467d161be8355b481.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Czy to robot, to można polemizować, ja bym to nazwał BEAM.

Ogólnie bardzo pomysłowy, ale MicroMouse, to niestety nie jest.

Niewiele można powiedzieć, bo ten robot mało zawiera, ale życzę powodzenia przy następnych, bardziej zrobotyzowanych projektach. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

➡️ Sebo96

Kończę już swojego robota którego projektowałem 3 miesiące i chciałbym mieć jakąś satysfakcję z tego ,że zbudowałem go uczestniczyć w konkursie.

Jeśli ty nad tym pracowałeś 3 miesiące to pierwszego robota z uC zrobisz chyba w 2012. A tym "robotem" to nie wiem czy byś się nawet zakwalifikował.

A tak na serio to nie próbuj robić z siebie bohatera tylko słuchaj porad innych jeśli chcesz cokolwiek osiągnąć, bo z takim podejściem to na nikim wrażenia nie wywrzesz, a tym bardziej ludzie będą mieli o Tobie niezbyt dobre mniemanie. Jest wiele tematów na forum jak zrobić robota typu światłolub itp.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie to chodzi o to ze jadąc ten robot trafia na ścianę i tym trójkątem spycha "to coś" na jakąś ze stron prawo lub lewo... więc to nie jest MicroMouse tylko hmm... nie wiem ➡️ żart? no ale jesli sprawilo ci satysfakcje zbudowania takiego czegoś to spoko : ) ale radze zabrac ci się poważnie za robotyke ;] Proponuje od światłolubka najprostszy układ jaki może byc 💡😎😅

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no za chęci masz +...ale ani to przemyślane ani estetyczne ;/

Ja zrobiłem lepszego w 2 dni na korpusie z płyty i 2 krańcówkach... silniczki na stałe przykleiłem do korpusu kropelką ale jakoś to wyglądało... Też jechał przed siebie i każda krańcówka wyłączała przeciwny silnik. Robotem bym tego nie nazwał.. zwłaszcza że działało tylko w teori bo nie zastosowałem przekładni i co chwile brakowało mocy by się obrócić...

Próbuj dalej, a to schowaj xd

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.