Skocz do zawartości

[Microsumo] Fila


Pomocna odpowiedź

madman07, nie zawsze wylewając masę tracisz kontrolę nad jej prowadzeniem - wszystko zależy w jaki sposób narysujesz polygon 🙂

W każdym razie, zachęcam do lektury: http://hades.mech.northwestern.edu/images/c/cc/PCBDesignTutorialRevA.pdf Jest to dokument przygotowany przez Dave'a Jonesa, tego który prowadzi EEVBlog 🙂

I o samej masie, po polsku: http://ep.com.pl/files/2626.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie! Prace nad robotem idą bardzo powoli, ale idą 🙂 Płytki zamawiałem ostatecznie z Chin. Mam jednak poważny problem nad czujnikami sharp. Podłączyłem je do głównej płytki i sprawdziłem miernikiem jak reagują na ,,przeszkody''. Okazało się, że nie ważne czy stoi przed nimi coś czy nie, miernik wskazuje 4,33 V. Sprawdzałem aparatem czujniki się ,,świecą''. Dodam jeszcze, że czujniki dziwnie, delikatnie piszczą. Co może być tego przyczyną?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No właśnie jeszcze nie patrzyłem. Z oscyloskopu korzystam w szkole więc we wtorek dopiero zmierzę, w sumie nie przyszło mi to do głowy. Mam nadzieję, że czujniki całkowicie nie padły bo w tym momencie trudno je dostać. Pytam się o to na forum o bo może ktoś z Was miał już podobny problem, bo ja z tymi czujnika mam pierwszy raz do czynienia.

Sprawdzałem oczywiście miernikiem czy nie ma spięcia w którymś miejscu, lecz nie ma. Przeczytałem teraz ten temat na forum i dolutowałem kondensator 47 uf, i niestety nic. Zastanawia mnie jednak bardzo delikatne piszczenie tych czujników

Link do komentarza
Share on other sites

fazi787, bo czasami można się złapać w pułapkę testując układy z mikrokontrolerem, gdy zapomnimy odpowiednio skonfigurować I/O. Sam kiedyś spędziłem dużo czasu na wykryciu źródła dziwnych stanów na czujnikach - zapomniałem o odpowiednim zaprogramowaniu uC...

Link do komentarza
Share on other sites

Porty skonfigurowałem prawidłowo, odczyt jest taki jak na czujniku nie podpietym, w przeciwnym wypadku są jeszcze większe głupstwa. Dziwna jest ta sytuacja, bo coo może być tego przyczyną? Mi się wyczerpały pomysły, zastanawia mnie jednak te delikatne piszczenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.