Skocz do zawartości

Łowca


zschroekhrr

Pomocna odpowiedź

Spiłuj 1mm z przodu i 1mm z tyłu, a o ten 1mm się wykłócaj, że ich miarka jest niedokładna 😃

Nie moge 😃 Tym to nieźle zagiołeś.

Apropo robot ma mieć wymiary 10x10, czy ma się w nich mieścić, bo to zasadnicza różnica.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

cóż.. chciałem zrobić 4 koła. Ale maja wymiary 5,01 cm ;D Najgorsze że mam już części na przekładnie, silniki, tylko je rozplanować i połączyć... A tak to będę musiał z 1 osi zrezygnować. Cóż. Będzie mniej przyczepności i standardowy wygląd ;/ I to przez 3 mm

Link do komentarza
Share on other sites

.... oczywiście że MOGĘ. Zrobie z 1 osią. Ale wygrzebałem na złomie 4 piękne kółeczka z gumą jak talala... świetnie trzymały. Użyje 2. a chciałem 4 😋 I miałem do nich już przekładnie.. również jak talala.... xD

Link do komentarza
Share on other sites

Już zmieniłem projekt.

pozatym-felgi nie stoczy, a toczenie gum trochę dziwne by było... zwłaszcza że nie wszystkie są w idealnym stanie. I mogły by popękać na tokarce.

Myślałem o ścięciu tych mm ale nie wiem czy udało by się zachować identyczną średnicę wszystkich opon.

Może kiedyś. Teraz inny projekt ;] Będę miał mniej problemu z przekładniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, jako iż jest to mój pierwszy post warto się przedstawić. Nazywam się Sebastian i mam 13 lat, pochodzę z Darłówka (obok Darłowa) a robotyką interesuję się od ok. 4,5 mc.

Mam takie pytanie: czy do robota mini-sumo wystarczy przekładnia z recepturek i kółek z plexy, czy musi być zębata dodam też że mam dwa identyczne silniki z helikoptera RC ( biedakowi padła bateria na wys ok 45m).

Link do komentarza
Share on other sites

czy do robota mini-sumo wystarczy przekładnia z recepturek i kółek z plexy, czy musi być zębata

Zależy czy chcesz zrobić robota do zabawy czy na zawody, przekładnia z gumek recepturek będzie miała zbyt małą sprawność aby napędzić robota minisumo w prawdziwej walce.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajny robot respect.

Mam jedno pytanie dotyczące czujnikow na obrotowych wieżach czy wykrywasz przeciwnika lewa/prawa strona czy moze bardziej precyzyjnie ustalasz połozenie np: lewa/tył, lewa/przod, prawa/przod, prawa/tył. Pytam bo chciałbym(w przyszłosci)zrobic kamerkę na obrotowej wieżyczce i w miarę precyzyjnie ustalać czy śledzić położenie obiektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak tam jest serwo, to możesz stosunkowo precyzyjnie(zależy od modelu) określać położenie względem pozycji środkowej, bo w końcu samemu się ją zadaje.

Wtedy możesz zrobić coś takiego:

while(obiekt_który_śledzisz.poz_x < środek) 
{ 
   przesuńSerwo(++położenieSerwa); 
   wait_10ms(10);       //dajemy czas serwu, aby się ustawiło
}   

while(obiekt_który_śledzisz.poz_x > środek) 
{ 
   przesuńSerwo(--położenieSerwa); 
   wait_10ms(10);   //dajemy czas seru, aby się ustawiło
}   

Słowo komentarza:

Podprogram wytwarza sygnał PWM dla serwa na podstawie zmiennej położenieSerwa która podaje kąt w jakim się serwo znajduje.

Tej zmiennej można użyć do

właśnie określenia położenia obiektu względem robota.

Pewnie ten przykład można zapisać lepiej, ale optymalizacja to już sprawa dla kompilatora 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.